Auksjon lørdag 10. desember 2022 kl 15:00
Kvinneportrett (1912)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir med vannmerke MBM (France)
Arket: 780x494 mm, Motivet: 621x460 mm
Usignert

Modellen er antakelig Karen Borgen (Haugen) (1876-ca. 1960). Munch brukte henne som modell for Alma Mater i Aula-dekorasjonene.

Woll 407

Vurdering

Auksjonert lørdag 10. desember 2022 kl 15:00