Jorde, Lars(1865-1939)
Landskap 1895
Olje på lerret
144x97
Signert og datert nede t.h.: LJorde 1895
Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Lillehammer.".
Tradisjon og fornyelse, Nasjonalgalleriet, Oslo 22.10.1994-15.1.1995, kat.nr. 45 med tittel: "Landskap". Lars Jorde (1865-1939), utstilling Lillehammer og Nasjonalgalleriet i Oslo 30.5-25.8 og 31.8-13.10.1996 med tittel: "Sommernatt". Norsk Sekelskifteskonst Dalslands Museum, Upperud, 30 sept 2000-8. jan 2001, kat.nr. 22.
Vurdering
Auksjonert mandag 30. mai 2011 kl 20:00
Tilslag NOK 80 000