Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00

Moderne

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Blondinen 1929
1
Werenskiold, Erik(1855-1938)Blondinen 1929(1929)

Olje på lerret
100x80
Signert og datert nede t.v.: EW 1929

Vurdering
NOK 35 000–40 000USD 3 400–3 900EUR 3 100–3 600
Tilslag
NOK 40 000
Fra kunstnerens hage, utsyn over Lillehammer 1926
2
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra kunstnerens hage, utsyn over Lillehammer 1926(1926)

Olje på lerret
95x124
Signert og datert nede t.v.: Alf Lundeby 1926

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 2 900–3 900EUR 2 700–3 600
Tilslag
NOK 35 000
Fire kvinner i atelieret 1924
3
Krohg, Per(1889-1965)Fire kvinner i atelieret 1924

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg -24.

Vurdering
NOK 30 000USD 2 900EUR 2 700
Tilslag
NOK 30 000
Hageparti med figurer 1919
4
Friesz, Emile-Othon(1879-1949)Hageparti med figurer 1919(1919)

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: E Othon Friesz 19

Vurdering
NOK 120 000–150 000USD 11 600–14 600EUR 10 700–13 400
Gjengangere: Osvald
5
Munch, Edvard(1863-1944)Gjengangere: Osvald(1920)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 458x615 mm Motivet: 405x517 mm
Usignert

Vurdering
NOK 70 000–90 000USD 6 800–8 700EUR 6 300–8 100
Figurer på svaberg 1916
6
Kavli, Arne(1878-1970)Figurer på svaberg 1916(1916)

Olje på lerret
55x56
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli. 16

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 7 800–9 700EUR 7 200–9 000
Tilslag
NOK 85 000
Kvinne lesende avis
7
Kavli, Arne(1878-1970)Kvinne lesende avis

Olje på lerret
85x75
Signert nede t.h.: A. K.

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 14 600–19 400EUR 13 400–17 900
Fra Rønnes
8
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.v.: A- Kavli

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 5 800–7 800EUR 5 400–7 200
Fra Hankø 1920
9
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Hankø 1920(1920)

Olje på lerret
86x71
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli -20

Vurdering
To unge piker 1918
10
Kavli, Arne(1878-1970)To unge piker 1918(1918)

Olje på lerret
118x96
Signert og datert nede t.h.: A- Kavli. 18-

Vurdering
To barn 1926
11
Kavli, Arne(1878-1970)To barn 1926(1926)

Olje på lerret
81x60
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli- 1926

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 2 900–4 900EUR 2 700–4 500
Tilslag
NOK 30 000
Kvinne i hage
12
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne i hage

Olje på plate
33x24
Signert oppe t.v.: Kai Fjell

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 4 900–6 800EUR 4 500–6 300
Tilslag
NOK 52 000
Landsbygate Tanger
13
Rian, Johs.(1891-1981)Landsbygate Tanger

Olje på lerret
60,5x50,5
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
To figurer 1949
14
Weidemann, Jakob(1923-2001)To figurer 1949(1949)

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 49

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 3 900–5 800EUR 3 600–5 400
Tilslag
NOK 40 000
Landskap 1953
15
Weidemann, Jakob(1923-2001)Landskap 1953(1953)

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -53.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
16
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på lerret
50,5x60
Signert nede t.v.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fleurs de Ringsveen 1978-79
17
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fleurs de Ringsveen 1978-79(1978-79)

Olje på lerret
70x60
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 78-79

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 9 700–14 600EUR 9 000–13 400
Tilslag
NOK 170 000
Feuille (Blad) 1963
18
Weidemann, Jakob(1923-2001)Feuille (Blad) 1963(1963)

Olje og tempera på plate
56x76
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 63.

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Still Life: Seks pærer 1950
19
Riis, Bendik(1911-1988)Still Life: Seks pærer 1950(1950)

Olje på plate
42x59
Signert nede på midten: Bendik Riis Datert nede t.h.: 1950

Vurdering
Tilslag
NOK 500 000
Kvinne og mann ved fabrikk
20
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne og mann ved fabrikk

Olje på lerret
117x78,5
Signert nede t.h.: Ekeland

Vurdering
42, Rue Blomet
21
Miró, Joan(1893-1983)42, Rue Blomet(1977)

Litografi, lysmål
86x60
Signert nede t.h.: Miró.

Vurdering
Duell ved soloppgang 1968
22
Picasso, Pablo(1881-1973)Duell ved soloppgang 1968(1968)

Radering trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 282x364 mm Motivet: 143x221 mm
Signert med blyant nede t.h.: Picasso

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 1 900–2 900EUR 1 800–2 700
Tilslag
NOK 36 000
Picador
23
Picasso, Pablo(1881-1973)Picador(1959)

Linoleumssnitt i farger trykket på tykt gulhvitt papir
Arket: 317x373 mm Motivet: 166x226 mm
Signert nede t.h.: Picasso

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
At the dawn of love (A l'aube de l'amour)
24
Chagall, Marc(1887-1985)At the dawn of love (A l'aube de l'amour)(1983)

Litografi
Arket: 54x43 Lysmål: 40x31,5
Signert nede t.h.: Marc Chagall

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
Leken (Le Jeu)
25
Chagall, Marc(1887-1985)Leken (Le Jeu)(1966)

Litografi, lysmål
54x39,5

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Inntrykk fra naturen 1975
26
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1975(1975)

Olje på lerret
101x90,5
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: "Til Olav Weidemann. 75"

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Komposisjon 1988
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1988(1988)

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88

Vurdering
NOK 100 000–120 000USD 9 700–11 600EUR 9 000–10 700
Tilslag
NOK 90 000
II Aa
28
Rose, Knut(1936-2002)II Aa(1968)

Olje på lerret
81x100
Signert og datert på baksiden av lerretet: Knut Rose -68

Vurdering
To teknikkere
29
Rose, Knut(1936-2002)To teknikkere

Olje på plate
58,5x70
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 40 000USD 3 900EUR 3 600
Tilslag
NOK 64 000
Tre figurer
30
Rose, Knut(1936-2002)Tre figurer(2000)

Olje på lerret
89x116
Signert nede t.v.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Lysende jord
31
Widerberg, Frans(1934-2017)Lysende jord

Olje på lerret
146x115
Signert nede t.v.: FW

Vurdering
NOK 200 000–250 000USD 19 400–24 300EUR 17 900–22 400
Landsbyen som ikke hadde havn 1998-1999
32
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)Landsbyen som ikke hadde havn 1998-1999(1998-1999)

Olje på lerret
120x150
Signert og datert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen 1998-1999

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Skinnende harlekin 1980
33
Ransve, Bjørn(1944-)Skinnende harlekin 1980(1980)

Olje på lerret
201x77
Signert og datert nede t.h.: Ransve 80

Vurdering
NOK 250 000USD 24 300EUR 22 400
Mørket - Før Dag 1995
34
Nupen, Kjell(1955-2014)Mørket - Før Dag 1995(1995)

Olje, skjellakk og tjære på lerret og tre
177x137
Signert nede t.h.: K Nupen

Vurdering
Nede i vannet
35
Nupen, Kjell(1955-2014)Nede i vannet

Olje på papir og på lerret
92x71
Signert med blyant nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Interiør/Eksteriør
36
Nupen, Kjell(1955-2014)Interiør/Eksteriør(1988)

Olje på lerret
160x115
Signert nede t.h.: K. Nupen

Vurdering
Tilslag
NOK 140 000
Uten tittel (Mountains of the Mind)
37
Heske, Marianne(1946-)Uten tittel (Mountains of the Mind)(1998)

Videomaleri på thaisilke
90x129
Signert nede t.h: Marianne Heske

Vurdering
Skip O hoi 1998
38
Pushwagner, Hariton(1940-2018)Skip O hoi 1998(1998)

Akryl på plate
102x105
Signert og datert nede t.h.: Pushwagner 98

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 19 400–29 100EUR 17 900–26 900
Tilslag
NOK 180 000
Liggende kvinne 1951
39
Waksvik, Skule(1927-2018)Liggende kvinne 1951(1951)

Bronse
H: 14 cm B: 36 cm D: 19,5 cm
Signert og datert på plinten: Skule W 1951

Vurdering
Metamorfose
40
Waksvik, Skule(1927-2018)Metamorfose(1969)

Børstet stål
H: 82 cm.
Signert på plinten: S W

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Rev med hvalp 2014
41
Waksvik, Skule(1927-2018)Rev med hvalp 2014(2014)

Bronse
H: 63 cm.
Signert og datert på plinten: Skule W 2014

Vurdering
Tilslag
NOK 105 000
Pingvin
42
Waksvik, Skule(1927-2018)Pingvin

Bronse
H: 80 cm.
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Komposisjon 1994
43
Bleken, Håkon(1929-)Komposisjon 1994(1994)

Akvarell på papir
76x58
Signert og datert nede t.h.: HB 94

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Tre gratier
44
Steen, Knut(1924-2011)Tre gratier

Marmor
H: 55,5 cm
Signert på plinten: KS.

Vurdering
Komposisjon 2006
45
Tandberg, Odd(1924-2017)Komposisjon 2006(2006)

Olje på lerret
115x70
Signert og datert nede t.h.: Odd Tandberg -2006.

Vurdering
Tilslag
NOK 73 000
Paviljong
46
Johannessen, Jens(1934-)Paviljong(2002)

Olje på lerret
18 kvadrater à: 34x34 satt sammen til en helhet: 207x104
Signert nede t.v.: JJ

Vurdering
Tilslag
NOK 140 000
Abandon 2011
47
Blom, Kenneth(1967-)Abandon 2011(2011)

Olje på lerret
130x150
Signert og datert nede t.v.: Blom 11

Vurdering
NOK 85 000–100 000USD 8 200–9 700EUR 7 600–9 000
Tilslag
NOK 105 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på