Auksjon tirsdag 18. desember 2001 kl 17:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

1. mai
1
Aulie, Reidar(1904-1977)1. mai

Litografi, lysmål
56x64
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

Vurdering
NOK 1 500–2 000
2
Bleken, Håkon(1929-)Fra Hedda Gabler 1991

Litografi, lysmål
44x33
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -91

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 2 000
3
Bratland, Jacob(1859-1906)Pelskledd kvinne

Kullstift på papir, lysmål
44x28
Signert nede t.h.: J.B.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Fugler
4
Chagall, Marc(1887-1985)Fugler

Radering, lysmål
38x32
Signert nede t.h.: Marc Chagall

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000 med forbehold
5
Dolven, Anne Katrine(1953-)White Shadow 1994

Serigrafi, lysmål
69x48
Signert og datert nede t.h.: AK Dolven-94
Nummerert nede t.v.: 239/250.
Påtegnet med tittel nede på arket.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Prospektserie over Christiania
6
Eddy, John William(1760-1820)Prospektserie over Christiania

Akvatint med håndkolorering, lysmål
27x38

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 25 000
7
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Gråsoneportrett

Litografi, lysmål
77x56
Signert nede t.h.: Eikaas
Nummerert nede t.v.: 38/80.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
8
Engel, Nissan(1931-)Sol Majeur

Litografi, lysmål
55x42
Signert nede t.h.: Nissan Engel.
Nummerert nede t.v.: 148/150.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Figurkomposisjon 1983
9
Esdaile, Peter(1947-)Figurkomposisjon 1983

Gouache på papir
57x76
Signert og datert nede t.h.: P Esdaile 83

Vurdering
NOK 3 000
10
Esdaile, Peter(1947-)Mann danser 1978

Radering, lysmål
50x35
Signert og datert nede t.h.: P. Esdaile 78

Vurdering
NOK 1 500
11
Finne, Ferdinand(1910-1999)Hester 1980

Litografi med håndkolorering, lysmål
34x31
Signert og datert oppe t.v.: Ferdinand Finne 1980

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Vår
12
Fjell, Kai(1907-1989)Vår

Serigrafi, lysmål
45x61
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Nummerert nede t.v.: 141/180
Påtegnet med tittel nede t.v.

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 21 000
13
Fjell, Kai(1907-1989)Maria I

Serigrafi, lysmål
32x43
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Nummerert nede t.v.: No 6/20

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
14
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med blomst

Litografi, lysmål
65x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Nummerert nede t.v.: 26

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
15
Fjell, Kai(1907-1989)Seilet

Linoleumssnitt, lysmål
27x34
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Påtegnet nede t.v.: Prøvetrykk

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
16
Fjell, Kai(1907-1989)Olympen

Serigrafi, lysmål
36x69
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Nummerert nede t.v.: No. 72/100
Påtegnet med tittel nede på midten.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
17
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinner og barn i vugge

Radering, lysmål
32x37
Usignert
Nummerert nede t.v.: 107/200

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Pike med katt
18
Fjell, Kai(1907-1989)Pike med katt

Serigrafi, lysmål
44x53
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Nummerert nede t.v.: No. 25/100

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
19
Gauguin, Paul René(1911-1976)Himmeltegn 1971

Serigrafi, lysmål
64x46
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1971

Vurdering
NOK 2 000
Kvinne med hatt 1962
20
Gauguin, Paul René(1911-1976)Kvinne med hatt 1962

Tresnitt på papir, oppklebet på plate
61x41
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1962

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 1 600
21
Grøstad, Terje(1925-2011)Hester ved elv 1975-77

Tresnitt, lysmål
48x39
Signert og datert nede t.h.: Terje Grøstad 1975-77

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 700
22
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Hus ved vann

Kullstift, lysmål
24x32
Signert nede t.v.: Gunnar S G.

Vurdering
Oppstilling med fruktkurv og kanne
23
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Oppstilling med fruktkurv og kanne

Gouache, lysmål
27x21
Signert oppe t.v.: Gunnar S G.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000 med forbehold
24
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Figur på line

Serigrafi, lysmål
89x62
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Påtegnet nede t.v.: PT Serigrafi

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
25
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
21x30
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
26
Hagen, Else(1914-2010)Krefter

Litografi, lysmål
36x53
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
27
Hald, Finn(1929-2010)Salamanderalfabetet 1992

Serigrafi, lysmål
64x55
Signert og datert nede t.h.: F. Hald 1992

Vurdering
NOK 1 500–2 000
28
Hansen-Krone, Johanne Marie(1952-)Figurkomposisjon 1988

Litografi, lysmål
61x45
Signert og datert nede t.h.: J M Hansen-Krone 88

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
29
Hogarth, William(1697-1764)Folkeliv

Kobberstikk, lysmål
47x60
Stukket av Hogarth. Utgitt 1755.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Komposisjon med figurer
30
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med figurer

Radering
38x56
Signert nede t.h.: Ulf Valde Jensen.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
31

Radering
33x25

Vurdering
Komposisjon med figurer 1976
32
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med figurer 1976

Radering
38x56
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1976.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
Til mot lykke 1975
33
Jensen, Ulf Valde(1945-)Til mot lykke 1975

Litografi, lysmål
36x30
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975
Nummerert nede t.v.: 6/85

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 800
34
Jensen, Ulf Valde(1945-)Lite rutebilde der en malers navn står skrevet1974

Litografi, lysmål
27x34
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen-74.
Nummerert nede t.v.: 6/40

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 000
35
Jensen, Ulf Valde(1945-)Figurkomposisjon 1975

Litografier, lysmål
35x44
Nummerert nede t.v.: 12/85

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 400
Figurer
36
Jensen, Ulf Valde(1945-)Figurer

Litografi, lysmål
36X30
Nummerert nede t.v.: 79/85

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 000
37
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med figurer 1975

Radering
33x50
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1975.

Vurdering
38
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Høst 1959

Fargetresnitt, lysmål
52x51
Signert og datert nede t.h.: Erik Harry Johannessen. 1959.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
39
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Kystlandskap 1957

Fargetresnitt, lysmål
50x49
Signert og datert nede t.h.: Erik Harry Johannessen. 57.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
Høst 1975
40
Johannessen, Jens(1934-)Høst 1975

Litografi, lysmål
61x44
Signert nede t.h.: Jens Johannessen.
Nummerert nede t.v.: 59/60

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
41
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ensom (Finnmark)

Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Pikene i skogen
42
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Pikene i skogen

Serigrafi, lysmål
26x17
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 9 000
Ungdomslandet
43
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Ungdomslandet

Serigrafi, lysmål
23x31

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 000
Skandinavia
44
KartSkandinavia

Kobberstikk, lysmål
53x61
Utgitt av F. De Wit Amsterdam ca. 1680.

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 3 500
Guro rid til kyrkje 1974
45
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til kyrkje 1974

Litografi, lysmål
28x36
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -74

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Hesteleik
46
Kihle, Harald(1905-1997)Hesteleik

Litografi, lysmål
41x52
Signert nede t.h.: Harald Kihle
Nummerert nede t.v.: 35/180

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
47

Litografi, lysmål
29x38
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 74.
Nummerert nede t.v.: 85/125

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Småbrukeren 1967
48
Kihle, Harald(1905-1997)Småbrukeren 1967

Litografi, lysmål
46x60
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1967
Påtegnet nede t.v.: Eget Prøvetrykk

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 500
Eg ville  berre sjå innom 1977
49
Kihle, Harald(1905-1997)Eg ville berre sjå innom 1977

Litografi, lysmål
42x33
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -77

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
50
Kihle, Harald(1905-1997)Nordby Gaard (Stigesteinen) 1981

Litografi, lysmål
29x39
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1981
Påtegnet nede t.h.: Lito Prøvetrykk Håndkolorert. Påtegnet nede t.v.:

Vurdering
NOK 9 000–11 000
Tilslag
NOK 5 000
51
Kihle, Harald(1905-1997)Gamleveien til Froland

Litografi, lysmål
55x62
Nummerert nede t.v.: 17/260.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000 med forbehold
52
KobberstikkPaul & Virginie

75x56
Etter maleri av Schopin.
Gravert av Eugéne Jazet.

Vurdering
53
KobberstikkMøte under jakten

Lysmål
37x49

Vurdering
NOK 1 200
Tilslag
NOK 800
54
KobberstikkAnne de Boulen

Lysmål
50x40
Etter maleri av Cibot. Gravert av Svèbach.

Vurdering
NOK 800
55
Krauskopf, Bruno(1892-1960)Fra Sirdal

Blandingsteknikk på papir, lysmål
48x62
Signert nede t.h.: B. Krauskopf

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 200
56
Krogstad, Bjørn(1943-)Par i gress

Gouache, lysmål
44x54
Signert nede t.h.: B. Krogstad

Vurdering
NOK 2 500–3 000
Tilslag
NOK 1 500
57
Krohg, Guy(1917-2002)Okse og ku 1956

45x54
Signert og datert nede t.h.: Guy Krohg 1956

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Karneval i gatene i Paris
58
LeVasseur, Jean Charles(1734-1816)Karneval i gatene i Paris

Kobberstikk
46x54
Etter maleri av St. Jeedurat.

Vurdering
NOK 1 000
59
Lindheim, Trine Lise(1957-)Lykkelig reise 1988

Tresnitt, lysmål
50x72
Signert og datert nede t.h.: Trine Lindheim 88

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
60
Lund, Henrik(1879-1935)Selvportrett og portrett av Knut Hamsun?

Litografi, lysmål
53x42 og 57x42
Selvportrett: signert og datert nede t.h.: Henrik Lund -32. Portrett av Knut Hamsun: signert nede t.h.: Henrik Lund

Vurdering
NOK 4 000
61
Mosebekk, Olav(1910-2001)Figurkomposisjoner

Avarell, lysmål
28x19
Signert nede og oppe t.h.: O. Mosebekk

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 4 000
Figurkomposisjoner
62

Akvarell, lysmål
28x19
Signert nede t.v.: O. Mosebekk

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 4 000
Norsk landskap
63
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap

Radering, lysmål
17x22
Usignert

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 000
64
Nesch, Rolf(1893-1975)Fra Legende

Radering, lysmål
17x12
Alle signert nede t.h.: Nesch.

Vurdering
NOK 15 000
Er und Sie
65
Nesch, Rolf(1893-1975)Er und Sie

Litografi, lysmål
58x38
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 7 000
66
Nesch, Rolf(1893-1975)Figurer og måne

Litografi
24x31
Usignert

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 500
67
Nupen, Kjell(1955-2014)Rød komposisjon

Litografi, lysmål
30x25
Signert nede t.h.: K Nupen 93/26
Nummerert nede t.v.: 19/25

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
68
Nupen, Kjell(1955-2014)Sort komposisjon

Litografi, lysmål
30x25
Signert nede t.h.: K Nupen 93/11
Nummerert nede t.v.: 19/25

Vurdering
69
Rian, Johs.(1891-1981)Marked med folkeliv Nord-Afrika 1955

Penn på papir, lysmål
23x32
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: J R Tetuan 20/12 -55

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 000
Den siste vaaronn 1938
70
Rian, Johs.(1891-1981)Den siste vaaronn 1938

Tresnitt, lysmål
69x40
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1938

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Mor og barn
71
Rian, Johs.(1891-1981)Mor og barn

Tresnitt, lysmål
67x42
Signert nede t.v.: J Rian
Påtegnet nede t.v.: 2 trykk
Påtegnet med dedikasjon fra kunstneren nede t.h.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
72
Rian, Johs.(1891-1981)Jenteportrett

Tresnitt, lysmål
47x35
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 5 000
Gateparti med lykt og trær 1927
73
Rian, Johs.(1891-1981)Gateparti med lykt og trær 1927

Radering
32,5x25
Signert og datert nede t.h.: J Rian 27

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 2 000
Tussmørke i Strandgaten 1927
74
Rian, Johs.(1891-1981)Tussmørke i Strandgaten 1927

Radering
40x28
Signert og datert nede t.h.: Johs Rian Novbr. 1927

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 000
I kålåkeren
75
Rian, Johs.(1891-1981)I kålåkeren

Litografi, lysmål
42x57
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
76
Rian, Johs.(1891-1981)Plakat 1968

Akvarell og tusj på papir, lysmål
50x37
Signert og datert nede t.h.: Johs Rian 1968

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 200
77
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne med katt

Litografi, lysmål
59x41
Signert nede t.h.: Johs Rian

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 500
78
Rolfsen, Alf(1895-1979)Fuglefjell 1944

Litografi, lysmål
61x85
Signert og datert nede t.h.: Alf Rolfsen-44
Nummerert nede t.v.: nr. 65/200.

Vurdering
79
Rose, Knut(1936-2002)Ibsenmappe: Gjengangere

Litografier
30 stk. Komplett med original innpakning.

Vurdering
80
Rothenstein, Michael(1908-1994)Komposisjon med hus og figurer

Serigrafi, lysmål
53x75
Signert nede på midten: Michael Rothenstein
Nummerert nede t.v.: 27/50

Vurdering
NOK 1 500–2 000
81
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1961

Litografi, lysmål
44x59
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr-61

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 800
82
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1973

Serigrafi, lysmål
50x71
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr-73 Nummerert nede t.v.: 173/200

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Arnesteinen
83
Sand, Vebjørn(1966-)Arnesteinen

Litografi, lysmål
66x57
Signert nede t.h.: Vebjørn Sand

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
84
Sand, Vebjørn(1966-)Post mortem

Litografi
55x75

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 4 600
Godvær (Shiega dælka)
85
Savio, John(1902-1938)Godvær (Shiega dælka)

Farvetresnitt, lysmål
20x26
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Kvinne og barn på strand
86
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Kvinne og barn på strand

Akvarell, lysmål
34x48
Signert nede t.v.: Smith Hald

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000 med forbehold
Krontraner 1954
87
Svalastoga, Svallaug(1920-1978)Krontraner 1954

Linosnitt, lysmål
36x49
Signert og datert nede t.v.: Svallaug Svalastoga 1954
Nummerert nede t.v.: Nr. 15/20

Vurdering
88
Sørensen, Henrik(1882-1962)Mannsakt 1927

Blyant på papir, lysmål
32x24
Signert og datert nede t.h.: HS 1927

Vurdering
NOK 1 500
Vinter i Norge
89
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter i Norge

Fargeradering, lysmål
50x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Vinter i Norge
90

Fargeradering, oppklebet på plate
51x62

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Inntrykk fra sne
91
Thaulow, Frits(1847-1906)Inntrykk fra sne

Fargeradering, lysmål
45x62

Vurdering
92
Thaulow, Frits(1847-1906)Marias måned

Fargeradering, lysmål
53x66

Vurdering
Veronabroen
93
Thaulow, Frits(1847-1906)Veronabroen

55x71

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
94
Ukjent, kunstnerInteriør fra en kro

Olje på papir, oppklebet på plate
26x20
Signert nede t.h.: V. Manz

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 400
Eugenie og August
95
Ukjent, kunstnerEugenie og August

Radering, lysmål
33x40
Prinsesse og arveprins til Sverige/Norge.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
96
Ukjent, kunstnerFolkeliv i en kro

26x21
Signert nede t.v.: V. Manz

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 600
Seilbåter ved Lysaker
97
Werenskiold, Erik(1855-1938)Seilbåter ved Lysaker

Blyant på papir, lysmål
21x27
Signert nede t.h.: EW

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
98
Werenskiold, Erik(1855-1938)Båter i opplag ved bro

Radering, lysmål
30x38
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 500
To mennesker 1989
99
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)To mennesker 1989

Litografi, lysmål
84x62
Signert og datert nede t.h.: Nicolaus Widerberg 89

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 000
100
Zorn, Anders(1860-1920)Dans og felespill

Radering, lysmål
42x30
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
De ytterste skjærene 1913
101
Zorn, Anders(1860-1920)De ytterste skjærene 1913

Radering, lysmål
32x42
Signert nede t.h.: Zorn. Signert og datert i platen nede t.v.: Zorn 1913

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 13 000
102
Zorn, Anders(1860-1920)Portrett av Gerda Lundeqvist

Radering, lysmål
37x27
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
103
Zorn, Anders(1860-1920)Najader 1918

Radering, lysmål
20x26
Signert nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: 1918 Zorn.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000 med forbehold
104
Zorn, Anders(1860-1920)Kulle 1911

Radering, lysmål
15x11
Signert nede t.h.: Zorn Signert og datert i platen nede t.h.: Zorn 1911.

Vurdering
NOK 10 000
Gärdesgård 1913
105
Zorn, Anders(1860-1920)Gärdesgård 1913

Radering, lysmål
40x31

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 7 500 med forbehold
Vassende kvinne
106
Zorn, Anders(1860-1920)Vassende kvinne

Radering, lysmål
30x22
Signert nede t.h.: Zorn

Vurdering
NOK 12 000–14 000
Tilslag
NOK 10 500
107
Øistad, Ingar(1940-)Menuetto - Tiden og rommet 1986

Etsning, lysmål
52x70
Signert og datert nede t.h.: Ingar Øistad John ... 86

Vurdering
NOK 1 000–1 200
108
Aabel, PerMannsportrett 1921

Blyant på papir, lysmål
27x21
Signert og datert nede t.h.: Per Aabel -21.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
109
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Fra Oscarsborg 1883

Olje på lerret, oppklebet på plate
35x58
Signert og datert nede t.v.: HWA 83

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
110
Barlag, Philip(1840-1913)Vinteraften

Olje på lerret
24x36
Signert nede t.v.: Barlag

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Parklandskap med hus
111
Brun, Harald(1873-1927)Parklandskap med hus

Olje på lerret
40x51
Signert nede t.h.: Harald Brun

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 600 med forbehold
112
Casford, Michael(1940-2005)Marekatt

Olje på lerret
58x58
Signert nede t.h.: M Casford

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 200
Seler
113
Casford, Michael(1940-2005)Seler

Olje på lerret
100x100
Signert nede t.h.: Michael Casford

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
114
Castberg, Oscar(1846-1917)Hus i vinterlandskap

Olje på lerret
42x65
Signert nede t.h.: O. Castberg

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 5 000
115
Dick, GaborSandefjord havn

Olje på lerret
38x46
Signert nede t.h.: Dick

Vurdering
NOK 1 500–2 000
116
Engebret, Bjarne(1905-1985)Hus og jorder 1950

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret 1950

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 400
117
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Landskap med gårdsbruk

Olje på lerret
63x61
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen.

Vurdering
To barn i kystlandskap 1957
118
Eriksen, Sigurd(1884-1976)To barn i kystlandskap 1957

Olje på lerret
67x73
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1957

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Arbeid på åker
119
Finne, Henrik(1898-1992)Arbeid på åker

Olje på plate
42x58
Signert nede t.h.: Finne

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Badende kvinner 1958
120
Fjell, Kai(1907-1989)Badende kvinner 1958

Bemalt glass
112x42
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 58

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
121
Fritzvold, Reidar(1920-1998)Kornåker Sørkedalen

Olje på lerret
60x73
Signert nede t.h.: R. Fritzvold

Vurdering
122
Greve, Anita(1903-1972)Fatoma 1938

Olje på lerret
91x72
Signert og datert på midten t.v.: Anita Greve 1938

Vurdering
NOK 5 000
123
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Gårdsbruk med hesjer

Olje på lerret
35x50
Signert nede t.h.: Hulda Grønneberg

Vurdering
NOK 3 000–4 000
124
Grønneberg, Hulda(1844-1924)Fra Lugano 1887

51x34
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Hulda Grønneberg Lugano 11/8 87

Vurdering
Sittende kvinne med rose 1877
125
Gude, Nils(1859-1908)Sittende kvinne med rose 1877

Olje på plate
31x23
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: N. Gude. Karlsruhe 1877

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
126
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Båt og naust

Olje på lerret
50x43
Signert nede t.h.: Øyv. Heggtveit

Vurdering
NOK 5 000
Strømbu Gård Øvre Sollia ved Atnaelven
127
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Strømbu Gård Øvre Sollia ved Atnaelven

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Astri Welhaven.

Vurdering
NOK 5 000–8 000
Tilslag
NOK 3 000
Innseilingen til Fredriksvern
128
Helsted, Viggo(1861-1926)Innseilingen til Fredriksvern

Olje på lerret
38x61
Signert og datert nede t.h.: Viggo Helsted. 1902.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
129
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Rullestener Lista 1949

Olje på lerret
97x119
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen -49.

Vurdering
NOK 4 000–5 000
130
Hokstad, Oskar(1894-1982)Åkerlandskap 1918

Olje på lerret
45x55
Signert og datert nede t.v.: Oskar Hokstad. 1918

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 2 500
Høst, Lillehammer 1987
131
Holbø, Halvdan(1907-1995)Høst, Lillehammer 1987

Olje på lerret
58x65
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbø 1987

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
132
Holbø, Halvdan(1907-1995)Elvelandskap 1975

Olje på lerret
65x58
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbø 1975

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Skogslandskap Aften 1897
133
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skogslandskap Aften 1897

Olje på lerret
86x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1897

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Landskap II 1977
134
Ihlebæk, Ole Jakob(1948-)Landskap II 1977

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Ihlebæk 77

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 1 500
135
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Fra Enebakk 1950

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: E.H.J. 50

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
136
Juell, Tore(1942-)Fra Skåtøy

Olje på plate
33x41
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
137
Knoff, Johan(1935-)Spillehall San Fransisco 1980

Olje på lerret
88x119
Signert og datert nede t.h.: Knoff 80

Vurdering
NOK 10 000
138
Knudsen, Dagfinn(1953-)Kvinne med hatt 1998

Olje på lerret
91x38
Signert og datert nede t.h.: Dagf. Kd 1998

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 900
Torvhandlere 1975
139
Krohg, Guy(1917-2002)Torvhandlere 1975

Olje på lerret
65x54
Signert og datert nede t.v.: Guy Krohg 75

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500 med forbehold
140
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Gråvær Holmsbu

Olje på lerret
73x78
Signert nede t.h.: W. L.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Vertshus i Moret 1938
141
Lystad, Elsa(1899-1970)Vertshus i Moret 1938

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t.h.: Elsa Lystad -38

Vurdering
142
Meidell, ØrnulfHøiseth Seterne Telemark

Olje på lerret
59x70
Signert nede t.h.: Ø Meidell

Vurdering
143
Merton, Erling(1898-1967)Stemorsblomster i krukke

Olje på plate
30x26
Signert nede t.h.: E. Merton.

Vurdering
144
Merton, Erling(1898-1967)Fiskeskøyte og fjell 1948

Olje på lerret
63x86
Signert og datert nede t.h.: E Merton 48

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
145
Merton, Erling(1898-1967)Vår 1941

Olje på plate
30x38
Signert og datert nede t.h.: E Merton 41

Vurdering
Tilslag
NOK 700
Pinse
146
Mæhle, Ole(1904-1990)Pinse

Olje på plate
73x116
Signert nede t.h.: Ole Mæhle

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 12 500 med forbehold
147
Nielssen, Finn(1908-1962)Marin 1945

Olje på lerret
33x41
Signert og datert nede t.h.: Fini -45

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 400
Måneskinn Capri
148
Onsager, Søren(1878-1946)Måneskinn Capri

Olje på plate
46x37
Signert nede t.h.: S. O.

Vurdering
149
Onsager, Søren(1878-1946)Gateparti

Olje på lerret
28x39
Signert nede t.h.: S. Onsager

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
150
Pedersen, Hugo Vilfred(1870-1959)Kystby

Olje på lerret
48x69
Signert nede t.v.: Hugo V P

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 400
151
Refsum, Tor(1894-1981)Stavkirke 1975

Olje på plate
56x48
signert og datert nedet.v.: T Refsum-1975

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
152
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Trestammer

32x25
Signert nede t.v.: Helga Ring Reusch

Vurdering
153
Rian, Johs.(1891-1981)Morgedal 1941

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: J Rian 41

Vurdering
154
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1971

Blandingsteknikk, lysmål
40x39
Dobbeltsignert og datert nede t.h.: J Rian 71

Vurdering
Fragment i gresset 1984
155
Rickhard, Leonard(1945-)Fragment i gresset 1984

Olje på lerret
30x40
Signert og datert nede t.h.: LR I.V.84
Påtegnet med tittel nede t.v.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
Trær i vinterlandskap
156
Riis, Bendik(1911-1988)Trær i vinterlandskap

Olje på plate
24x35
Signert nede t.v.: Bendik A Riis.

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 12 000
Oppstilling med blomster i vase og frukt 1948
157
Rusdal, Torstein(1887-1971)Oppstilling med blomster i vase og frukt 1948

Olje på plate
60x70
Signert og datert nede t.h.: Torstein Rusdal -48.

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 3 200
158
Scheel, Benedicte(1851-1929)Mann i skog 1902

38x28
Signert og datert nede t.h.: Scheel 1902

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 3 000
Portrett av Johanne Henrikke Scheel 1879
159
Scheel, Benedicte(1851-1929)Portrett av Johanne Henrikke Scheel 1879

27x20
Signert og datert på midten t.h.: B. Scheel. 1879.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 500
160
Schultz, Alexander(1901-1981)August Røros 1936

Olje på lerret
50x61
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz -36.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
161
Schultz, Alexander(1901-1981)Sommer

Olje på lerret
47x55
Signert nede t.v.: A. Schultz.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
162
Schultz, Alexander(1901-1981)Mann i vinterlandskap

Olje på plate
33x41
Signert nede t.v.: A. Schultz

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
163
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Fra Svolvær 1913

Olje på lerret
60x100
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Conrad Selmyhr Svolvær 1913

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Fjordlandskap
164
Selmyhr, Conrad(1877-1944)Fjordlandskap

Olje på lerret
41x50
Signert nede t.h.: Conrad Selmyhr

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 800
165
Sinding, Otto(1842-1909)Satyr og nymfer

Olje på lerret
69x101
Signert nede t.v.: Otto Sinding

Vurdering
166
Sitje, Joronn(1897-1982)Sneslaps

Olje på plate
55x46
Signert nede t.h.: J. Sitje

Vurdering
NOK 3 000–4 000
167
Sitje, Joronn(1897-1982)Liten pike

Olje på plate
38x30
Signert nede t.v.: J. Sitje

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 500
168
Sitje, Joronn(1897-1982)Barneportrett

Olje på plate
35x27
Signert nede t.v.: J. Sitje

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 500
Seilbåt i aftenbelysning
169
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Seilbåt i aftenbelysning

Olje på plate
26x37
Signert nede t.h.: Smith-Hald

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 9 500
170
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Arbeider i snølandskap 1952

Olje på lerret
81x96
Signert og datert nede t.h.: S. S-J. 52

Vurdering
NOK 10 000–12 000
171
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Vedkjører i fjellet 1975

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Søren Steen-Johnsen 75

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 4 500
172
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Studie gravemaskin

Olje på plate
24x33
Signert nede t.h.: S S Johnsen

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 700
Studie til hvite moser
173
Stenstadvold, Håkon(1912-1977)Studie til hvite moser

Olje på plate
27x35
Signert nede t.v.: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
174
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Lille Grændsen

Olje på plate
27x35
Signert nede t.v.: Chr Stixrud

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 1 400
175
Strøm, Charles W.(1886-1967)Gårdsbruk 1941

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Charles W. Strøm -41

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
176
Sørreime, Oskar(1919-)Vårskisse 1969

Olje på plate
21x27
Signert og datert nede t.v.: O. Sörreime -69

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 200
177
Thoresen, BeritSkog-sover du? 1978

Tempera på plate,
49x72
Signert og datert nede t.v.: Berit Thoresen-78
Påtegnet med tittel på baksiden.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 000
178
Thrane, Ragnhild(1853-1913)Svart-Anna

Olje på lerret
57x58
Usignert.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 13 500
Røde trær 1943
179
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Røde trær 1943

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: R.Th 43

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 7 500 med forbehold
Trær i høstfarger 1943
180
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Trær i høstfarger 1943

Olje på plate
60x73

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 8 000
Sommer ved Seinen 1951
181
Ukjent, kunstnerSommer ved Seinen 1951

Olje på plate
46x55
Stedsbestemt, utydelig signert og datert nede t.h.: ...-51. Paris

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 700
182
Ukjent, kunstnerMannsportrett med langkikkert

Olje på lerret
92x64
Usignert.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
183
Ukjent, kunstnerSkuter i månelys

Olje på lerret
34x21
Signert nede t.h.: H Lund

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 200
184
Ukjent, kunstnerSlagsmål

Olje på plate
31x27
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 1 700
Skjærgårdslandskap med hus
185
Ulving, Even(1863-1952)Skjærgårdslandskap med hus

Olje på lerret
34x49
Signert nede t.v.: E. Ulving.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
186
Urdal, Atle(1913-1988)Sørlandet

Olje på lerret
50x61
Signert nede t.h.: Atle Urdal

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 500
187
Urdal, Atle(1913-1988)Kystlandskap med hus

Olje på plate
30x25
Signert nede t.h.: Atle Urdal

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
188
Wolters, Eugène(1844-0)Damskip sleper seilbåt 1886

Olje på lerret
85x120
Signert og datert nede t.h.: Eugène Wolters 1886

Vurdering
189
Wangensten, Wilhelm Marius(1884-1962)Flukten til Egypt

Olje på lerret
48x57
Signert nede t.v.: Wilh. Wangensten.
Påtegnet med tittel på baksiden på blindrammen.

Vurdering
Fra Heidal 1941
190
Weiglin, Egil(1917-1997)Fra Heidal 1941

Olje på lerret
69x70
Signert og datert nede t.h.: Weiglin -41.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fjellgård
191
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fjellgård

Olje på lerret
44x65
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Skuter i havn
192
Aagaard, Martin(1863-1913)Skuter i havn

Olje på lerret
35x56
Signert nede t.h.: Aagard

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 9 000
Landskap
193
Aamodt, Asbjørn(1893-1966)Landskap

Olje på lerret
69x84
Signert nede t.v.: AA.

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 7 500
194
Aas, Alf-Jørgen(1915-1981)Skoglandskap 1941

Olje på plate
47x61
Signert og datert nede t.h.: Alf-Jørgen Aas 1941

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 1 500
Arkitekturvernsmykke 1975
195
Bjorg, Toril(1944-)Arkitekturvernsmykke 1975

Sølv og gull
L (med kjede): 40 cm. Vekt: 56 gr.
Stemplet: T.BJORG 925 S. A.C.

Vurdering
NOK 600
Tilslag
NOK 1 600
196
Hellum, Johannes Block(1938-)Ring

Sølv
Vekt: 11 gr.
Ustemplet.

Vurdering
NOK 150
Tilslag
NOK 700
197
Hellum, Johannes Block(1938-)Armbånd

Sølv og gullfolie
B: 3 cm. Vekt: 38,5 gr.
Stemplet: 925S JBH

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 1 000
198
Hellum, Johannes Block(1938-)Øreheng

Sølv og gullfolie
L: 4,5 cm. Vekt (begge): 12,5 gr.
Ustemplet.

Vurdering
NOK 200
Tilslag
NOK 800
Halsring med anheng 1974
199
Hellum, Johannes Block(1938-)Halsring med anheng 1974

Sølv med anheng av gull
Vekt: 45 gr.
Ustemplet.

Vurdering
NOK 800
Tilslag
NOK 2 000
Halsring med anheng
200
Hellum, Johannes Block(1938-)Halsring med anheng

Sølv med flammeforgylt anheng
Vekt: 23 gr.
2 eggformede kuler som anheng stemplet: 925S JBH

Vurdering
NOK 800
Tilslag
NOK 1 600
201

Sølv
Vekt: 18 gr.
Stemplet: 925S JBH

Vurdering
NOK 150
Tilslag
NOK 800
Halskjede med løv
202
Mehus, Konrad(1941-)Halskjede med løv

Sølv og gull
Vekt: 96,5 gr.
Stemplet på 1 løv: 925 kmg

Vurdering
NOK 800–1 000
Tilslag
NOK 4 600
Halskjede med anheng
203
Mehus, Konrad(1941-)Halskjede med anheng

Sølv og messing
L (med kjede): 38 cm. Vekt: 64,5 gr.
Stemplet 925 kmg

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 2 600
204
Monsen, Rolf(1946-)Anheng

Sølv
Diam.: 6 cm. Vekt: 36 gr.
Stemplet: 925S AJS

Vurdering
NOK 200
Tilslag
NOK 1 000
205
Monsen, Rolf(1946-)Ring

Sølv
Vekt: 16,5 gr.
Stemplet: 925S AJS

Vurdering
NOK 200
Tilslag
NOK 600
206
Vigeland, Pål(1944-)Halsring 1976

Sølv og ibenholt
Vekt: 96 gr.
Stemplet: 925S PV

Vurdering
NOK 600
Tilslag
NOK 4 400
207
Vigeland, Tone(1938-)Ring 1974

Sølv
Vekt: 13 gr.
Stemplet: Norway Design Norway Sterling 925S

Vurdering
NOK 150
Tilslag
NOK 2 600
Armbånd 1976
208
Vigeland, Tone(1938-)Armbånd 1976

Sølv og onyx
B: 4,5 cm. Vekt: 95 gr.
Stemplet: 925S TV Signert: Tone Vigeland

Vurdering
NOK 300
Tilslag
NOK 5 000
209
Vigeland, Tone(1938-)Armbånd 1958

Sølv
Vekt: 25,5 gr.
Stemplet: Norway Design TV Plus Sterling 925S Norway

Vurdering
NOK 200
Tilslag
NOK 2 200
Øreslynger 1958
210
Vigeland, Tone(1938-)Øreslynger 1958

Sølv
Vekt: 15,5 gr.

Vurdering
NOK 200
Tilslag
NOK 2 800
på fot
211
Begerpå fot

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 91 gr.
Vadstena, Sverige 1760. Mester: Henrik Köhler, virksom 1760-1778.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
med to hanker
212
Beger på stett med to hanker

Sølv
H: 17 cm. Vekt: 447 gr.
Newcastle, 1802. Mester: John Langlands II, (1793-1804).

Vurdering
213
Beger på stett

Sølv
H: 12,5 cm. Vekt: 53 gr.
Christiania 1798. Mester: Carl Andreas Mordt, virksom 1796-1824. Fullstemplet.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
214
Beger på stett

Sølv
H: 11 cm. Vekt: 46 gr.
Christiania 1806. Mester: Carl Andreas Mordt, virksom 1796-1824. Fullstemplet.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
215
Beger på stett

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 40 gr.
Bergen 1842. Mester: Søren Hammer, virksom 1811-? Fullstemplet.

Vurdering
216
Beger på tre kuleføtter

Sølv
H: 4,5 cm. Vekt: 33 gr.
Bergen 1855. Fullstemplet. Mester: Cornelius Larsen, virksom 1814-?

Vurdering
NOK 2 500–3 000
Tilslag
NOK 1 500
217
Bestikk

Sølv
Vekt: ca. 8,5 kg.
Stemplet: M. Aase 830 S. Fullt sett på 206 deler. Mønster: Rosendal.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 38 000
218
Champagnekjøler

Plett
H: 20 cm. Diam.: 23 cm.

Vurdering
NOK 800
Tilslag
NOK 900
Pilleeske 1975
219
Gaudernack, Christian(1945-)Pilleeske 1975

Forgylt sølv og lapis lazuli
H: 1,8 cm. L: 3,2 cm. B: 3,2 cm. Vekt: 10 gr.
Stemplet: 925S CG

Vurdering
NOK 400
Tilslag
NOK 500
Beger på stett
220
Hellum, Johannes Block(1938-)Beger på stett

Sølv
H: 8 cm. Diam.: 10 cm. Vekt: 147 gr.
Stemplet: 925S JBH

Vurdering
NOK 500
Tilslag
NOK 1 600
221
Kaffesett

Sølv
H (Kanne): 16 cm. Vekt: 840 gr.
Tostrup, ca. 1930. Stemplet med Tostrup-stempler, samt 925.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 7 000
222
Kakebestikk

Sølv
L: 16,5 cm. Vekt: 53 gr.
David-Andersen, ca. 1950. Stemplet med DA-merke, samt 925.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
223
Kakefat på fire ben

Sølv
H: 5 cm. Diam.: 27 cm. Vekt: 425 gr.
David-Andersen, ca. 1950. Stemplet med DA-stempel, 830 S, samt typebetegnelse: 5207/265.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
224
Punsjeøse

Sølv
L: 33 cm. Vekt: 41 gr.
Ustemplet. Tidlig 1800-tallet.

Vurdering
225
Salatbestikk

Sølv
L: 18 cm. Vekt: 85 gr.
Tostrup, ca. 1930. Art deco. Stemplet: Sterling J. Tostrup Norway.

Vurdering
226
Sauseskål

Sølv
H: 9 cm. Diam.: 15 cm. Vekt: 352 gr.
Sverige. Växjö, 1849. Mester: Erik M. Forssman, virksom 1847-1850 og senere, død 1879.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold
227
Skje

Sølv og emalje
L: 14,5 cm. Vekt: 19,5 gr.
David Andersen, ca. 1910. Art nouveau. Stemplet med DA-merke, samt 925.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
228
Skje

Sølv
L: 16 cm. Vekt: 49 gr.
Tostrup, ca. 1910. Art nouveau. Stemplet: J.T. 925.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
229
Vase på fire føtter

Sølv
H: 17 cm. Vekt: 392 gr.
David Andersen, ca. 1920.

Vurdering
NOK 4 000–7 000
Vase 1953
230
Bongard, Hermann(1921-1998)Vase 1953

Klart glass
H: 28 cm.
Signert: HB Påtegnet: 592 Hadeland 53

Vurdering
NOK 3 000–4 000
231
Klunkeflaske

Grålig glass med zirater
H: 22 cm.
Ant. Sverige, 17/1800-tallet.

Vurdering
232
Mugge og 2 stk. stettfat

Glass
Göteborg. 1800-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 400
233
Bolle

Porselen
H: 13 cm. Diam.: 29 cm.
Kinesisk. (Ost-indisk eksport-porselen).

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Bolle
234
Brat, Sverre(1925-2015)Bolle

Leirgods
H: 11 cm. Diam.: 28 cm
Signert: SB

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 500
235
Fat

Fajanse
L: 45 cm. B: 33 cm.
Frankrike. Regence, ca. 1730.

Vurdering
NOK 1 500
Krukke
236
Grimsrud, ElsaKrukke

Glasert keramikk
H: 28 cm.
Signert

Vurdering
NOK 600
237
Kjenger

Porselen
H: 12,5 cm./7 cm. L: 20,5 cm./12 cm.
Porsgrund Porselen.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 800
238
Krukke

Porselen
H: 42 cm.
Kinesisk.

Vurdering
239
Scheel/HvalstadDesserttallerkner

Keramikk
Diam.: 20 cm.
Signert: RH LS

Vurdering
NOK 1 000–1 200
Tilslag
NOK 1 000
240
Schneider/KnutzenFat

Glasert keramikk
Diam.: 39 cm.
Stemplet: S K Norway

Vurdering
NOK 600–800
Famille rose
241
TallerknerFamille rose

Porselen
Diam.: 23 cm.
Kinesisk. 1700-tallet.

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 7 000
242
Tallerkner

Porselen
Diam.: 22 cm.
5 stk. Odde. Japanske.

Vurdering
NOK 2 500–3 000
243
Tallerkner

Porselen
Diam.: 22 cm.
6 stk. Odde. Japanske.

Vurdering
NOK 2 500
244
Terrin, fat og tallerken

Ostindisk porselen
Kina sent 1700-tall.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
245
Vaser

Porselen
H: 15 cm.
4 stk. Japansk imari.

Vurdering
NOK 2 500
246
Armstol

Malt bøk
H: 93 cm.
Frankrike. Rokokko, ca. 1750-60.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Pottestol
247
ArmstolPottestol

Sortmalt tre
H: 87 cm.
Rokokko. Senere malt og datert 1819.

Vurdering
Tilslag
NOK 29 000
248
Bergère

Gråblått bemalt tre
H: 93 cm.
Frankrike. rokokko, ca. 1750-60.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
249
Bord

Trehvitt, eik og bjerk
H: 74 cm. L: 89 cm. D: 47 cm.
Rokokko, ca .1760.
Utskåret sarg.

Vurdering
NOK 18 000–20 000
250
Chiffonier

Nøttetre med innlegninger i mørk tresort
H: 161 cm. B: 105 cm. D: 48 cm.
Pseudorokokko, ca. 1880.

Vurdering
251
Ferdaskrin

Trehvitt
H: 28 cm. L: 43 cm. D: 34 cm. H: med fot: 63 cm.
Jernbeslag. Original lås.
Sekundær fot.

Vurdering
252
Gulvur

Mahogni
H: 246,5 cm.
England. Sen-empire (Regency), ca. 1830.

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 15 000
253
Hengeskap

Trehvitt, furu/gran
H: 140 cm. B: 69 cm. D: 48 cm.
Til hjørne. 2 skapdører, åpent felt i midten.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 8 000
254
Hengeskap

Bemalt treverk
H: 184 cm. D: 60 cm. B: 87 cm.
For hjørne. Orkdalskap. 2 skapdører og åpen midthylle. Skapdørene og toppstykke utskåret. Bemalt i sort og grønt, samt lyseblått og gult.

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
255
Hjørneskap

Mahogny
H: 233 cm. B: 129 cm. D: 52 cm.
England, ca. 1750. Chippendale.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 62 000
256
Klaffebord

Eik
H: 72 cm. B: 120 cm. L: 38+50+50 cm (klaffer)
England, ca. 1670-80.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 14 500
257
Kommode

Eik, mahogny og furu
H: 107 cm. B: 101 cm.
5 skuffer. Ca. 1770.

Vurdering
258
Sekretær

Mahogni
H: 155 cm. L: 113 cm. D: 55 cm.
Sen-empire/biedermeier, ca. 1840.

Vurdering
259
Skatoll med overskap

Mahogny
H: 204 cm. B: 92 cm. D: 44 cm.
Innlegninger i fruktre. England.

Vurdering
260
Speil

Forgylt og bonet tre
H: 76 cm. B: 36 cm.
Rokokko, ca. 1750.

Vurdering
261
Speil

Mahogny
H: 147 cm. B: 53 cm.
Empire, ca. 1830.

Vurdering
262
Klaffebord

Furu/Gran
H: 75,5 cm. B: 105 cm. L: 54+54+54=162 cm.
Norge, 17/1800-tallet. Dreide ben. 1 skuff. Rødmalt understell.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
263
Stoler

Lys bøk
H: 79 cm.
2 stk. Empire, ca. 1820.

Vurdering
264
Stoler

Bonet tre
H: 105 cm.

Vurdering
NOK 12 000–16 000
265
Stoler

Bøk
H: 90 cm.
Alm i setet. 4 stk. 1800-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold
266
Balansevekt

Jern
L: 74 cm.

Vurdering
NOK 1 000
267
Bok

Thor Kielland: Norsk guldsmedkunst i
middelalderen, Oslo 1926.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
268
Bok

Sigurd Grieg: Middelalderske Byfund fra Bergen
og Oslo, Oslo 1933.

Vurdering
NOK 2 000
269
Bøker

3 stk. Jens Thiis: Fransk Ånd og Kunst, bind IV, Kvinnens århundre, første del, Oslo 1939, trykket i 985 eks. på van Gelder papir. Jens Thiis: Leonardo da Vinci, Oslo 1949.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
270
Bøker

3 stk. Jens Thiis: Fra Nilen til Seinen, Oslo 1936.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
271
Bøker

5 stk.
J. Askeland (red.): Rasmus Meyers samlinger, Bergen 1966; M. Schulerud: Norsk kunstnerliv, Oslo 1960;

Vurdering
NOK 1 000
272
BøkerNorsk kunstnerleksikon

4 bind, Universitetsforlaget, Oslo 1982-86.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
273
Bøker

8 stk.
Utstillingskatalog OK, Chr. Langaards gave, Kristiania 1923; Chr. Skredsvig: Dager og Netter blandt kunstnere, Oslo 1943;

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 000
274
Døpefat

Messing
Diam.: 46 cm.
Barokk. 16/1700-tallet.

Vurdering
275
Grytemed to hanker og lokk

Kobber
H: 24 cm. Diam.: 39 cm.
Merket: ABS

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
276
Hellum, Charlotte Block(1911-)Skål

Gullfolie og emalje på kobber
Diam.: 11 cm.
Stemplet: CBH Oslo

Vurdering
NOK 600
Tilslag
NOK 1 200
Bolle
277
Hellum, Charlotte Block(1911-)Bolle

Sølvfolie og blå emalje på kobber
H: 15 cm. Diam.: 24 cm.
Stemplet: CBH Oslo

Vurdering
NOK 1 000–1 200
Tilslag
NOK 26 000
278
Ikon

Malt tre
H: 33 cm. B: 26,5 cm.
1800-tallet. Guds mor, Maria med bønneskrift.

Vurdering
NOK 2 500–3 000
Tilslag
NOK 2 900
279
Kaminur

Brennforgylt bronse
H: 35 cm.
Empire-stil. Urskive i hvit emalje.

Vurdering
NOK 1 500
280
Kandelabre

Bronse
H: 47 cm.
1 par. Empire-stil.

Vurdering
NOK 4 000–5 000
Tilslag
NOK 4 000
281
Kanne med lokk

Bjerkerot
H: 22 cm.

Vurdering
NOK 10 000
282
Kjelemed hank

Kobber
H: 35 cm.
Lokkhank merket: J. Jakobsen

Vurdering
NOK 5 000–6 000
Tilslag
NOK 5 000
Fat
283
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Fat

Bemalt tre
Diam.: 50 cm.
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 2000

Vurdering
284
Kunstbøker

9 stk. Harry Fett: Den Hollandske Kunst. Albert
Engström: Zorn. L. Dietrichson: Hans Gude En biografisk Skizze. Sixten Strömbom: Masterpieces of the Swedish Museum. Håkon Stenstadvold: Norske Malerier. Arne Brenna: Vigelandsbroen. Walter Halvorsen: Halfdan Egedius. F. Wedel Jarlsberg: Reisen gjennem livet.

Vurdering
NOK 2 000
med to hanker
285
Kurvmed to hanker

Teger
H: 16 cm. Diam.: 45 cm.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
med sekundær hank
286
Kurvmed sekundær hank

Teger
H: 43 cm. Diam.: 43 cm.

Vurdering
NOK 3 000
287
Lysekrone

Messing og sortmalt messingblikk
H: 79 cm. Diam.: 25 cm.
Sverige. Empire, ca. 1830.

Vurdering
288
Lysestaker

Messing
H: 23,5 cm.
Regence, ca. 1720. 1 par.

Vurdering
289
Lysestaker

Messing
H: 25 cm.
1 par. Biedermeier-stil.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
290
Lysestaker

Messing
H: 25 cm.
1 par. Biedermeier-stil.

Vurdering
291
Lås til bunadsveske

Messing
Gravert med akantusranke. Hekten gravert med eierinitialer BHD og datert 1798. Antagelig fra Trondheim.

Vurdering
NOK 3 000
med bajonett
292
Riflemed bajonett

Tre og metall med messing montering
L: 127 cm.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
293
Rismål

Tre og metall
H: ca 21 cm. Firkantet 35x35 cm.
2 stk. Med hank.

Vurdering
NOK 1 200
3 stk.
294
Sabler3 stk.

Messing, stål og lær
L: 78 cm.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 32 000
295
Skrinmed lokk

Trehvitt med jernbeslag
H: 22 cm. L: 54 cm. D: 36 cm.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 1 500
med lokk
296
Skrinmed lokk

Rødmalt tre
H: 20 cm.
Datert 1813 og påtegnet med eierinitialer: R: J. D: B:

Vurdering
NOK 3 000
297
Skålvekt

Tre, jern og messing
H: 68 cm. L: 60 cm.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 400
298
Tekanne

Messing
H: 19 cm.

Vurdering
NOK 1 000
299
Veggteppe

Maskinstrikket ull
178x122

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 800
Fra Nærøfjorden, Sogn 1899
300
Askevold, Anders(1834-1900)Fra Nærøfjorden, Sogn 1899

Olje på lerret
61x94
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold Ddf. 1899.

Vurdering
Innsjø med robåt
301
Barlag, Philip(1840-1913)Innsjø med robåt

Olje på lerret
30x45
Signert nede t.v.: Barlag.

Vurdering
NOK 30 000
302
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilbåter i rom sjø 1883

Olje på lerret
51x71
Signert nede t.v.: J. Bennetter. Datert nede t.h.: 25/8 1883.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 25 000
Vinterlandskap med gårdstun
303
Borgen, Fredrik(1852-1907)Vinterlandskap med gårdstun

Olje på lerret
46x74
Signert nede t.v.: Fr. Borgen

Vurdering
Tilslag
NOK 78 000
På ski fra Bogstad
304
Castberg, Oscar(1846-1917)På ski fra Bogstad

Olje på lerret
30x46
Signert nede t.v.: O. Castberg

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 30 000
Jente med kvist i favnen
305
Dahl, Hans(1849-1937)Jente med kvist i favnen

Olje på lerret
97x66
Signert nede t.v.: Hans-Dahl.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 98 000
Folkeliv på fjorden
306
Dahl, Hans(1849-1937)Folkeliv på fjorden

Olje på lerret
66x48
Signert nede t.v.: Hans-Dahl. Berlin.
Signert på baksiden, på blindrammen.

Vurdering
Tilslag
NOK 76 000
Landskap 1943
307
Deberitz, Per(1880-1945)Landskap 1943

Olje på plate
65x81
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz-43

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000 med forbehold
Hus i landskap
308
Kavli, Arne(1878-1970)Hus i landskap

Olje på lerret
86x70
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Skovtrold 1899
309
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Skovtrold 1899

Olje på lerret
90x68
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 99.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
310
Krohg, Christian(1852-1925)Sjømann på båt i høy sjø

Olje på lerret
65x54
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Seilskuter i rom sjø 1881
311
Melby, Wilhelm(1824-1882)Seilskuter i rom sjø 1881

Olje på lerret
73x116
Signert og datert nede t.h.: Vilhelm Melbye. 1881.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000 med forbehold
312
Müller, Morten(1828-1911)Skovtjern i Nordmarken, ørretfiske 1900

Olje på lerret
113x191
Signert og datert nede t.v.: Morten Muller 1900

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 46 000
Folkeliv på gårdstun 1893
313
Nicolaysen, Lyder Wenzel(1821-1898)Folkeliv på gårdstun 1893

Olje på mahogniplate
54x45
Signert og datert nede t.v.: LW Nicolaysen 93

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 56 000
Fra Nord-Norge 1879
314
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Nord-Norge 1879

Olje på lerret
50x78
Signert og datert nede t.v.: A Normann 79

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Kystparti fra Nord-Norge
315
Normann, Adelsteen(1848-1918)Kystparti fra Nord-Norge

Olje på plate
27x44
Signert nede t.v.: A. Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Sognefjord
316
Normann, Adelsteen(1848-1918)Sognefjord

Olje på lerret
81x121
Signert nede t.v.: A. Normann

Vurdering
Ung pike 1938
317
Onsager, Søren(1878-1946)Ung pike 1938

Olje på lerret
75x52
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Søren Onsager 1938

Vurdering
Pløying 1925
318
Onsager, Søren(1878-1946)Pløying 1925

Olje på lerret
72x93
Signert og datert nede t.h.: Søren Onsager-25

Vurdering
NOK 50 000
Interiør, pike og katt
319
Sinding, Sigmund(1875-1936)Interiør, pike og katt

Olje på lerret
131x104
Signert nede t.h.: Sigmund Sinding

Vurdering
NOK 35 000
Bylandskap med andedam
320
Tannæs, Marie(1854-1939)Bylandskap med andedam

Olje på lerret
53x67
Signert nede t.h.: Marie Tannæs

Vurdering
NOK 20 000
Oppstilling med blomster i vase 1940
321
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Oppstilling med blomster i vase 1940

Olje på lerrret
81x65
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: R.Th-40.

Vurdering
NOK 25 000–30 000
322
Tidemand, Adolph(1814-1876)Gutteportrett

Olje på plate
32x27
Signert nede t.h.: AT

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
Hus i fjordlandskap 1948
323
Vigebo, Edvard(1916-)Hus i fjordlandskap 1948

Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.h.: Edv.Vigebo
48-49.

Vurdering
NOK 25 000
Tilslag
NOK 15 000
Skiløper
324
Wentzel, Gustav(1859-1927)Skiløper

Olje på lerret
40x68

Vurdering
NOK 35 000
Tilslag
NOK 45 000
Fra Vågå
325
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fra Vågå

Olje på lerret
65x90
Signert nede t.h.: G Wentzel

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
326
Stol

Beiset tre
H: 82 cm.
Empire. Danmark, ca. 1820. Løst sete.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på