Fargetresnitt trykket i fire farger, svart, blågrønt, rødt og rødbrunt på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 583-587x692-695 mm Motivet: 395x540 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch
1905
Woll 268 e.
Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
1905
Woll 268 e.
Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
LITTERATUR: Sidsel Helliesen: «Tekniske aspekter ved Munchs grafikk og tegning», Munch på papir Tegning – grafikk – akvarell, utstillingskatalog Munch-museet 2.11.2013-02.03.2014, Oslo 2013, s. 32-57.
Munch behersket de tre omtalte hovedteknikkene (radering, litografi og tresnitt) på en så vel teknisk som billedmessig suveren måte. Men det var tresnittet som først og fremst inspirerte ham til det helt personlige og spesielle som grafiker, en kunstnerisk uttrykksform som opptok ham gjennom 50 produktive år. S. 47.