Lie, Edvarda(1910-1983)
Kvinneportrett 1932
Olje på lerret
50x41
Signert og datert nede t.h.: E Lie -32
Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 200–3 200EUR 1 900–2 900
Auksjonert onsdag 27. november 2019 kl 18:45
Tilslag NOK 92 000
Olje på lerret
50x41
Vurdering
LITTERATUR: Nkl.no.
Edvarda Lie debuterte i 1931 i Oslo Kunstforening. De første årene var hun noe bundet av forbilder i fremstillingen av Pariserkafeer og artistmiljø. Hennes arbeider i akvarell, pastell og gouache røper likevel en personlig oppfatning og interessante feminine trekk.