Auksjon lørdag 16. desember 2023 kl 15:00
Ung kvinne (1912)

Litografi trykket i svart på halvtykt, gulhvitt papir
Arket: 455x475 mm, Motivet: 351x345 mm
Usignert

Modellen er Ingeborg Kaurin (1894-1972), som stod modell for en rekke av Munchs bilder ca. 1911-1915. Hun giftet seg med den norske maleren Søren Onsager, og ble også benyttet som modell av ham.

Woll 404 I

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 2 800–4 700EUR 2 600–4 300

Auksjonert lørdag 16. desember 2023 kl 15:00

Tilslag NOK 30 000