Litografi i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 481x650 mm Motivet: 212x433 mm
Usignert
1908-09. MM G 306. Sch.nr. 311. Woll nr. 341.
Inngår i serien Alfa og Omega (Woll nr. 336-357). Avhendet av Munch-museet i 1976 som vederlag for ervervet bilde. 2 stempler på baksiden av arket fra Munch-museet: "Munch-museet 1968. Bo nr. (påtegnet med penn:) 306-69. Sch.nr...." og "Fra Edvard Munchs testamentariske gave OSLO KOMMUNE". Opprinnelig fra Munchs testamentariske gave fra 1940 til Oslo Kommune. Meget pent eksemplar. Brede marger. Avhendelseserklæring fra Munch-museet medfølger.
Vurdering