2953
Kat.nr. 1

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)

Fra Torekov 1890 (1890)

Akvarell på papir, lysmål,
Vurdering 30 000–50 000
Solgt for 62 000

2851
Kat.nr. 2

Roende mann Chiemsee 1867 (1867)

Olje på lerret, oppklebet på plate,
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFG Chiemsee 24 Aug 67
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 29 000

2793
Kat.nr. 3

Bratland, Jacob (1859-1906)

Mor og barn 1894

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Iac Bratland. 1894
Vurdering 200 000–300 000

2958
Kat.nr. 4

Mordt, Gustav Adolph (1826-1856)

Kystlandskap med folkeliv 1848

Olje på papir, oppklebet på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Mordt 48
Vurdering 20 000–30 000

2872
Kat.nr. 5

Bagge, Magnus Thulstrup (1825-1894)

Urskog med jeger 1858 (1858)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v. : Magnus. T. Bagge. 1858.
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 26 000

2895 7513
Kat.nr. 6

Stoltenberg, Matthias (1799-1871)

Konsul Mack 1836 (1836)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Stoltenberg 1836.
Vurdering 100 000–150 000

2848
Kat.nr. 7

Askevold, Anders (1834-1900)

Ved tjernet 1886

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: A. Askevold. 1886.
Vurdering 40 000

2962 50333
Kat.nr. 8

Askevold, Anders (1834-1900)

Hjem fra seteren

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: A: Askevold
Vurdering 100 000–120 000

2936
Kat.nr. 9

Ender, Axel (1853-1920)

Seterjente

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Axel Ender.
Vurdering 60 000–80 000
Solgt for 40 000

Placeholder auction
Kat.nr. 10

Ender, Axel (1853-1920)

Kvinne med hest på vei til seters

Olje på papir, oppklebet på plate,
Signert nede t.v.: Axel Ender
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 30 000

2941
Kat.nr. 11

Munthe, Gerhard (1849-1929)

Peisestuen fra kunstnerens hjem, L på Lysaker 1917 (1917)

Olje på lerret,
Leveld Signert og datert oppe t.v.: Gerhard Munthe 1917.
Vurdering 180 000–200 000
Solgt for 180 000

2838
Kat.nr. 12

Fjell, Kai (1907-1989)

To kvinner og barn 1942 (1942)

Pastell, lysmål,
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 66 000

2857
Kat.nr. 13

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinneakt

Pastell på papir, lysmål,
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Vurdering 50 000–70 000

2668
Kat.nr. 14

Rian, Johs. (1891-1981)

Piken i sengen 1946

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: J Rian. 46
Vurdering 300 000–400 000
Solgt for 210 000

2200 43528
Kat.nr. 15

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Pike med rips

Signert og utydelig datert nede t.h.: Heyerdahl 9,10
Vurdering 100 000

2975 10676
Kat.nr. 16

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Fra ??sgårdstrand 1908 (1908)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl 08
Vurdering 150 000–200 000

2885
Kat.nr. 17

Fearnley, Thomas (1802-1842)

Fra Procida og Ischia med fjellet Epomeo

Usignert.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 110 000

2840
Kat.nr. 18

Fearnley, Thomas (1802-1842)

Fra øvre Skøyen 1840

Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: TF. Sköjen 5 Septbr. 1840.
Vurdering 120 000

2884
Kat.nr. 19

Dahl, Johan Christian (1788-1857)

Fjellgård 1854 (1854)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: JDahl 1854.
Vurdering 300 000–400 000
Solgt for 280 000

2834 8491
Kat.nr. 20

Peterssen, Eilif (1852-1928)

Achille

Olje på lerret,
Signert og datert oppe t.h.: Eilif P. 77.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 35 000

Placeholder auction
Kat.nr. 21

Peterssen, Eilif (1852-1928)

Fra Jæren 1897 (1897)

Olje på lerret,
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen
Vurdering 50 000–70 000

2957
Kat.nr. 22

Ender, Axel (1853-1920)

Portrett av en ung dame 1880

Olje på plate,
Signert og datert på midten t.v.: Axel Ender. 1880.
Vurdering 60 000–80 000

2850
Kat.nr. 23

Ross, Christian Meyer (1843-1904)

Ung kvinne med vifte 1878 (1878)

Olje på mahognyplate,
Signert og datert nede t.v.: C M. Ross 78
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 30 000

2963
Kat.nr. 24

Kolstø, Fredrik (1860-1945)

Robåter i en bukt 1886 (1886)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Fr. Kolstö. 86.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 58 000

2866
Kat.nr. 25

Sørensen, Jørgen (1861-1894)

Fra et gårdstun 1890 (1890)

Olje på plate,
Signert og datert nede t.v.: Jørgen Sørensen 90
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 76 000

2634 8314
Kat.nr. 26

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Ung kvinne og mann 1881 (1881)

Olje på lerret, 76x50
Signert og datert nede t.h.: Heyerdahl. 81.
Vurdering 600 000
Solgt for 500 000

2847
Kat.nr. 27

Munthe, Ludvig (1841-1896)

Borgruiner 1864

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: L Munthe Dfd 1864.
Vurdering 100 000

2881
Kat.nr. 28

Munthe, Ludvig (1841-1896)

Tysk landskap med figurer 1869 (1869)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: L Munthe. Dsdf 1869
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 55 000

2811
Kat.nr. 29

Thaulow, Frits (1847-1906)

Hagetrapp i sne

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 280 000

2807
Kat.nr. 30

Thaulow, Frits (1847-1906)

Vinter ved Akerselven

Pastell på lerret,
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Vurdering 400 000–500 000
Solgt for 540 000

2285 2440
Kat.nr. 31

Vinglass, Chrystal Desert

Grålig glass,
Nøstetangen, ca. 1750-60.
Vurdering 15 000–18 000
Solgt for 15 000

2284 30620
Kat.nr. 32

Vinglass, Chrystal Desert

Grålig glass,
Nøstetangen, ca. 1750-60.
Vurdering 15 000–18 000
Solgt for 18 500

2630 48738
Kat.nr. 33

Vinglass, Chrystal Desert

Klart glass med luftspiraler i stetten,
Nøstetangen, ca. 1760-75.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 40 000

2968 29954
Kat.nr. 34

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Kirken i Gilleleje 1915 (1915)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Karsten -15
Vurdering 800 000–1 000 000

2899
Kat.nr. 35

Jorde, Lars (1865-1939)

Sommerdag 1930 (1930)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. -1930.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 60 000

2853
Kat.nr. 36

Lundeby, Alf (1870-1961)

Ved jernbanestasjonen, Lillehammer 1938 (1938)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1938
Vurdering 40 000
Solgt for 86 000

2904
Kat.nr. 37

Holbø, Kristen (1869-1953)

Vår ved Firenze 1906

Olje på lerret,
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: K Holbø Firense 06
Vurdering 100 000–150 000

2955
Kat.nr. 38

Arneberg, Arnstein (1882-1961)

Spisestue

Beiset ek,
Ileggsplate: L: 59 cm. Sofa: L: 277 cm. H: 91 cm. Armstoler: H: 95 cm.
Vurdering 60 000–80 000
Solgt for 76 000

2933
Kat.nr. 39

Kavli, Arne (1878-1970)

Pike på seng med vinglass 1913 (1913)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Arne Kavli -13
Vurdering 120 000–150 000
Solgt for 100 000

2935 46073
Kat.nr. 40

Kavli, Arne (1878-1970)

Varm dag

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: A. Kavli.
Vurdering 150 000

2431 53250
Kat.nr. 41

Gude, Hans Fredrik og Tidemand (1825-1903)

Brudeferden i Hardanger 1853 (1853)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: HF Gude & Tidemand. 1853
Vurdering 5 000 000–7 000 000
Solgt for 5 100 000

2813
Kat.nr. 42

Sinding, Stephan (1846-1922)

Natten

Bronse,
Signert: Stephan Sinding
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 40 000

2949
Kat.nr. 43

Durban, Arne (1912-1993)

Pike med due

Bronse,
Signert på plinten: Durban
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 105 000

2873
Kat.nr. 44

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Seljekall

Fargetresnitt med håndkolorering,
Signert nede t.h.: N. AstrupSignert i platen nede t.v.: NA
Vurdering 250 000–300 000

2874
Kat.nr. 45

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Fiskeren

Fargetresnitt,
Signert nede t.h.: N. Astrup
Vurdering 80 000–100 000

2825
Kat.nr. 46

Erichsen, Thorvald (1868-1939)

Fra Holmsbu 1931 (1931)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 31.
Vurdering 300 000–350 000
Solgt for 270 000

2731
Kat.nr. 47

Sommerlandskap 1936

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Thorvald Erichsen -36.
Vurdering 200 000–300 000

2919
Kat.nr. 48

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Komposisjon 1993 (1993)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 93.
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 140 000

2880
Kat.nr. 49

Nesch, Rolf (1893-1975)

Fisk

Fargemetalltrykk, lysmål,
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Vurdering 60 000–80 000
Solgt for 80 000

2876
Kat.nr. 50

Nesch, Rolf (1893-1975)

Engel

Fargemetalltrykk, lysmål,
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 66 000

2877
Kat.nr. 51

Nesch, Rolf (1893-1975)

Oksen

Fargemetalltrykk, lysmål,
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Vurdering 60 000–80 000

2485
Kat.nr. 52

Tidemand, Adolph (1814-1876)

Fanitullen 1853

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: A. Tidemand Df. 1853
Vurdering 2 000 000
Solgt for 1 200 000

2808
Kat.nr. 53

Lerche, Vincent Stoltenberg (1837-1892)

Interiør fra en gotisk kirke 1865 (1865)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Vinc St-Lerche 65
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 68 000

2827
Kat.nr. 54

Dietrichson, Mathilde (1837-1921)

Kvinne som syr 1891 (1891)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Math: Dietrichson 1891
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 50 000

2868
Kat.nr. 55

Krohg, Christian (1852-1925)

Filisterkroken Drøbak

Olje på lerret,
Usignert
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 30 000

2314 60226
Kat.nr. 56

Krohg, Christian (1852-1925)

Fra Grønnegate 19

Olje på lerret, 72x99
Signert nede t.h.: C Krohg
Personene på bildet: Oda Krohg, Sascha Engelhart (Odas datter) og Gunnar Heiberg.
Vurdering 500 000
Solgt for 460 000

2288 23663
Kat.nr. 57

Potpourrikrukke med lokk (0)

Blått glass,
Gjøvik glassverk, 1807-1843.
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 12 000

2289 16118
Kat.nr. 58

Karaffel med løkpropp (0)

Blått glass med benhvite spiraler,
Gjøvik glassverk 1807-43.
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 18 000

2295 27354
Kat.nr. 59

Beger (0)

Sølv,
Trondheim 1713. Mester: Anders Nielsen Borg, virksom 1713-1727.
Vurdering 6 000–8 000
Solgt for 8 500

2633 6606
Kat.nr. 60

Kanne med lokk

Sølv,
Bergen, ca. 1715. Mester: Harmen Antoni Reimers, virksom 1709-1721. Reparasjon utført av Uddevalla, Sverige, 1775. Mester: Magnus Månsson Stråtin, virksom 1762-1800.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 55 000

2967
Kat.nr. 61

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Kvinneportrett

Olje på lerret,
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -14
Vurdering 800 000–1 000 000

2812
Kat.nr. 62

Normann, Adelsteen (1848-1918)

Folkeliv ved Norlandskyst

Olje på plate,
Signert nede t.v.: A Normann
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 58 000

2815
Kat.nr. 63

Rasmussen, Anton (1842-1914)

Fjordlandskap med folkeliv

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: A. Rasmussen
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 50 000

2809
Kat.nr. 64

Rasmussen, Anton (1842-1914)

Kystparti med småbruk 1868

Olje på mahognyplate,
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen Df 68.
Vurdering 40 000
Solgt for 35 000

2942
Kat.nr. 65

Munthe, Ludvig (1841-1896)

Kystlandskap, vinter 1886

Olje på mahognyplate,
Signert og datert nede t.v.: L Munthe 86
Vurdering 40 000

Placeholder auction
Kat.nr. 66

Munthe, Ludvig (1841-1896)

Lekende gutter i vinterlandskap 1896

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: L Munthe 96.
Vurdering 80 000–100 000

2939
Kat.nr. 67

Sinding, Otto (1842-1909)

Ullensvang i Hardanger

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Otto Sinding -
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 18 000

2810
Kat.nr. 68

Gløersen, Jakob (1852-1912)

Elv i vinterlandskap 1908 (1908)

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: I. Gløersen 1908
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 30 000

2804
Kat.nr. 69

Hoff, Tor (1925-1976)

Komposisjon 1948 (1948)

Olje på lerret,
Signert og datert oppe t.h.: Tor Hoff 48
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 30 000

2951
Kat.nr. 70

Enger, Erling (1899-1990)

Oppbygging 1948

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -48
Vurdering 60 000–80 000

2875
Kat.nr. 71

Gundersen, Gunnar S. (1921-1983)

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Gunnar S G
Vurdering 60 000–80 000

2917
Kat.nr. 72

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Inntrykk fra naturen 1988 (1988)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 100 000

2819
Kat.nr. 73

Kinsarvik, Lars (1846-1925)

Armstol

Bemalt tre,
Høyrygget. Bemalt i dyp blå, grønn, orange og hvit.
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 105 000

2818 42259
Kat.nr. 74

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Ja eller Nei?

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Vurdering 500 000

2814
Kat.nr. 75

Askevold, Anders (1834-1900)

Fjordlandskap med brygge og båter 1888

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1888.
Vurdering 80 000–100 000

2946
Kat.nr. 76

Askevold, Anders (1834-1900)

Hjem fra fjeldet 1877

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1877.
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 35 000

2852
Kat.nr. 77

Ulving, Even (1863-1952)

Fra Hjørundfjord Sæbø

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: E. Ulving.
Vurdering 5 000
Solgt for 22 000

2816
Kat.nr. 78

Ulving, Even (1863-1952)

Kvinne med kaffekvern ved grue

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: E. Ulving.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 40 000

2216
Kat.nr. 79

Rian, Johs. (1891-1981)

Siracuse Sicilia

Olje på plate,
Signert nede t.h.: J Rian
Vurdering 70 000–90 000
Solgt for 65 000

2972
Kat.nr. 80

Fjell, Kai (1907-1989)

Liggende akt på seng 1958 (1958)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -58
Vurdering 100 000
Solgt for 80 000

2950
Kat.nr. 81

Fjell, Kai (1907-1989)

Felespiller 1957 (1957)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell -57
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 60 000

2826
Kat.nr. 82

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Fra Skagen 1923 (1923)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Karsten -23
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 140 000

2973
Kat.nr. 83

Grimelund, Johannes (1842-1917)

Fra Geiranger 1893

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Grimelund 1893
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 25 000

2960
Kat.nr. 84

Skredsvig, Christian (1854-1924)

Fra Veblungsnæs i Romsdalen 1876 (1876)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: CS. 1876.
Vurdering 40 000
Solgt for 36 000

2930
Kat.nr. 85

Fra Holmsbu 1929

Olje på plate,
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 29.
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 28 000

2871
Kat.nr. 86

Krohg, Per (1889-1965)

Oppstilling med blomster og frukt 1953

Olje på plate,
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1953.
Vurdering 30 000–40 000

2077 16452
Kat.nr. 87

Onsager, Søren (1878-1946)

Ung pike 1938 (1938)

Olje på lerret,
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Søren Onsager 1938
Vurdering 60 000–80 000
Solgt for 64 000

2652
Kat.nr. 88

Bodmer, Karl (1809-1893)

Blomster, fugler og sommerfugler

Olje på lerret,
1 stk. signert nede t.v.: K Bodmer
Vurdering 50 000–60 000

2817
Kat.nr. 89

Barlag, Philip (1840-1913)

Sittende kvinne ved skogssti 1874 (1874)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Barlag 74
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 25 000

2937
Kat.nr. 90

Skramstad, Ludvig (1855-1912)

September

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Ludv Skramstad
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 30 000

2974
Kat.nr. 91

Bergslien, Knud (1827-1908)

Tyven gripes 1858

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien. 1858.
Vurdering 400 000

2971
Kat.nr. 92

Kittelsen, Theodor (1857-1914)

Dompap på rimet kvist (Vintermorgen) 1906 (1906)

Blandingsteknikk på papir, lysmål,
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 06.
Vurdering 1 300 000–1 500 000
Solgt for 1 300 000

2903
Kat.nr. 93

Katt og ekorn 1893 (1893)

Penn på papir, lysmål,
Signert og datert nede t.v.: Th. Ktittelsen. 93.
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 35 000

Placeholder auction
Kat.nr. 94

Balke, Peder (1804-1887)

Seilbåt i måneskinn

Olje på plate,
Signert nede t.h.: Balke
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 26 000