Olje på lerret
68x91
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1897.
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet.
Kunstnernes Hus, Oslo 1941, kat.nr. 16. Kunstnernes Hus, Oslo 1957, kat.nr. 255. Oslo Kunstforening, 21. januar-1. mars 1964, kat.nr. 695. Th. Kittelsens Lauvlia i 2000 og i 2008.
Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 500–9 900EUR 6 200–8 300