Fargelitografi trykket i fem farger med blått og
Arket: 855x630 mm Motivet: 760x490 mm
mørkegrønt fra en sten, to grønnfarger fra en annnen og lyserødt fra en tredje med tekst i mørkegrått på middels tynt gulhvitt papir
Signert i stenen nede t.h.: E. M.
Trykket som en plakat, med følgende tekst tilføyet I mørkegrått under motivet: "Den norske Kunstudstilling Charlottenborg Nov-Dec"
Påtegnet i stenen av trykkerne nede t.h.: "Halvorsen & Larsen Lit Kr.a.".
1915
Sch. nr. 459. Woll nr. 527 A 2.
Vurdering