Riis, Bendik(1911-1988)
Gloria Bendik
Olje på plate
63x46
Signert nede t.v.: Bendik Riis +
Malt ca. 1960. Påtegnet i kronen: "Gloria Bendik"
Påtegnet oppe t.h.: "Gloria Benedicite Benediktus"
Galleri Dobloug 1976, kat.nr. 54. Galleri Dobloug 1978, kat.nr. 8. Askertun 1981, kat. nr 10. Biennalen i Venezia 1984, kat. nr. 15, avbildet i farger som frontispis i Biennalekatalogen. Bergen Kunstforening 1984, kat.nr. 20. Galleri Dobloug 1988, minneutstilling, kat.nr. 1. Nasjonalmuseet (Nasjonalgalleriet) 2010, kat.nr.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Tilslag NOK 50 000 med forbehold