Løvetemmeren (1916)
Litografi trykket i svart på beige papir
Arket: 595x800 mm, Motivet: 500x668 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch
Dyretemmeren Richard Sawade opptrådte etter all sannsynlighet på Hagenbecks sirkus under besøk i Oslo.
Woll 598 A
Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 14 000–18 600EUR 12 800–17 000
Auksjonert lørdag 16. desember 2023 kl 15:00
Tilslag NOK 190 000