Auksjon torsdag 11. juni 2020 kl 18:00

Kunst på papir mm

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Sus i løv 1953
1
Riis, Bendik(1911-1988)Sus i løv 1953(1953)

Olje på plate
15x18
Signert, stedsbestemt og datert nede: Malmöya Bendik Riis November 1953

Vurdering
NOK 5 000–7 000USD 500–700EUR 500–700
Tilslag
NOK 8 500
Fra Malmøya 1953
2
Riis, Bendik(1911-1988)Fra Malmøya 1953(1953)

Olje på plate
14x18
Signert, datert og stedsbestemt nede: Malmöya Bendik Riis NOVEMBER 1953

Vurdering
NOK 6 000–8 000USD 600–800EUR 600–800
Tilslag
NOK 18 000
Skoglandskap
3
Riis, Bendik(1911-1988)Skoglandskap(1953)

Olje på plate
22x16
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Skoglandskap 1942
4
Riis, Bendik(1911-1988)Skoglandskap 1942(1942)

Olje på lerret
27x22
Signert, stedbestemt og datert nede t.v.: Bendik Riis. Bygdöi. 1942.

Vurdering
NOK 7 000–9 000USD 700–1 000EUR 700–800
Tilslag
NOK 6 800
Skogmotiv
5
Riis, Bendik(1911-1988)Skogmotiv

Olje på plate
31x24
Signert nede på midten: Bendik. Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Jomfruen Marias kirke i Loreto, Italia
6
Riis, Bendik(1911-1988)Jomfruen Marias kirke i Loreto, Italia

Olje på blikk, oppklebet på papp
51x36
Usignert

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 100–3 200EUR 1 900–2 800
Tilslag
NOK 7 000
Fontene i Roma
7
Riis, Bendik(1911-1988)Fontene i Roma

Olje på leirplate
22x16
Signert nede på midten: Bendik Riis

Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 800–1 100EUR 800–900
Tilslag
NOK 8 000
Roma 1951
8
Riis, Bendik(1911-1988)Roma 1951(1951)

Olje på plate
15,5x20
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis Okt. 1951

Vurdering
Tilslag
NOK 5 300
Hellig Olav i Roma 1951
9
Riis, Bendik(1911-1988)Hellig Olav i Roma 1951(1951)

Blandingsteknikk på skissepapir
Arket: 37x29
Signert nede på arket: Bendik Riis

Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 600–2 100EUR 1 400–1 900
Tilslag
NOK 15 000
Apostel. Drømmemesteren 1951
10
Riis, Bendik(1911-1988)Apostel. Drømmemesteren 1951(1951)

Blandingsteknikk, lysmål
36x28
Signert og datert nede på arket Bendik Riis Dec. Jan. 1951

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
HKH Kong Haakon 1951
11
Riis, Bendik(1911-1988)HKH Kong Haakon 1951(1951)

Olje på papir
Lysmål: 20x14

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Roser og liljer 1950
12
Riis, Bendik(1911-1988)Roser og liljer 1950(1950)

Fargeblyant på papir
Arket: 38x30
Datert nede t.h.: 4-8-1950.
Påtegnet med tittel oppe på midten.

Vurdering
NOK 10 000–12 000USD 1 100–1 300EUR 900–1 100
Tilslag
NOK 5 000
Kunstnere ved stranden 1951
13
Riis, Bendik(1911-1988)Kunstnere ved stranden 1951(1951)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 17x28

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
14
Riis, Bendik(1911-1988)Komposisjon

Olje på plate
36x42,5
Signert og påtegnet med tittel av kunstneren nede t.v.: Bendik Riis. Komposisjon

Vurdering
NOK 12 000–15 000USD 1 300–1 600EUR 1 100–1 400
Tilslag
NOK 30 500
Gutteportrett
15
Riis, Bendik(1911-1988)Gutteportrett

Pastell på papir
61x43

Vurdering
Tilslag
NOK 5 200
Gutt med lue
16
Riis, Bendik(1911-1988)Gutt med lue

Pastell
61x43

Vurdering
Tilslag
NOK 6 700
Symphoni Stemning 1950
17
Riis, Bendik(1911-1988)Symphoni Stemning 1950(1950)

Arket: 37x29
Datert nede t.v.: 19.8.1950.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Drømmesynet 1950
18
Riis, Bendik(1911-1988)Drømmesynet 1950(1950)

Arket: 37x29
Signert og datert nede på arket: Bendik Riis Nov. Dec. 1950.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Drøm Fata morgana 1950
19
Riis, Bendik(1911-1988)Drøm Fata morgana 1950(1950)

Arket: 37x29
Signert og datert nede på arket: Bendik Riis nov. Dec. 1950.

Vurdering
God Påske
20
Riis, Bendik(1911-1988)God Påske

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 19,5x29,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Himmel og hav
21
Riis, Bendik(1911-1988)Himmel og hav

Olje på plate
22x16

Vurdering
Tilslag
NOK 20 500
Havstudie
22
Riis, Bendik(1911-1988)Havstudie

Olje på plate
22x16
Usignert

Vurdering
NOK 4 000–6 000USD 400–600EUR 400–600
Tilslag
NOK 3 200
Roccoco Mesteren 1956
23
Riis, Bendik(1911-1988)Roccoco Mesteren 1956(1956)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 98x79
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis -1956.

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 200–4 200EUR 2 800–3 800
Tilslag
NOK 75 000
Landskapsmotiver
24
Riis, Bendik(1911-1988)Landskapsmotiver

Olje på papir
2x3
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Landskapsmotiver
25

Olje på papir
2x3
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Landskapsstudier
26
Riis, Bendik(1911-1988)Landskapsstudier

Olje på papir
1,5x3
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Landskap
27
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap

Olje på plate
27x22

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Kystlandskap
28
Riis, Bendik(1911-1988)Kystlandskap

Olje på plate
24x19

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Kystlandskap
29

Olje på plate
24x19

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Kystlandskap 1943
30
Riis, Bendik(1911-1988)Kystlandskap 1943(1943)

Olje på plate
33x41
Signert, datert og noe utydelig påtegnet nede t.v.: Bendik Riis 1943 ...minne

Vurdering
Tilslag
NOK 5 300
Fjordlandskap med kirke, hus, fjell og måne
31
Riis, Bendik(1911-1988)Fjordlandskap med kirke, hus, fjell og måne

Olje på plate
22x17

Vurdering
NOK 10 000USD 1 100EUR 900
Tilslag
NOK 26 000
Over Hav og Bølger Høres Sange fra Fjerne Land 1948-49
32
Riis, Bendik(1911-1988)Over Hav og Bølger Høres Sange fra Fjerne Land 1948-49(1948-1949)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 26x36
Signert nede t.v.: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Norges Tinder, Skoger og Kyster 1948-49
33
Riis, Bendik(1911-1988)Norges Tinder, Skoger og Kyster 1948-49(1948-1949)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 25,5x36

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Juledag 1948
34
Riis, Bendik(1911-1988)Juledag 1948(1948)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 26x36

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Symphoni-Noctürne
35
Riis, Bendik(1911-1988)Symphoni-Noctürne(1948-49)

Fargeblyant på skissepapir
Arket: 26,5x37,5

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Landskap 1943
36
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap 1943(1943)

Olje på lerret
18x25
Signert og datert nede t.v.: Bendik Riis-1943.

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 4 000
Landskap 1945
37
Riis, Bendik(1911-1988)Landskap 1945(1945)

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 35x52,5
Signert og datert nede t.v.: Hr. Bendik Riis 1945

Vurdering
Tilslag
NOK 7 200
Gylden aftensol i Skove 1950
38
Riis, Bendik(1911-1988)Gylden aftensol i Skove 1950(1950)

Pastell på papir
20,5x28
Signert nede t.h.: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Sol over gyldne enge
39
Riis, Bendik(1911-1988)Sol over gyldne enge

Blandingsteknikk på papir
Lysmål: 16,5x23,5

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 4 000
Høst i Nordens tinder
40
Riis, Bendik(1911-1988)Høst i Nordens tinder

Pastell på skissepapir
Arket: 26x37

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Valgjerd
41
Riis, Bendik(1911-1988)Valgjerd

Olje på plate
46x38
Usignert

Vurdering
NOK 10 000USD 1 100EUR 900
Tilslag
NOK 18 500
Mannsportrett
42
Riis, Bendik(1911-1988)Mannsportrett

Olje på plate
41x33
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Olav Rusti på Fløyfjellet i Bergen
43
Riis, Bendik(1911-1988)Olav Rusti på Fløyfjellet i Bergen

Arket: 37x29
Signert og datert nede på arket: Bendik Riis 1951.- mai,-

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Torjus og Lucifer
44
Riis, Bendik(1911-1988)Torjus og Lucifer

Blyanttegning på papir, lysmål
29x20

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Landskap
45

Olje på plate
27x22

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
Vinteren/Vinderen 1952
46
Riis, Bendik(1911-1988)Vinteren/Vinderen 1952(1952)

Olje på plate
55x46

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Fjelllandskap, vinter
47
Riis, Bendik(1911-1988)Fjelllandskap, vinter

Olje på plate
24x19

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Vinterlandskap med hus 1950
48
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterlandskap med hus 1950(1950)

Blandingsteknikk på papir
Arket: 30x30
Signert og datert nede på arket: Bendik Riis Nyår Jan. 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Vinteraften på kysten i Norge
49
Riis, Bendik(1911-1988)Vinteraften på kysten i Norge

Pastell på papir
Lysmål: 16,5x23,5

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Vinterkyst 1951
50
Riis, Bendik(1911-1988)Vinterkyst 1951(1951)

Olje på plate
35x27
Signert, påtegnet med tittel og datert nede: Vinterkyst Bendik Riis Nov. 1951

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Møllen
51
Riis, Bendik(1911-1988)Møllen(1950)

Olje på lerret
27x35,5
Signert og påtegnet med tittel av kunstneren nede t.v.: Bendik Riis Møllen

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
Vinter i Norden
52
Riis, Bendik(1911-1988)Vinter i Norden(1948)

Pastell på skissepapir
Arket: 26,5x37,5

Vurdering
Tilslag
NOK 9 600
Bjerketrær, God Jul 1948-49
53
Riis, Bendik(1911-1988)Bjerketrær, God Jul 1948-49(1948-49)

Blandingsteknikk på papir
54x75

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Juletid i Norrig
54
Riis, Bendik(1911-1988)Juletid i Norrig(1948-49)

Pastell på skissepapir
Arket: 26,5x37,5

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Julenek
55
Riis, Bendik(1911-1988)Julenek

Blandingsteknikk på papir
29,5x20,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Juledag
56
Riis, Bendik(1911-1988)Juledag

Blandingsteknikk på papir
29x20
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Julebåten
57
Riis, Bendik(1911-1988)Julebåten

Blandingsteknikk på papir
29x20
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 9 600
Betlehemstjernen
58
Riis, Bendik(1911-1988)Betlehemstjernen

Blandingsteknikk
29x20
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 9 600
Serie på 7 "Presang-Tegninger"
59
Riis, Bendik(1911-1988)Serie på 7 "Presang-Tegninger"(1950)

Blyant på papir
Arket: 38x29
Alle signert og datert nede på arket: 20-11-1950 Bendik Riis

Vurdering
Skissebok
60
Riis, Bendik(1911-1988)Skissebok

Blyant og fargeblyant på papir
27x21

Vurdering
NOK 15 000USD 1 600EUR 1 400
Tilslag
NOK 15 000
De tre hellige gamle menn
61
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)De tre hellige gamle menn(1983)

Serigrafi
Motivet: 37x49
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 300
Trollkveita (Lofotfisker)
62
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollkveita (Lofotfisker) (1970)

Serigrafi
Trykkmål: 25x15

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Finnmarksbekk
63
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Finnmarksbekk(1960)

Serigrafi
Motivet: 15x29

Vurdering
NOK 3 000–5 000USD 300–500EUR 300–500
Tilslag
NOK 1 800
Sildefangst
64
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sildefangst(1979)

Serigrafi
Motivet: 24x14,5

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Ungdomslandet
65
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ungdomslandet(1975)

Serigrafi
21,5x29,5
Signert nede t.h.: "Espolin Johnson"

Vurdering
Tilslag
NOK 6 100
Flyktninger, Finnmark 1944
66
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Flyktninger, Finnmark 1944(1969)

Serigrafi
32x19

Vurdering
Tilslag
NOK 1 900
Garnbøting
67
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Garnbøting(1974)

Serigrafi
25x16
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Han Jakob
68
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Han Jakob(1975)

Serigrafi
25x16

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Kalas på bua
69
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Kalas på bua(1974)

Serigrafi
Arket: 33,5x24,5 Motivet: 25x16

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
På utkikk
70
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)På utkikk(1974)

Serigrafi
25x16,5

Vurdering
Tilslag
NOK 2 300
Marja i billedveven
71
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Marja i billedveven(1974)

Serigrafi
25x16

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
I fjæra
72
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)I fjæra(1974)

Serigrafi
25x16

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Tre fembøringer
73
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Tre fembøringer(1972)

Serigrafi
Arket: 47,5x35 Motivet: 33x21,5

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Finnmarksmor
74
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Finnmarksmor(1972)

Serigrafi
48x29

Vurdering
Tilslag
NOK 5 600
Sløying
75
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Sløying(1974)

Serigrafi
23x14

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Fembøringen settes ut
76
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fembøringen settes ut(1972)

Serigrafi
Arket: 42x53 Motivet: 33,5x43,5

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kristaver
77
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Kristaver(1974)

Serigrafi
25x16

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Guttene i masten
78
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Guttene i masten (1974)

Serigrafi
Arket: 34x25 Motivet: 25x17

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Den store brennevinsdagen
79
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Den store brennevinsdagen(1974)

Serigrafi
25x16

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
I grua
80
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)I grua(1974)

Serigrafi
25x16,5

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
På hvelvet
81
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)På hvelvet(1974)

Serigrafi
25x16,5

Vurdering
Tilslag
NOK 4 100
Fembøring
82
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fembøring(1974)

Serigrafi
25x16

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Trollfjorden
83
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Trollfjorden(1972)

Serigrafi
33x43

Vurdering
Tilslag
NOK 5 400
Familien
84
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Familien(1972)

Serigrafi
10x21

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Båten og fjellet
85
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Båten og fjellet(1972)

Litografi
42x30

Vurdering
Tilslag
NOK 5 600
Vår i Telemark
86
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Vår i Telemark(1972)

Litografi
35x77

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Savn II 1989
87
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Savn II 1989(1988)

Litografi
43x58

Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 100–1 600EUR 900–1 400
Tilslag
NOK 5 400
Fembøringenes saga
88
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Fembøringenes saga(1972)

Serigrafi
33x43

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Bygninger og figurer 1982
89
Jørgensen, Knut(1937-1991)Bygninger og figurer 1982(1982)

Akvarell på papir
Lysmål: 48x67
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1982

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Figurer 1980
90
Jørgensen, Knut(1937-1991)Figurer 1980(1980)

Olje på lerret
47x57
Signert og datert nede t.h.: Knut J 1980

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Greven av Montekrumgata 1975
91
Jørgensen, Knut(1937-1991)Greven av Montekrumgata 1975(1975)

Fargeradering
Motivet: 24,5x24,5
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1975

Vurdering
NOK 3 000–4 000USD 300–400EUR 300–400
Tilslag
NOK 2 800
En midtsommer dags drøm 1975
92
Jørgensen, Knut(1937-1991)En midtsommer dags drøm 1975(1975)

Fargeradering
Motivet: 21x29

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Sykkeltur 1975
93
Jørgensen, Knut(1937-1991)Sykkeltur 1975(1975)

Fargeradering
17x19

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Den flyvende hollender 1975
94
Jørgensen, Knut(1937-1991)Den flyvende hollender 1975(1975)

Fargeradering
Arket: 37x31 Motivet: 19,5x13

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Hånden 1974
95
Jørgensen, Knut(1937-1991)Hånden 1974(1974)

Fargeradering
15,5x17
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1974

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
To love or not to be 1974
96
Jørgensen, Knut(1937-1991)To love or not to be 1974(1974)

Fargeradering
29,5x7,5

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
Grisens drøm en grå hverdag 1970
97
Jørgensen, Knut(1937-1991)Grisens drøm en grå hverdag 1970(1970)

Fargeradering
15,5x23
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1970

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Komposisjon med figurer 1970
98
Jørgensen, Knut(1937-1991)Komposisjon med figurer 1970(1970)

Blandingsteknikk på papir
18x13

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Pinnsvin i Eden 1968
99
Jørgensen, Knut(1937-1991)Pinnsvin i Eden 1968(1968)

Blandingsteknikk på papir
14x13
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1968

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
Astrolog nostra damus 1968
100
Jørgensen, Knut(1937-1991)Astrolog nostra damus 1968(1968)

Blandingsteknikk og collage på papir
Lysmål: 12x17

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Frokost 1970-73
101
Jørgensen, Knut(1937-1991)Frokost 1970-73(1970-73)

Blandingsteknikk på papir
14,5x19
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1970-73

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Solen på en grå dag 1970
102
Jørgensen, Knut(1937-1991)Solen på en grå dag 1970(1970)

15,5x21

Vurdering
Tilslag
NOK 3 900
Mannsakt, katt og gris
103
Jørgensen, Knut(1937-1991)Mannsakt, katt og gris(1970)

Blandingsteknikk på papir
10,5x16,5

Vurdering
Tilslag
NOK 2 300
Romulus og Remus 1971
104
Jørgensen, Knut(1937-1991)Romulus og Remus 1971(1971)

Blandingsteknikk på papir
12x15
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1971

Vurdering
Tilslag
NOK 2 300
Tiger I 1970
105
Jørgensen, Knut(1937-1991)Tiger I 1970(1970)

Blandingsteknikk på papir
13x13
Signert og datert nede på midten: Knut Jørgensen 1970

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Moloen (Aften) 1957
106
Winge, Sigurd(1909-1970)Moloen (Aften) 1957(1957)

Radering
60,5x50
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 2 300
Død tårnsvale II 1965
107
Winge, Sigurd(1909-1970)Død tårnsvale II 1965(1965)

Radering
38x19,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -65

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Vignett 1959
108
Winge, Sigurd(1909-1970)Vignett 1959(1959)

Radering
15,5x26,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -59

Vurdering
NOK 2 000–3 000USD 200–300EUR 200–300
Tilslag
NOK 1 600
Danserinnen (Dance Macabre) 1963
109
Winge, Sigurd(1909-1970)Danserinnen (Dance Macabre) 1963(1947)

Radering
51,5x29
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
Vignett 1967
110
Winge, Sigurd(1909-1970)Vignett 1967(1967)

Radering
15x22
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -67

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Tema (Utsnitt av frise I og II) 1951
111
Winge, Sigurd(1909-1970)Tema (Utsnitt av frise I og II) 1951(1951)

Litografi i tontrykk
36,5x50,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 51

Vurdering
Dressur 1963
112
Winge, Sigurd(1909-1970)Dressur 1963(1963)

Fargelitografi
43x63,5

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
Lek 1953
113
Winge, Sigurd(1909-1970)Lek 1953(1953)

Radering
36x47,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -53

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Underveis 1954
114
Winge, Sigurd(1909-1970)Underveis 1954(1954)

Radering
29x49
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -54

Vurdering
Tilslag
NOK 4 100
Naken I 1954
115
Winge, Sigurd(1909-1970)Naken I 1954(1954)

Radering
40,5x54,5

Vurdering
Tilslag
NOK 4 100
Kveld 1957
116
Winge, Sigurd(1909-1970)Kveld 1957(1956)

Radering
33x52

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Naken II 1956
117
Winge, Sigurd(1909-1970)Naken II 1956(1956)

Radering
41x54,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -56

Vurdering
Tilslag
NOK 4 100
Varder 1961
118
Winge, Sigurd(1909-1970)Varder 1961(1961)

Fargelitogafi
Arket: 56x63 Motivet: 47,5x57
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge 61

Vurdering
Tilslag
NOK 2 996
Daggry 1956
119
Winge, Sigurd(1909-1970)Daggry 1956(1956)

Radering
37x48

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Siesta 1953
120
Winge, Sigurd(1909-1970)Siesta 1953(1953)

Radering
36,5x50,5

Vurdering
Tilslag
NOK 4 700
Kyrkja 1952
121
Winge, Sigurd(1909-1970)Kyrkja 1952(1952)

Radering
49x29
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -52

Vurdering
NOK 4 000USD 400EUR 400
Tilslag
NOK 3 700
Varder 1948
122
Winge, Sigurd(1909-1970)Varder 1948(1948)

Radering, lysmål
30x47
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge - 48

Vurdering
Tilslag
NOK 1 850
Morgen (Underet) 1957
123
Winge, Sigurd(1909-1970)Morgen (Underet) 1957(1957)

Radering
40x57

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Ridder uten frykt og daddel 1957
124
Winge, Sigurd(1909-1970)Ridder uten frykt og daddel 1957(1957)

Radering, lysmål
39,5x51,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge - 57.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Mandag morgen 1969
125
Kihle, Harald(1905-1997)Mandag morgen 1969(1969)

Litografi
38x46
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Harald Kihle 1969. lito

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Stranden 1957
126
Winge, Sigurd(1909-1970)Stranden 1957(1957)

Radering
38x79,5

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Ras 1949
127
Winge, Sigurd(1909-1970)Ras 1949(1949)

Radering, lysmål
31,5x53,5
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge - 49

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
Eg ville berre sjå innom 1977
128
Kihle, Harald(1905-1997)Eg ville berre sjå innom 1977(1977)

Litografi med håndkolorering
39x31
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1977, samt påtegnet: "lito (delvis håndkolorert)"

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
Fra hestemarken på Dalen, Telemark 1963
129
Kihle, Harald(1905-1997)Fra hestemarken på Dalen, Telemark 1963(1963)

Litografi
48x55
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1963., samt påtegnet: "lito. (særtrykk)"

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Lørdagskveld, Hakadal
130
Kihle, Harald(1905-1997)Lørdagskveld, Hakadal(1966)

Litografi
46x54
Signert og påtegnet nede t.h.: Harald Kihle lito. særtrykk

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Presteskyss 1977
131
Kihle, Harald(1905-1997)Presteskyss 1977(1977)

Litografi
36x45,5
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1977, samt påtegnet: "lito."

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Myllarguten 1976-77
132
Kihle, Harald(1905-1997)Myllarguten 1976-77(1976-77)

Litografi
43x39
Signert, datert samt påtegnet nede t.h.: Harald Kihle 1976-77 -lito.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 300
Guro rid forbi 1974
133
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid forbi 1974(1974)

Litografi
Arket: 61,5x51,5 Motivet: 48,5x39,5
Signert, datert samt påtegnet nede t.h.: Harald Kihle lito -74 (Særtrykk)

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Prestegards-kviten
134
Kihle, Harald(1905-1997)Prestegards-kviten(1973)

Litografi
38,5x48,5
Signert og påtegnet nede t.h.: Harald Kihle lito. (særtrykk)

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Guro red til ottesong 1973
135
Kihle, Harald(1905-1997)Guro red til ottesong 1973(1973)

Litografi
38x48
Signert, datert samt påtegnet nede t.h.: Harald Kihle -73. lito.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Messa var til ende "Guro Heddelid" 1976-77
136
Kihle, Harald(1905-1997)Messa var til ende "Guro Heddelid" 1976-77(1976-77)

Litografi
Lysmål: 44x49,5
Signert, påtegnet og datert nede t.h.: Harald Kihle lito 1976-77

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Det var Guro upp i Dalen 1974
137
Kihle, Harald(1905-1997)Det var Guro upp i Dalen 1974(1974)

Litografi
Lysmål: 42,5x36,5
Signert, påtegnet og datert nede t.h.: Harald Kihle lito -1974.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Akt i interiør 1938
138
Kihle, Harald(1905-1997)Akt i interiør 1938(1938)

Tresnitt
Motivet: 24,5x16,5
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1938

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Sovende gutt 1932
139
Rian, Johs.(1891-1981)Sovende gutt 1932(1932)

Tresnitt trykket i svart
Lysmål: 39x31,5
Signert og datert oppe t.v.: J Rian 1932

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Mor og barn 1932
140
Rian, Johs.(1891-1981)Mor og barn 1932(1932)

Radering
Lysmål: 43,5x35,5
Signert, påtegnet og datert nede t.h.: Rian Radering 1932.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Komposisjon med figurer 1932
141
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon med figurer 1932(1932)

Blandingsteknikk på papir
Arket: 41x34
Signert og datert nede t.h.: J Rian 32

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Portrett av ung kvinne 1932
142
Rian, Johs.(1891-1981)Portrett av ung kvinne 1932(1932)

Fargetresnitt
Lysmål: 44,5x31,5
Signert og datert nede t.v.: Rian 1932

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Fra Morgedal 1941
143
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Morgedal 1941(1941)

Olje på plate
32,5x40
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: J Rian 1941 Morgedal

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Landskap
144
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Kystlandskap 1944
145
Rian, Johs.(1891-1981)Kystlandskap 1944(1944)

Olje på plate
32,5x40
Signert og datert nede t.v.: J Rian 44

Vurdering
NOK 2 500–3 500USD 300–400EUR 200–300
Tilslag
NOK 3 000
Saint-Germain des Prés 1934
146
Rian, Johs.(1891-1981)Saint-Germain des Prés 1934(1934)

Olje på plate
33x40,5
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.v.: J Rian St Germain des Pres 1934

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Ung reinokse
147
Savio, John(1902-1938)Ung reinokse

Tresnitt
19x26
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Reinokser
148
Savio, John(1902-1938)Reinokser

Tresnitt
Motivet: 19,8x26,7 Lysmål: 21,5x27,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Mot Lofoten
149
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Mot Lofoten(1978)

Serigrafi
50x36

Vurdering
Tilslag
NOK 4 400
Helgeland
150
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Helgeland(1953)

Serigrafi
21x28,5

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 3 700
Colombe Volant  (Flyvende due)
151
Picasso, Pablo(1881-1973)Colombe Volant (Flyvende due)(1952)

Litografi trykket i flere farger på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 55x76 cm Motivet: 50x65 cm
Signert og datert i platen nede t.h.: Picasso 10.10.52.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 700
152
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi
Arket: 81x65,5 Lysmål: 75,5x63
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 100
153

Serigrafi
Arket: 81x65
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 600
154

Serigrafi
Lysmål: 61x58
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 3 700
Between 1972
155
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Between 1972(1972)

Hyalografi, lysmål
58x47
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. -72.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Komposisjon i orange
156
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon i orange

Fargeserigrafi
Lysmål: 43x55
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 600
157

Serigrafi
Arket: 61x51 Motivet: 50,5x46,3
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
158

Serigrafi
Motivet: 49,5x45 Lysmål: 52x47
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Vogn
159
Widerberg, Frans(1934-2017)Vogn

Litografi
Arket: 52x37,5
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Kystlandskap
160
Widerberg, Frans(1934-2017)Kystlandskap

Akvarell på papir
Arket: 57,5x76
Signert nede t.h.: FW

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Kystlandskap
161

Akvarell på papir
Arket: 57,5x76
Signert nede t.v.: FW

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Gråtende hode
162
Widerberg, Frans(1934-2017)Gråtende hode(1977)

Fargeradering
19,5x16
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
Tilslag
NOK 2 900
Komposisjon 1961
163
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1961(1961)

Litografi
Lysmål: 40x51
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 61

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Komposisjon 1987
164
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1987(1987)

Litografi
Lysmål: 51x63,5
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 87

Vurdering
Tilslag
NOK 7 200
Komposisjon 1983
165
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1983(1983)

Olje på papir, opplimt på plate
24x34
Signert nede t.h.: Weidemann 83
Påtegnet med dedikasjon nede t.v.: Til Aud - og Rolf - Ringsveen 7/9-83

Vurdering
Tilslag
NOK 17 500
Komposisjon 1989
166
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1989(1989)

Akvarell på papir
Lysmål: 36x26
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 89

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Utenfor Tourrettes sur Loup, Alpes-Maritimes 1952
167
Heramb, Thore(1916-2014)Utenfor Tourrettes sur Loup, Alpes-Maritimes 1952(1952)

Gouache på papir, oppklebet til papp
Lysmål: 48x63
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 52

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Sent på året 1975
168
Heramb, Thore(1916-2014)Sent på året 1975(1975)

Olje på lerret
39x56
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb 75

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Komposisjon 1980
169
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1980(1980)

Gouache på papir
Arket: 25x38 Lysmål: 24x37
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Vurdering
Oppstilling med flasker og frukt
170
Bolling, Svein(1948-)Oppstilling med flasker og frukt

Gouache på papir
Lysmål: 24x33
Signert nede t.h.: Bolling

Vurdering
Kvinne
171
Ransve, Bjørn(1944-)Kvinne

Blandingsteknikk på papir
74x53
Signert nede t.h.: Ransve

Vurdering
Tilslag
NOK 9 600
Kvinnehode
172
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kvinnehode

Xylografi
Lysmål: 33,5x24,5
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800
Sittende kvinne
173
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Sittende kvinne

Blyant på papir
Lysmål: 29x20
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Vurdering
NOK 1 000USD 100EUR 100
Tilslag
NOK 800
Fjordlandskap med hus
174
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Fjordlandskap med hus

Akvarell på papir
Lysmål: 23x31
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Vurdering
Rød by 1961
175
Thomsen, Mouche(1918-1984)Rød by 1961(1961)

Litografi, monotypi
47x51
Signert og datert nede t.h.: Mouche Thomsen -61

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Familie
176
Ekeland, Arne(1908-1994)Familie

Litografi
47x28
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Galopperende hest 1974
177
Kleiva, Per(1933-2017)Galopperende hest 1974(1974)

Serigrafi
Lysmål: 50x66
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -74

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Berre ein hund - eller to 1970
178
Kleiva, Per(1933-2017)Berre ein hund - eller to 1970(1970)

Serigrafi
Motivet: 25x25
Alle signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -70

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Presangen
179
Fjell, Kai(1907-1989)Presangen

Litogafi
Lysmål: 61x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Menneske
180
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske

Serigrafi
Lysmål: 52x66,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Menneske
181
Fjell, Kai(1907-1989)Menneske

Litografi
Lysmål: 51x66
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 5 400
Pike med lampe
182
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med lampe (1982)

Fargelitografi,
Lysmål: 50x63,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Mor og datter
183
Fjell, Kai(1907-1989)Mor og datter(1967)

Serigrafi
Arket: 60x45
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Hode
184
Fjell, Kai(1907-1989)Hode (1984)

Serigrafi
Lysmål: 50x65 Motivet: 48x63
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Uten tittel
185
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(1975)

Litografi
Arket: 44x60 Motivet: 34x52
Signert nede t.h.: Inger Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 4 300
Komposisjon 1979
186
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1979(1979)

Litografi
Lysmål: 66x44
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg -79.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
Komposisjon 1989
187
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1989(1989)

Serigrafi
Arket: 56,6x76
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg -89.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
188
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon

Litografi med metallfolie
Lysmål: 70x56
Signert nede t.h.: Odd Tandberg.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Komposisjon 1994
189
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1994(1994)

Serigrafi
Arket: 56,5x75,5
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg 94.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Komposisjon 1980
190
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1980(1980)

Serigrafi
Arket: 76x56
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg -80.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Komposisjon 1983
191
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 1983(1983)

Serigrafi med metallfolie
Lysmål: 65,5x52
Signert nede t.h.: Odd Tandberg - 83.
Nummerert og påtegnet nede t.v.: E.T. 5/12.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 200
Komposisjon 1971
192
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1971

Serigrafi, lysmål
68x103,5
Signert og datert nede t.v.: CA Appel 71

Vurdering
Trist klovn
193
Appel, Karel(1921-2006)Trist klovn

Serigrafi
76x56
Signert nede t.v.: Appel

Vurdering
Komposisjon 1976
194
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon 1976(1976)

Fargelitografi
Arket: 75x54 Lysmål: 73x53
Signert og datert nede t.h.: Appel 76

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
195
Appel, Karel(1921-2006)Komposisjon

Fargelitografi
Lysmål: 72,5x54
Signert nede t.h.: Appel

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
196

Fargelitografi
Lysmål: 53x68
Signert nede t.h.: Appel

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
197

Fargelitografi
Lysmål: 79x58
Signert nede t.h.: Appel

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Komposisjon 1976
198

Fargelitografi trykket på gult papir
Lysmål: 73x102

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Dyr og hode
199
Appel, Karel(1921-2006)Dyr og hode

Fargelitografi
Arket: 50x82 Lysmål: 49x81
Signert nede t.h.: Appel

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Uten tittel
200
Appel, Karel(1921-2006)Uten tittel

Fargelitografi
Lysmål: 48,5x38,5
Signert nede t.h.: Appel

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Anvers
201
Pierre, Alechinsky(1927-)Anvers

Fargelitografi
Arket: 85x60 Lysmål: 85x58,5
Signert nede t.h.: Alechinsky

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 4 000
202
Pierre, Alechinsky(1927-)Komposisjon

Fargelitografi
Lysmål: 81,5x57,5
Signert midt på t.h.: Alechinsky

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
Komposisjon 1997
203
Pierre, Alechinsky(1927-)Komposisjon 1997(1997)

Fargelitografi
Arket: 66,5x49,3 Lysmål: 65,5x48
Signert og datert nede t.h.: Alechinsky 1997

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600
La belle Marlene 1996
204
Corneille, G.(1922-2010)La belle Marlene 1996(1996)

Fragelitografi
Lysmål: 46x35
Signert nede t.h.: Corneille '96

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Afrikansk dame 1996
205
Corneille, G.(1922-2010)Afrikansk dame 1996(1996)

Fargelitografi
Lysmål: 43x35

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Les yeux trois 1973
206
Corneille, G.(1922-2010)Les yeux trois 1973(1973)

Litografi
66x49
Signert, datert og påtegnet med tittel nede t.h.: Les yeux trois Corneille -73- (De tre øynene).

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Komposisjon 1980
207
Corneille, G.(1922-2010)Komposisjon 1980(1980)

Fargelitografi
Lysmål: 68,5x44,5
Signert og datert på midten t.v.: Corneille '80

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 2 000
French Can Can
208
Léger, Fernand(1881-1955)French Can Can

Fargelitografi
Lysmål: 52x39
Signert i platen nede t.h.: F. Léger

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Terres de grand feu
209
Miró, Joan(1893-1983)Terres de grand feu(1960)

Fargelitografi
Lysmål: 42,5x58
Signert nede t.h.: Miró.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 100
210
Vasarely, Victor(1908-1997)Komposisjon

Fargeserigrafi
Lysmål: 69x68
Signert nede t.h.: Vasarely-

Vurdering
Tilslag
NOK 4 500
Eselrytter
211
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter(1968)

Fargemetalltrykk
Lysmål: 51,5x33
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 400
Komposisjon 1990
212
Estève, Maurice(1904-2001)Komposisjon 1990(1990)

Fargelitografi
Arket: 79,5x60 Lysmål: 72,5x58
Signert og datert i stenen nede t.v.: Estève 87
Signert nede t.h.: Estève

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Uten tittel
213
Sitter, Inger(1929-2015)Uten tittel(2013)

Fargelitografi
Lysmål: 118x87,5

Vurdering
Tilslag
NOK 15 500
214
Sitter, Inger(1929-2015)Komposisjon

Akryl og kullstift på papir
Arket: 75x102
Signert nede t.h.: Sitter

Vurdering
Eit skillingstrykk om havet, døden og kjærleiken 1981
215
Kleiva, Per(1933-2017)Eit skillingstrykk om havet, døden og kjærleiken 1981(1981)

Serigrafi
Lysmål: 52x41,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -81

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Folkevise frå Rauland 1983
216
Kleiva, Per(1933-2017)Folkevise frå Rauland 1983(1983)

Serigrafi
Lysmål: 55,5x54,5
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -83

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Mellem djevelen og det djupe svarte 1986
217
Kleiva, Per(1933-2017)Mellem djevelen og det djupe svarte 1986(1986)

Serigrafi
Lysmål: 41x48
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -86

Vurdering
NOK 4 000–5 000USD 400–500EUR 400–500
Tilslag
NOK 3 000
Vår vilje til friheit 1981
218
Kleiva, Per(1933-2017)Vår vilje til friheit 1981(1981)

Serigrafi
Lysmål: 71x54

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Vi har bare én jord 1979
219
Kleiva, Per(1933-2017)Vi har bare én jord 1979(1979)

Serigrafi
Lysmål: 48x62
Signert og datert nede t.h.: Per Kleiva -79

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Frukttre Sommer 1988
220
Lind, Victor(1940-)Frukttre Sommer 1988(1988)

Litografi
Arket: 58,5x53,5 Motivet: 43x43
Signert og datert nede t.h.: Victor Lind -88

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Frukttre Vinter 1988
221
Lind, Victor(1940-)Frukttre Vinter 1988(1988)

Litografi

Vurdering
Fjordlandskap 1977
222
Wold, Roar(1926-2001)Fjordlandskap 1977(1977)

Gouache på papir
Lysmål: 56x74
Signert og datert nede t.h.: Roar Wold 1977

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 3 500
Fugl 1964
223
Winge, Sigurd(1909-1970)Fugl 1964(1964)

Stein og glass montert på finérplate
38,5x47,5
Signert, påtegnet med dedikasjon og datert nede t.v.: Til Hill 30-9 64 Fra EH SW 64 (EH er Else Hagen).

Vurdering
Komposisjon 1972
224
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1972(1972)

Olje på lerret
67,5x86
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -72

Vurdering
Tilslag
NOK 14 500
Flammer 1961
225
Rumohr, Knut(1916-2002)Flammer 1961(1961)

Fargetresnitt
Lysmål: 42x52
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -61

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Vinterlys over fjorden 1993
226
Sparre, Victor(1919-2008)Vinterlys over fjorden 1993(1993)

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -93

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Den blå smørørsjen
227
Thomsen, Mouche(1918-1984)Den blå smørørsjen(1949)

Olje på lerret
70x50
Signert og datert på baksiden, på blindrammen: Mouche Thomsen 49

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Kvinne i interiør
228
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne i interiør

Olje på lerret
70x32
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 6 200
Tre gratier
229
Hagen, Else(1914-2010)Tre gratier

Pastell på tynt papir
87x44
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Sti, hus og trær 1939
230
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Sti, hus og trær 1939(1939)

Olje på lerret
81x65
Signert og datert nede t.h.: R. Th -39

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Kvinne i landsby
231
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Kvinne i landsby

Olje på lerret
54x64
Signert nede t.h.: R. Th.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Sladrerne (Les Bavardes)
232
Krohg, Per(1889-1965)Sladrerne (Les Bavardes)(1925-26)

Olje på plate
39x26
Signert nede t.v.: P. Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 30 150
Kvinner ved en brønn
233
Krohg, Per(1889-1965)Kvinner ved en brønn

Olje på lerret
67x62
Signert nede t.h.: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Gateliv
234
Krohg, Per(1889-1965)Gateliv

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Pensjonister 1934
235
Aulie, Reidar(1904-1977)Pensjonister 1934(1934)

Olje på plate
46x38
Signert og datert nede t.v.: Aulie 34

Vurdering
Tilslag
NOK 5 600
Lys i stua 1967
236
Aulie, Reidar(1904-1977)Lys i stua 1967(1967)

Olje på plate
30x40
Signert nede t.v.: Aulie -67

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Byggeplaner
237
Aulie, Reidar(1904-1977)Byggeplaner

Olje på plate
33x41
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Hjem fra fiske
238
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Hjem fra fiske

Olje på lerret
66x81
Signert nede t.h.: E.H.J.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Fra Kampen
239
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra Kampen(1948)

Olje på lerret
75x66
Signert nede t.v.: E.H.J.
Signert, datert og påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: Erik Harry Johannessen 1948 "Fra Kampen."

Vurdering
Tilslag
NOK 6 900
Utsyn over Pipervika, sett fra Akershus festning
240
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Utsyn over Pipervika, sett fra Akershus festning

Olje på lerret
74x88
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Fra Blindernveien 1950
241
Strømme, Olav(1909-1978)Fra Blindernveien 1950(1950)

Olje på lerret
28x40
Signert nede t.h.: Olav Strömme -50

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Liggende geiter
242
Werenskiold, Erik(1855-1938)Liggende geiter

Litografi
Lysmål: 25x36
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
NOK 1 500–2 000USD 200–200EUR 100–200
Tilslag
NOK 1 400
Ode til J. C. Dahl 1976
243
Janssen, Horst(1929-1995)Ode til J. C. Dahl 1976(1976)

Radering
Motivet: 25x18
Signert og datert nede t.h.: HJ 76

Vurdering
NOK 1 000–2 000USD 100–200EUR 100–200
Tilslag
NOK 700
Selvportrett
244
Nansen, Fridtjof(1861-1930)Selvportrett

Litografi
Motivet: 25x21
Påtegnet nede t.h.: Litografi av Fridtjof Nansen attesteres: Odd Nansen.

Vurdering
NOK 1 000USD 100EUR 100
Tilslag
NOK 3 000
Lesende kone 1875
245
Tidemand, Adolph(1814-1876)Lesende kone 1875(1875)

Blyant på brunt papir
Lysmål: 24x17,5 ovalt
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand 1875

Vurdering
Tilslag
NOK 6 900
Sängpallen 1914
246
Zorn, Anders(1860-1920)Sängpallen 1914(1914)

Etsning
Motivet: 24,5x19
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 12 600
Sittende kvinne med folkedrakt 1909
247
Sørensen, Henrik(1882-1962)Sittende kvinne med folkedrakt 1909(1909)

Blyant på papir, oppklebet på papp
Lysmål: 45,5x27
Signert nede t.v.: H.S.

Vurdering
Tilslag
NOK 500
Studie til Tone Veli
248
Sørensen, Henrik(1882-1962)Studie til Tone Veli

Olje på lerret
58x46
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Skagastølstindene
249
Kaulum, Haakon(1863-1933)Skagastølstindene

Olje på lerret
66,5x92,5
Signert nede t.h.: Kaulum-

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Mot vår
250
Onsager, Søren(1878-1946)Mot vår

Olje på lerret
60,5x72,5
Signert nede t.h.: Sören Onsager

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Fra Dælivannet
251
Onsager, Søren(1878-1946)Fra Dælivannet(1944)

Olje på lerret
62,5x70

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Vinterkveld
252
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinterkveld

Olje på lerret
45x90
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Vurdering
Gårdstun, vinter
253
Wentzel, Gustav(1859-1927)Gårdstun, vinter

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Mann i interiør
254
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Mann i interiør

Olje på lerret
90x99
Signert nede t.v.: Bernhard Folkestad

Vurdering
Tre menn på en benk 1932
255
Sømme, Jacob(1862-1940)Tre menn på en benk 1932(1932)

Olje på lerret
40x50
Signert og datert nede t.h.: Jacob Sömme 32

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Kystlandskap med hus 1872
256
Normann, Adelsteen(1848-1918)Kystlandskap med hus 1872(1872)

Olje på plate
26,5x37
Signert og datert nede t.h.: AN 4/7 72

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Et vaskested
257
Normann, Adelsteen(1848-1918)Et vaskested

Olje på lerret, oppklebet på plate
40,5x53,5
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Utsikt over Drammen, sett fra Kobberviks-kleiva
258
Lorentzen, Christian August(1749-1828)Utsikt over Drammen, sett fra Kobberviks-kleiva(1790-tallet)

Olje på lerret
30x40
Usignert

Vurdering
S Cloud juni 1860
259
Daubigny, Charles-François (1817-1878)S Cloud juni 1860(1860)

Olje på papir, oppklebet til papp
15,5x21-21,3
Signert, stedsbestemt og datert, risset inn i våt maling, nede t.v.: Daubigny S Cloud juin 1860

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Ku med kalv 1879
260
Askevold, Anders(1834-1900)Ku med kalv 1879(1879)

Olje på lerret
41x51
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1879.

Vurdering
NOK 20 000USD 2 100EUR 1 900
Tilslag
NOK 18 000
Fjordlandskap med folkeliv 1896
261
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1896(1896)

Olje på lerret
40x60
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. Ddf 1896

Vurdering
Tilslag
NOK 21 500
Fra havnen i Antwerpen 1886
262
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra havnen i Antwerpen 1886(1886)

Olje på lerret
48x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Grimelund. 1886. Anvers 19-8-86.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Strandparti med robåt
263
Dahl, Hans(1849-1937)Strandparti med robåt

24,5x20,5
Signert nede t.h.: Hans Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 200
Losskøyte ved en varde 1888
264
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Losskøyte ved en varde 1888(1888)

Olje på lerret
33x43,5
Signert og datert nede t.h.: T. Holmboe 88

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Båt med to fiskere 1893
265
Haaland, Lauritz(1855-1938)Båt med to fiskere 1893(1893)

Olje på lerret
28x42
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 93.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Kystlandskap med seilbåt og robåt 1889
266
Haaland, Lauritz(1855-1938)Kystlandskap med seilbåt og robåt 1889(1889)

Olje på plate
25x37
Signert og datert nede t.h.: L. Haaland 89.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Spillemann
267
Krohg, Christian(1852-1925)Spillemann

Olje på plate
35x24,5
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Mann som rever seil
268
Krohg, Christian(1852-1925)Mann som rever seil

Olje på papir, oppklebet på plate
53x46
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 29 500
Vendetta
269
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Vendetta

Olje på mahogniplate
41x31
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Vurdering
NOK 5 000USD 500EUR 500
Tilslag
NOK 7 200
Elvelandskap med vaskekoner
270
Munthe, Ludvig(1841-1896)Elvelandskap med vaskekoner

Olje på lerret
46x38
Signert nede t.v.: L Munthe

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kart over Europa
271
Ukjent, kunstnerKart over Europa(1595-1641)

Kobberstikk
Lysmål: 35x47

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
Mummitrollet og Lille My
272
Jansson, Tove(1914-2001)Mummitrollet og Lille My

Penn på papir
Lysmål: 17,5x16
Signert og med dedikajson nede på arket: Till Fredrik! Glad hälsning av Tove!

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800
Revypar 1978
273
Steen, Elisabeth(1945-)Revypar 1978(1978)

Bronse
H: 35 cm
Stempelsignert og datert: ES -78

Vurdering
Tilslag
NOK 3 400
Stående kvinneakt
274
Bast, Ørnulf(1907-1974)Stående kvinneakt

Bronse
H: 35 cm.
Signert på plinten: Bast

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Lysestaker
275
Lysestaker

Børstet messing
H: 28,5 cm.
Stemplet: Tiffany Studios New York
Også stemplet med produktnr.: 1201.

Vurdering
Lysestaker
276
Lysestaker

Tinn
H: 20 cm

Vurdering
NOK 1 000–1 200USD 100–100EUR 100–100
Tilslag
NOK 800
Fat
277
Fat

Tinn
L: 50 cm B: 38 cm
Ustemplet.

Vurdering
NOK 2 000USD 200EUR 200
Tilslag
NOK 1 000
Fat
278
Fat

Tinn
Diam: 42 cm
Ustemplet.

Vurdering
Fat/tallerkner
279
Fat/tallerkner

Tinn
Fat, diam: 30 cm. Tallerkner, diam: 22,5-24 cm.
11 stk. stemplet. Tysk, engelsk og norsk.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
Krus med hank
280
Krus med hank

Tinn
H: 11 cm og 9 cm
Stemplet

Vurdering
NOK 600–800USD 100–100EUR 100–100
Krus med hank
281
Krus med hank

Tinn
H: 10 cm og 8 cm

Vurdering
NOK 400–600USD 100EUR 100
Krus
282
Krus

Tinn
H: 13 cm
Stemplet bl.a. ER og Pint

Vurdering
NOK 800–1 000USD 100–100EUR 100–100
Hane og høne
283
Hane og høne

Metall, forsølvet
H: 9,5 cm og 7 cm

Vurdering
NOK 1 000–1 500USD 100–200EUR 100–100
Tilslag
NOK 400
Lokkfat og brett
284
Lokkfat og brett

Plett
L: 28 cm B: 20 cm, og Diam: 36 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Fat
285
Fat

Sølv
Diam.: 20 cm og 30 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Sukker- og fløtesett
286
Sukker- og fløtesett

Sølv
H: 9,5 cm
Stemplet: 830 S David Andersen, og med firmastempel med hammer og tang.

Vurdering
Tilslag
NOK 500
Hetvinglass
287
Hetvinglass

Glass
H: 11 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Stettfat
288
Stettfat

Bemalt tre
H: 26 cm Diam: 32 cm

Vurdering
NOK 1 500USD 200EUR 100
Tilslag
NOK 1 200
Mellaup
289
Mellaup

Bemalt tre
H: 34 cm B: 22 cm D: 19 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Mellaup
290
Mellaup

Furu
H: 30 cm B: 18 cm D: 19 cm

Vurdering
Trebutt
291
Trebutt

Tre og jern
H: 17 cm Diam: 25

Vurdering
Tilslag
NOK 800
Trebutt med fast lokk og hank
292
Trebutt med fast lokk og hank

Bemalt tre
H: 20 cm Diam 20 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 800
Brennevinstønne
293
Brennevinstønne(1865)

Bemalt tre
H: 25 cm Diam: 20,5 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 200
Tutekanne
294
Tutekanne (1853)

Bemalt tre
H: 40 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Kinne med stav
295
Kinne med stav

Bemalt tre og jern
H: 79 cm

Vurdering
Hengeskap 1813
296
Hengeskap 1813(1813)

Bemalt tre
H: 80 cm B: 69 D: 27

Vurdering
Tilslag
NOK 6 700
Kannestol
297
Kannestol

Blåmalt tre
H: 168 cm B: 130 cm D: 30 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Kannestol
298
Kannestol

Rødmalt tre
H: 177 cm B: 90 cm D: 43 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Bord
299
Bord

Furu
H: 81 cm L: 183 B: 113

Vurdering
Tilslag
NOK 3 300
Klaffebord
300
Klaffebord

Furu
H: 75,5 cm B: 113 cm L: 51+52+51

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
Bord
301
Bord

Tre
H: 76,5 cm B: 78 cm D: 45 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
8 stoler, 4 par
302
8 stoler, 4 par

Furu/alm
H: 85-106 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Høyrygget stol
303
Høyrygget stol

Furu/alm
H: 112 cm
1800-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 500
Høyrygget stol
304
Høyrygget stol

Alm
H: 120 cm Sittehøyde: 45 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 500
Stoler
305
Stoler

Tre
H: 82, 84 og 87 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Benk
306
Benk

Tre
H: 44 cm L: 120 cm D: 27 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 300
Slagbenk
307
Slagbenk

Furu
H: 79 cm L: 200 cm D: 56 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
Kiste 1840
308
Kiste 1840(1840)

Bemalt tre
H: 52 cm L: 107 cm D: 51 cm

Vurdering
Kiste 1853
309
Kiste 1853(1853)

Malt tre
H: 47 cm L: 91 cm D: 45 cm

Vurdering
Kiste
310
Kiste

Tre og jern
H: 42 cm B: 71 cm D: 45 cm

Vurdering
Kiste på fot
311
Kiste på fot

Ek
H: 69,5 cm B: 60 cm D: 47 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
Skrin
312
Skrin

Bemalt tre
H: 30,5 cm B: 37 cm D: 25 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 1 600
Vugge
313
Vugge

Bemalt tre
H: 63 cm L: 81 cm D: 68 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Rokk
314
Rokk

Blåmalt tre
H: 81 cm L: 90 cm

Vurdering
Dør
315
Dør

Furu
H: 155 B: 86

Vurdering
Dør
316
Dør

Tre og jern
H: 159 B: 84
Mester for rosemalingen: Hans Olavsson Glittenberg (1788-1873)

Vurdering
Tilslag
NOK 23 500
Gulvur med Moraverk
317
Gulvur med Moraverk(1822)

Bemalt tre og metall
H: 219 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 900
Gulvur
318
Gulvur

Mahogni
H: 215 cm.
Urverk med signatur: Jn: Dickman Leith.

Vurdering
Speil
319
Speil

Mahognifiner
H: 119 cm B: 40 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 4 300
Vitrine
320
Vitrine

Mahogni med intarsia
H: 174 cm B: 122 cm D: 37

Vurdering
Skatoll
321
Skatoll

Ek
H: 107 cm B: 119 cm D: 60 cm

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
Skiltholder
322
Skiltholder

Kobber, svartbeiset
H: 55 cm L: 87

Vurdering
Tilslag
NOK 800
Silketeppe, Kerman-stil
323
Silketeppe, Kerman-stil

Silke på silkerenning
L: 152 cm B: 108

Vurdering
NOK 3 000USD 300EUR 300
Tilslag
NOK 1 500
Teppe, Bidjar
324
Teppe, Bidjar

Ull
L: 200 cm B: 135 cm

Vurdering
NOK 3 000USD 300EUR 300
Tilslag
NOK 1 800
Teppe, Buchara
325
Teppe, Buchara

Ull
L: 197 cm B: 145 cm

Vurdering
NOK 4 000USD 400EUR 400
Tilslag
NOK 4 700
Fuglekrone
326
Fuglekrone

Messing
H: 45

Vurdering
Tilslag
NOK 4 600

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på