Litografi i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 377x500 mm Motivet: 262x388 mm
Usignert
1921-22. MM G 426. Sch.nr. 497. Woll nr. 667. 3 stempler på baksiden av arketfra Munch-museet: "Fra Edvard Munchs testamentariske gave OSLO KOMMUNE"; "Det store Munch-lotteriet 1983" og: "Munch-Museet 1968 Bo nr. (påtegnet med penn:) 426-29 Sch.nr....". Gevinst ved det store Munch-lotteriet 1983. Opprinnelig fra Munchs testamentariske gave fra 1940 til Oslo Kommune. Meget pent eksemplar. Avhendelseserklæring fra Munch-museet medfølger.
Vurdering