Auksjon onsdag 25. november 2020 kl 18:30

Moderne

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Kirken og banken. Lillehammer 1933
1
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Kirken og banken. Lillehammer 1933(1933)

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen. 33.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 90 000
Hageparti med figurer 1919
2
Friesz, Emile-Othon(1879-1949)Hageparti med figurer 1919(1919)

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: E Othon Friesz 19

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Mann i interiør 1942
3
Weidemann, Jakob(1923-2001)Mann i interiør 1942(1942)

Olje på plate
81x65
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 42.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 44 000
Oppstilling med fiolin 1933
4
Strømme, Olav(1909-1978)Oppstilling med fiolin 1933(1933)

Olje på lerret
80x100
Signert og datert oppe t.h.: Olav Strømme -33.

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Oslomotiv
5
Hagen, Else(1914-2010)Oslomotiv

Olje på lerret
99x100
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Ballade 1947
6
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Ballade 1947(1947)

Olje på lerret
134,5x110
Signert nede t.v.: EHJ

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Kaféverten 1951
7
Aulie, Reidar(1904-1977)Kaféverten 1951(1951)

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.v.: Aulie 51

Vurdering
Tilslag
NOK 190 000
Vindusvask i Paris 1927
8
Krohg, Per(1889-1965)Vindusvask i Paris 1927(1927)

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 1927

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 34 000
Fra Rønnes
9
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
44x51
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Fra Rønnes
10

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A- Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 82 000
Høysommer, Fra Rønnes
11
Kavli, Arne(1878-1970)Høysommer, Fra Rønnes

Olje på lerret
45x51
Signert nede t.h.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Fra Hankø 1920
12
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Hankø 1920(1920)

Olje på lerret
86x71
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -20

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
To unge piker 1918
13
Kavli, Arne(1878-1970)To unge piker 1918(1918)

Olje på lerret
118x96
Signert og datert nede t.h.: A- Kavli. 18-

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kvinne og mann ved fabrikk
14
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne og mann ved fabrikk

Olje på lerret
117x78,5
Signert nede t.h.: Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Kvinne ved stamp med vaskebrett
15
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne ved stamp med vaskebrett

Olje på plate
73x51
Signert nede t.v.: Arne Ekeland.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Astronauter
16
Ekeland, Arne(1908-1994)Astronauter

Olje på lerret
86x65
Signert nede t.v.: Arne Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 85 000
Sommerferie, Sørlandet 1943
17
Riis, Bendik(1911-1988)Sommerferie, Sørlandet 1943(1943)

Olje på plate
41x33
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Bendik Riis. Juli 1943 Sørlandet.

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Rådhusplassen, Oslo 1955
18
Riis, Bendik(1911-1988)Rådhusplassen, Oslo 1955(1955)

Olje på plate
81x72
Utydelig signert og datert nede t.h.: B Riis 55

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Kystlandskap 1963
19
Riis, Bendik(1911-1988)Kystlandskap 1963(1963)

Olje på plate
14x16-18
2 stk. signert, 3 stk. med etikett og påtegnelser av kunstneren.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kortspill
20
Rian, Johs.(1891-1981)Kortspill

Olje på plate
65x54
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Kvinne i interiør, halvakt
21
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne i interiør, halvakt

Olje på plate
49x38
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Rosa og blått
22
Rian, Johs.(1891-1981)Rosa og blått(1969)

Olje på lerret
101x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 69

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Komposisjon 1970
23
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1970(1970)

Olje på lerret
55x60
Signert og datert nede t.v.: J Rian 70

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Komposisjon 1966
24
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1966(1966)

Olje på lerret
49x40
Signert og datert nede t.h.: J Rian 66

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Abandon II 2020
25
Blom, Kenneth(1967-)Abandon II 2020(2020)

Olje på lerret
100x80
Signert og datert nede t.h.: Blom 20

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 76 000
Hvilende hode
26
Koren Bjertnæs, Sverre(1976-)Hvilende hode(2020)

Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: S Bjertnæs

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Toujours a L' Avantgarde
27
Homstvedt, Håvard(1976-)Toujours a L' Avantgarde(2015)

Olje, pimpstein og pastell på lerret
71x46
Signert og datert på baksiden av innrammingen: Håvard 15

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
The Pre-Talpa Paintings No. 01
28
Jenssen, Olav Christopher(1954-)The Pre-Talpa Paintings No. 01(2014)

Olje på lerret
95x105
Signert og datert på baksiden av lerretet: Jenssen Lya 2014

Vurdering
NOK 125 000–150 000
Tilslag
NOK 210 000
Pegasus Chained to the Plough
29
Furuholmen, Magne(1962-)Pegasus Chained to the Plough

Tresnitt
Arket: 118x78
Signert nede t.v.: Magne F.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 47 000
Komposisjon 1984
30
Groth, Jan(1938-2022)Komposisjon 1984(1984)

Fettstift på papir
62,5x88
Signert og datert nede t.v.: Groth 1984

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 46 000
The Drawing
31
Andenæs, Morten(1979-)The Drawing(2016)

Inkjet print
79,5x116,5
Signert på baksiden: Morten Andenæs

Vurdering
NOK 50 000–60 000
Tilslag
NOK 54 000
Proposal for a Water Monument 2010
32
Maning, Per(1943-)Proposal for a Water Monument 2010(2010)

Pigmenttrykk på papir
Arket: 80x60 Motivet: 77,5x58,5
Signert nede t.h.: Per Maning

Vurdering
Tilslag
NOK 77 000
Dog in Dark
33
Andersen, Signe Marie(1968-)Dog in Dark(2019)

C-print montert på aluminium
80x120
Signert på baksiden: Signe M. Andersen

Vurdering
NOK 50 000–60 000
Tilslag
NOK 48 000
Untitled 2008
34
Tandberg, Vibeke(1967-)Untitled 2008(2008)

B/W lightjet print, paper cut-out and acrylic glue
112x70

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 45 000
Akt med oppløftet ben 1990
35
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)Akt med oppløftet ben 1990(1990)

Bronse
H: 54 cm.
Signert og datert på plinten: Nico laus 90

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Stående akt med hendene bak hodet
36
Durban, Arne(1912-1993)Stående akt med hendene bak hodet

Bronse
H: 36,5 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Abstrakt komposisjon 1970
37
Waksvik, Skule(1927-2018)Abstrakt komposisjon 1970(1970)

Stål og betong
H: 135 cm. Diam.: 19 cm.
Signert og datert på plinten: SW 1970

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Sel 2006
38
Waksvik, Skule(1927-2018)Sel 2006(2006)

Bronse
H: 88 cm. L: 125 cm. B: 75 cm. (Oval plint L: 63 cm. B: 52 cm.)
Signert og datert på plinten: Skule W 2006

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 240 000
Ung i dag 2007
39
Waksvik, Skule(1927-2018)Ung i dag 2007(2007)

Bronse
H: 162 cm. L: 104 cm. B: 64 cm. (Plinten L: 92 cm. B: 41 cm.)
Signert og datert på plinten: Skule W 07

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 140 000
Ryggvendt akt
40
Nerdrum, Odd(1944-)Ryggvendt akt(1977-78)

Olje på lerret
133x99
Signert nede t.v.: O Nerdrum

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 800 000
41
Hellesen, Thorvald(1888-1937)Komposisjon

Olje på papir
21,5x17,5
Signert nede t.v.: Th. Hellesen

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Amerikanske sommarfuglar 1971
42
Kleiva, Per(1933-2017)Amerikanske sommarfuglar 1971(1971)

Serigrafi, lysmål
99x74 Arket: 100x75
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -71

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 165 000
Fra "En dag i familien Manns liv" 1992
43
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Fra "En dag i familien Manns liv" 1992(1992)

Olje på plate
125x100
Signert og datert oppe t.h.: Pushwagner -92

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Flygende
44
Nupen, Kjell(1955-2014)Flygende

Olje på glass montert med elektrisk lys
45x62
Signert nede på midten: KN

Vurdering
Flygende
45

45x62
Usignert

Vurdering
Outremer 1998
46
Nupen, Kjell(1955-2014)Outremer 1998(1998)

Olje på lerret
200x170 + 54x65 + 54x39 + 54x65
Påtegnet med tittel, signert og datert på baksiden av lerretet: K. Nupen 1998

Vurdering
NOK 150 000
Rødt interiør med sjakkspill
47
Nupen, Kjell(1955-2014)Rødt interiør med sjakkspill(1980)

Olje på lerret
117x100
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Mørket - Før Dag 1995
48
Nupen, Kjell(1955-2014)Mørket - Før Dag 1995(1995)

Olje, skjellakk og tjære på lerret og tre
177x137
Signert nede t.h.: K Nupen

Vurdering
NOK 170 000–200 000
Barneselskap
49
Vinjum, Johannes(1930-1991)Barneselskap

Olje på plate
84x104
Signert nede på midten: Vinjum

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Adam og Eva 1970
50
Jensen, Ulf Valde(1945-)Adam og Eva 1970(1970)

Olje på lerret
83x110
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 70

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Prelaten
51
Gullvåg, Håkon(1959-)Prelaten(2003)

Olje på lerret
120x90
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 80 000
No 15-1978 Planète dorée
52
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)No 15-1978 Planète dorée(1978)

Olje og metallfolie på plate
10,6x13,9
Signert og datert nede t.h.: AEB 1978

Vurdering
Tilslag
NOK 86 000
Seilduk nr 3 2000
53
Wyller, Sverre(1953-)Seilduk nr 3 2000(2000)

Akryl på lerret
89x114,5
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Sverre Wyller, Oslo 2000, Seilduk nr. 3.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på