Olje på lerret
108x93
Signert og datert nede t.h.: Carl SundtHansen 1896
Påtegnet på plakett på rammen: "Carl Sundt Hansen En Forhærdet".
Berlin 1896.
1814 – 1914 Norges Jubilæumsutstilling, Kristiania 1914, kat.nr. 297, avbildet under Den retrospektive avdeling, upag., med tittel: "En forhærdet".
Kunstnerforbundet, Oslo, "Carl Sundt-Hansen", 21. februar-6. mars 1974, kat. nr. 20.
Proveniens:
Grosserer Rasmus Meyer, Bergen (1914).
Gustav Rabo, Lier, kjøpt av ham i 1938.
Arv i Rabos familie til i dag.
Vurdering
NOK 600 000USD 73 900EUR 63 500