Molbohistorien: Molboene og høna (1938(?))
Litografi trykket i svart på gulhvit velin
Arket: 348x478 mm, Motivet: 315x395
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch
Molbohistorien om høna og gulleggene, henspiller på Munchs forhold til likningsmyndighetene. Høsten 1938 stilte han ut tegningene i Oslo og opplyste at de var "studier til en molbohistorie der i nær fremtid vil utkomme i litografi" (Aftenposten 17.9.1938).
Woll 738
Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 3 700–5 600EUR 3 400–5 100
Auksjonert lørdag 16. desember 2023 kl 15:00
Tilslag NOK 42 000