Olje på lerret
34x44
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg 1911
Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Skisse fra Akershus 1911"
Antagelig skoleskipet "Statsraad Erichsen" (Innkjøpt av Østlandets Skoleskib i 1901. Avløst av "Christian Radich" i 1937).
Kunstnernes Hus, Oslo "Harald Sohlbergs minneutstilling: malerier, akvareller, tegninger og raderinger" 29.08.36 – 20.09.36, kat.nr. 162
Vurdering
NOK 3 000 000–4 000 000