Auksjon onsdag 5. juni 2024 kl 18:00

Vårens Utvalgte

Sesongens hovedauksjon omfatter verk fra våre mest kjente 1800- og 1900-talls mestre og etablerte samtidskunstnere. Felles for utvalget er at det er høy kvalitet og det er derfor generelt en nedre vurderingsgrense på kr. 50 000. Auksjonen inneholder normalt 50-80 nøye utvalgte arbeider. Siste innleveringsdag for å komme med på auksjonen er 22. mai.

Katalog

Kategori

Kunstner

Vurdering

Gartnervogna 1945
1
Aulie, Reidar(1904-1977)Gartnervogna 1945

Olje på plate
32x44
Signert og datert nede t.h.: Aulie 45

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Fra Holmsbu 1917
2
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Holmsbu 1917

Olje på plate
45,5x53,5
Signert og datert nede t.h.: Thv. Erichsen 1917

Vurdering
Kvinne på hagetrapp 1938
3
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne på hagetrapp 1938

Olje på lerret
106x104
Signert nede t.v.: A-Kavli. 38

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Märta 1917
4
Zorn, Anders(1860-1920)Märta 1917

Olje på lerret
100x64
Signert og datert nede t.v.: Zorn 1917

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Omfavnelsen
5
Ung, Per(1933-2013)Omfavnelsen

Bronse
H: 55 cm
Signert: Per Ung

Vurdering
Liggende madonna 1994
6
Kokkin, Kirsten(1951-)Liggende madonna 1994

Bronse
L: 75 cm
Signert og datert: K. Kokkin 94

Vurdering
Farvel da mor! 1898
7
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Farvel da mor! 1898

Olje på lerret
69x90
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1898.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Idyll 1887
8
Munthe, Gerhard(1849-1929)Idyll 1887

Olje på lerret
71x94
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1887.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Kiøsterudgården, Åsgårdstrand
9
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Kiøsterudgården, Åsgårdstrand

Olje på leret
122x90
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Vurdering
NOK 350 000–400 000
Måneskinn i Beaulieu
10
Thaulow, Frits(1847-1906)Måneskinn i Beaulieu

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 18 200–27 400EUR 17 000–25 500
Babord litt
11
Krohg, Christian(1852-1925)Babord litt

Olje på lerret
98x74
Signert nede t.h.: C. Krohg-

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Trollebotten (1928)
12
Astrup, Nikolai(1880-1928)Trollebotten (1928)

Olje på lerret
55x64
Signert nede t.h.: N Astrup

Vurdering
NOK 400 000–600 000
St.Hansbål ved Jølstervannet
13
Astrup, Nikolai(1880-1928)St.Hansbål ved Jølstervannet

Olje på lerret
61x66
Signert nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Maleri (1950)
14
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Maleri (1950)

Olje på leret
111x82
Dobbeltsignert nede t.h.: GSG Gunnar S.G.

Vurdering
NOK 350 000
Blå strand 1964
15
Wold, Roar(1926-2001)Blå strand 1964

Olje på lerret
92x72
Signert og datert nede t.v.: Roar Wold -64

Vurdering
Rød komposisjon (1970)
16
Wold, Roar(1926-2001)Rød komposisjon (1970)

Olje på lerret
80x100
Signert på baksiden, på lerretet: Roar Wold

Vurdering
Høyfjell 1863
17
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Høyfjell 1863

Olje på lerret
23x39
Signert og datert nede t.h.: J F Eckersberg 1863.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Fjordlandskap 1897
18
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap 1897

Olje på lerret
77x125
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. Ddf. 1897.

Vurdering
Midnattsol
19
Normann, Adelsteen(1848-1918)Midnattsol

Olje på lerret
104x156
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Fra Nordland 1893
20
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Nordland 1893

Olje på leret
67x85
Signert nede t.v.: Th. Holmboe 93

Vurdering
Sittende akt 1911
21
Heiberg, Jean(1884-1976)Sittende akt 1911

Olje på lerret oppklebet på plate
71x90
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1911

Vurdering
Sittende kvinne
22
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne

Olje på plate
53x44
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Komposisjon (1940-tallet)
23
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon (1940-tallet)

Olje på plate
60x73
Signert på baksiden av platen: Weidemann.

Vurdering
To dansere 1951
24
Weidemann, Jakob(1923-2001)To dansere 1951

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 51

Vurdering
Komposisjon (1952)
25
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon (1952)

Olje på leret
114x87
Signert nede t.v.: Gunnar S. G

Vurdering
NOK 500 000–600 000
Totalistenes søndagsutflukt
26
Krohg, Christian(1852-1925)Totalistenes søndagsutflukt

Olje på plate
55x80,5
Signert nede t.v.: CKrohg

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Dame med hatt
27
Krohg, Christian(1852-1925)Dame med hatt

Olje på plate
60x50
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Måneskinn 1983
28
Thaulow, Frits(1847-1906)Måneskinn 1983

Pastell på papir
53x74
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 83

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Atlanterhavsdamperen
29
Thaulow, Frits(1847-1906)Atlanterhavsdamperen

Olje på leret
55x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Torso
30
Ung, Per(1933-2013)Torso

Bronse
H: 104 cm. H sokkel i lys eik: 60 cm.
Signert: Per Ung

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Knelende kvinneakt
31
Durban, Arne(1912-1993)Knelende kvinneakt

Bronse
H: 39 cm
Signert: Durban

Vurdering
NOK 40 000–50 000
32
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på leret
100,5x92,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
33

Olje på leret
100,5x74,5
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 250 000–350 000
34

Olje på leret
101x72,5
Signert nede t.v.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 250 000–350 000
35
Haukeland, Arnold(1920-1983)Komposisjon

Stål og skifer
H med plinth: 39 cm
Usignert

Vurdering
Liggende figur 1956
36
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Liggende figur 1956

Metall, glass og fargepulver
23x31,5
Signert og datert på baksiden av innrammingen: Jørleif Uthaug 1956

Vurdering
No 37-1978 Astre et Terre
37
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)No 37-1978 Astre et Terre

Olje og metallfolie på plate
12x15,5
Signert og datert nede t.h.: AEB 1978

Vurdering
NOK 150 000–200 000
No 15-1978 Planete doré
38
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)No 15-1978 Planete doré

Olje og metallfolie på plate
10,5x14

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Beerenberg Jan Mayen 2019
39
Opdahl, Ørnulf(1944-)Beerenberg Jan Mayen 2019

Olje på lerret
60x60
Signert og datert på baksiden, på lerretet: Ørnulf Opdahl 2019

Vurdering
Lesestund i en bondestue 1880
40
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Lesestund i en bondestue 1880

Olje på lerret
43x54
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs München 80.

Vurdering
Kystlandskap 1888
41
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Kystlandskap 1888

Olje på lerret
30x48
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen. 1888

Vurdering
Fjordlandskap
42
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap

Olje på lerret
80x64
Signert nede t.v.: A Normann

Vurdering
Fra Eikvåg 1882
43
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Fra Eikvåg 1882

Olje på lerret
34x63,5
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten. 1882.

Vurdering
Landskap med borgmur, Rochefort-en-Terre (1881-82)
44
Kielland, Kitty(1843-1914)Landskap med borgmur, Rochefort-en-Terre (1881-82)

Olje på lerret
46x56,5
Sekundær signatur nede t.v.: Harriet Backer

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på