Melby, Wilhelm(1824-1882)
Seilskute med unionsflagg i rom sjø 1850
Olje på lerret
35x45
Signert og datert nede t.v.: Wilhelm Melby. 1850
Påtegnet på lapp på baksiden: "Unionsflagget fikk vi av Oscar I (1844-1859) "Flagget er kong Oscars flagg" (H. Ibsen)".
Vurdering
Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00
Tilslag NOK 10 000