Astrup, Nikolai(1880-1928)
Foss og bre
Tresnitt trykket i svart på tynt hvitt papir
Arket: 16x20-20,5 Motivet: 15,3x15,7
Signert nede t.v.: N. Astrup
Påtegnet med penn på verso: Kari Astrup.
Påtegnet på pp med andre titler: "Huldrefossen" og "Foss ved natt".
Loge, Gjessing, Greve nr. 6.
Proveniens:
Kunstnerens familie.
Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 700–7 000EUR 4 300–6 400
Auksjonert tirsdag 30. mai 2017 kl 18:00
Tilslag NOK 48 000