Sørensen, Henrik(1882-1962)
Fjordlandskap 1913
Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.v.: HS 13
Signert og datert på baksiden, på blindrammen: "Henrik Sörensen 1913".
Norges Jubilæumsutstilling 1914. Kunstnernes Hus, Oslo 1925, kat.nr. 69. Kunstnerforbundet 1949, kat.nr. 60.
Vurdering
Auksjonert torsdag 7. juni 2012 kl 20:00
Tilslag NOK 8 000