Olje på plate
32x44
Signert og datert nede t.h.: Aulie 45
NOK 70 000–90 000
Sesongens hovedauksjon omfatter verk fra våre mest kjente 1800- og 1900-talls mestre og etablerte samtidskunstnere. Felles for utvalget er at det er høy kvalitet og det er derfor generelt en nedre vurderingsgrense på kr. 50 000. Auksjonen inneholder normalt 50-80 nøye utvalgte arbeider. Siste innleveringsdag for å komme med på auksjonen er 22. mai.
Olje på plate
32x44
Olje på plate
45,5x53,5
Signert og datert nede t.h.: Thv. Erichsen 1917
Olje på lerret
106x104
Signert nede t.v.: A-Kavli. 38
Olje på lerret
100x64
Signert og datert nede t.v.: Zorn 1917
Bronse
H: 55 cm
Signert: Per Ung
Bronse
L: 75 cm
Signert og datert: K. Kokkin 94
Olje på lerret
69x90
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1898.
Olje på lerret
71x94
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1887.
Olje på leret
122x90
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Olje på lerret
98x74
Signert nede t.h.: C. Krohg-
Olje på lerret
55x64
Signert nede t.h.: N Astrup
Olje på lerret
61x66
Signert nede t.h.: N. Astrup
Olje på leret
111x82
Dobbeltsignert nede t.h.: GSG Gunnar S.G.
Olje på lerret
92x72
Signert og datert nede t.v.: Roar Wold -64
Olje på lerret
80x100
Signert på baksiden, på lerretet: Roar Wold
Olje på lerret
23x39
Signert og datert nede t.h.: J F Eckersberg 1863.
Olje på lerret
77x125
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. Ddf. 1897.
Olje på lerret
104x156
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på leret
67x85
Signert nede t.v.: Th. Holmboe 93
Olje på lerret oppklebet på plate
71x90
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1911
Olje på plate
53x44
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på plate
60x73
Signert på baksiden av platen: Weidemann.
Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 51
Olje på leret
114x87
Signert nede t.v.: Gunnar S. G
Olje på plate
55x80,5
Signert nede t.v.: CKrohg
Olje på plate
60x50
Signert nede t.v.: C Krohg
Pastell på papir
53x74
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 83
Olje på leret
55x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Bronse
H: 104 cm. H sokkel i lys eik: 60 cm.
Signert: Per Ung
Bronse
H: 39 cm
Signert: Durban
Olje på leret
100,5x92,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Olje på leret
100,5x74,5
Signert nede t.v.: Gunnar S.
Olje på leret
101x72,5
Signert nede t.v.: Gunnar S.
Stål og skifer
H med plinth: 39 cm
Usignert
Metall, glass og fargepulver
23x31,5
Signert og datert på baksiden av innrammingen: Jørleif Uthaug 1956
Olje og metallfolie på plate
12x15,5
Signert og datert nede t.h.: AEB 1978
Olje og metallfolie på plate
10,5x14
Olje på lerret
60x60
Signert og datert på baksiden, på lerretet: Ørnulf Opdahl 2019
Olje på lerret
43x54
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs München 80.
Olje på lerret
30x48
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen. 1888
Olje på lerret
80x64
Signert nede t.v.: A Normann
Olje på lerret
34x63,5
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten. 1882.
Olje på lerret
46x56,5
Sekundær signatur nede t.v.: Harriet Backer