Bergslien, Knud(1827-1908)
Sognebud 1859
Olje på lerret
72x84
Signert og datert nede t.v.: K. Bergslien 1859.
Vurdering
NOK 200 000–300 000
Auksjonert mandag 28. november 2016 kl 18:00
Olje på lerret
72x84
Vurdering
NOK 200 000–300 000
LITTERATUR: Sonja Hagemann: «Bergslien, Knud Larsen», Nkl.no.
I 1855 drog Bergslien til Düsseldorf, hvor han, avbrutt av enkelte studiereiser, ble til våren 1869. Han utførte en rekke genrebilder av norsk folkeliv og fortsatte Tidemands tradisjon som folkelivsskildrer.