Olje på lerret
46,5x54,5
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg 97
Harald Sohlberg, Minneutstilling, Kunstnernes Hus, Oslo 1936, kat.nr. 90.
Harald Sohlberg, Oslo Kunstforening 1971, kat.nr. 37.
Sonja Henie og Niels Onstads Stiftelse, Høvikodden 1991, kat.nr. 52.
"Landscapes of the Mind", New York National Academy of Design 1995-1996.
"Impression du Nord. La peinture Scandinave, 1800-1915" Fondation de l'Hermitage, Lausanne 2005.
"Ocean Imaginings", Musee d'Art Moderne Andre Malraux, MoMa Le Havre 2018.
"Uendelige landskap", Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design, Oslo 2018-2019, kat.nr. 22.
"Harald Sohlberg - Painting Norway" Dulwich Picture Gallery, London 2019.
"Midsummer Night. Harald Sohlberg: A Norwegian Landscape Painter" Museum Wiesbaden, Tyskland 2019.
"Mellom to verdener", Blaafarveværket 2022, kat.nr. 72.
Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000