Auksjon mandag 4. desember 2017 kl 18:00

25 år Jubileumsauksjonen Grev Wedels Moderne og Klassiske

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

St. Hans bål
1
Dahl, Johan Christian(1788-1857)St. Hans bål(1834)

Olje på papir, oppklebet på plate
16x22
Usignert

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 400–9 900EUR 6 300–8 500
Nordlys
2
Balke, Peder(1804-1887)Nordlys

Olje på plate
8,8x11,2
Signert nede t.v.: Balke

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 18 500–24 600EUR 15 900–21 200
Tilslag
NOK 220 000
Skipbrudd, Nordkapp
3
Balke, Peder(1804-1887)Skipbrudd, Nordkapp

Olje på plate
9,7x12
Signert nede t.v.: Balke

Vurdering
Tilslag
NOK 330 000
Båter i høy sjø
4
Balke, Peder(1804-1887)Båter i høy sjø

Olje på plate
13,5x16
Signert nede t.h.: Balke

Vurdering
Tilslag
NOK 330 000
Båter i måneskinn
5
Balke, Peder(1804-1887)Båter i måneskinn

Olje på plate
8,5x11
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 240 000
Fjordlandskap med folkeliv
6
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fjordlandskap med folkeliv

Olje på mahogniplate
32x42,5
Signert nede t.h.: HFGude

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 900–7 400EUR 4 200–6 300
Fjellandskap med vann 1869
7
Eckersberg, Johan Fredrik(1822-1870)Fjellandskap med vann 1869(1869)

Olje på lerret
46x64
Signert og datert nede t.v.: J F Eckersberg 1869.

Vurdering
Tidlig vår. Tysk vårlandskap med pløyende okse 1860
8
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Tidlig vår. Tysk vårlandskap med pløyende okse 1860(1860)

Olje på lerret
57,5x86,5
Signert og datert nede t.h.: HFGude 1860

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 24 600–37 000EUR 21 200–31 700
Sognebud 1859
9
Bergslien, Knud(1827-1908)Sognebud 1859

Olje på lerret
72x84
Signert og datert nede t.v.: K. Bergslien 1859.

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 12 300–18 500EUR 10 600–15 900
Tilslag
NOK 100 000
En forherdet 1896
10
Sundt-Hansen, Carl(1841-1907)En forherdet 1896(1896)

Olje på lerret
108x93
Signert og datert nede t.h.: Carl SundtHansen 1896

Vurdering
NOK 600 000USD 73 900EUR 63 500
Tilslag
NOK 660 000
Ved Cadiz 1925
11
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Ved Cadiz 1925(1925)

Olje på lerret
60x94
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen
Datert nede t.h.: 1925

Vurdering
Seilskuter til havs
12
Boll, Reinholdt(1825-1897)Seilskuter til havs

Olje på lerret
62x94
Signert nede t.h.: Reinholdt Boll.

Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 800–2 500EUR 1 600–2 100
Tilslag
NOK 11 000
Seilskuter til havs 1864
13
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Seilskuter til havs 1864(1864)

Olje på lerret
56x82
Signert nede t.v.: J: Bennetter.
Datert nede t.h.: 14/10 1864.

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Fra Vossevangen 1862
14
Müller, Morten(1828-1911)Fra Vossevangen 1862(1862)

Olje på lerret
42x58
Signert nede t.h.: Morten - Müller

Vurdering
NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 800EUR 1 100–1 600
Fjordlandskap, Vestlandet 1866
15
Bagge, Magnus Thulstrup(1825-1894)Fjordlandskap, Vestlandet 1866(1866)

Olje på mahogniplate
29x41
Signert og datert nede på midten: Mgs. Bagge 1866

Vurdering
NOK 10 000–12 000USD 1 200–1 500EUR 1 100–1 300
Fra Førde 1852
16
Jæger, Tycho Christoffer(1819-1889)Fra Førde 1852(1852)

Olje på papir, hengslet til plate
27,5x44
Signert, datert og stedsbestemt nede t.h.: Förde Seet fra Halbrentsebacken d. 21. Octbr. 1852 TCJ.

Vurdering
NOK 12 000–15 000USD 1 500–1 800EUR 1 300–1 600
Tilslag
NOK 14 000
Ingeborg i sofaen, Sandø 1882
17
Thaulow, Frits(1847-1906)Ingeborg i sofaen, Sandø 1882(1882)

Olje på mahogniplate
28x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Sandö 30 Aug 82 Fits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 330 000
Fra Akerselven, vinter
18
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Akerselven, vinter

Olje på lerret
46x61
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 400 000–600 000USD 49 300–73 900EUR 42 300–63 500
Tilslag
NOK 400 000
Broen i Amiens
19
Thaulow, Frits(1847-1906)Broen i Amiens

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
Tilslag
NOK 270 000
Elvelandskap med pram og gående kvinne langs bredden 1876
20
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap med pram og gående kvinne langs bredden 1876(1876)

Olje på lerret
44x83
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 1876.

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 9 900–12 300EUR 8 500–10 600
Tilslag
NOK 75 000
Fra Åsåren i Ottadalen
21
Thaulow, Frits(1847-1906)Fra Åsåren i Ottadalen(1904)

Olje på lerret
65x82

Vurdering
Gårdsrom med kone som feier
22
Dinet, Etienne Alphonse(1861-1929)Gårdsrom med kone som feier

Olje på lerret
33x56
Signert nede t.h.: E. Dinet

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 6 200–8 600EUR 5 300–7 400
Fra Frankrike
23
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Fra Frankrike

Olje på lerret
24x35
Signert nede t.h.: H Ring

Vurdering
NOK 25 000–30 000USD 3 100–3 700EUR 2 600–3 200
Strandparti med sittende kvinne
24
Løkke, Marie(1876-1948)Strandparti med sittende kvinne

Olje på plate
25x30
Signert nede t.v.: Marie Lökke

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Portrett av Sigrid Undset
25
Scheel, Signe(1860-1942)Portrett av Sigrid Undset

Olje på lerret
46x33
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Kanal ved Astene, Belgia 1892
26
Claus, Emile(1849-1924)Kanal ved Astene, Belgia 1892(1892)

Olje på lerret
32x21
Signert, datert og påtegnet med dedikasjon nede t.h.: A mon ami Fritz Thaulow en toute amitie Emile Claus 1892 Astene

Vurdering
NOK 20 000–30 000USD 2 500–3 700EUR 2 100–3 200
Tilslag
NOK 62 000
Aften ved Arno 1913
27
Valstad, Otto(1862-1950)Aften ved Arno 1913(1913)

Olje på lerret
90x70
Signert og datert nede t.v.: Otto Valstad -13

Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 800–1 100
Tilslag
NOK 20 000
Mot natten 1929
28
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Mot natten 1929(1929)

Olje på lerret
72x119

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Bømlo, Innseilingen til Hardanger
29
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Bømlo, Innseilingen til Hardanger

Olje på lerret
30x47
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Seilskute ved en varde 1927
30
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute ved en varde 1927(1927)

Olje på lerret
68x122
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1927.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Seilskute i opprørt sjø mellom klipper 1893
31
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute i opprørt sjø mellom klipper 1893(1893)

Olje på lerret
40x60,5
Signert og datert nede t.v.: Lauritz Haaland 93.

Vurdering
NOK 70 000–90 000USD 8 600–11 100EUR 7 400–9 500
Tilslag
NOK 68 000
Mortefiske 1884
32
Haaland, Lauritz(1855-1938)Mortefiske 1884(1884)

Olje på lerret
57,5x77,5
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 84.

Vurdering
NOK 90 000–110 000USD 11 100–13 600EUR 9 500–11 600
En solskinnsdag i Norge ved Balestrand i Sogn
33
Dahl, Hans(1849-1937)En solskinnsdag i Norge ved Balestrand i Sogn

Olje på lerret
51x81
Signert nede t.h.: Hans Dahl Berlin

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Fjordabåten kommer, Sørfjorden Hardanger 1885
34
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordabåten kommer, Sørfjorden Hardanger 1885(1885)

Olje på lerret
45x63,5
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. Ddf. 1885.

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 700–4 900EUR 3 200–4 200
Tilslag
NOK 30 000
Hornsmeden 1896
35
Bergslien, Nils(1853-1928)Hornsmeden 1896(1896)

Olje på lerret
132,5x147,5
Signert og datert nede t.h.: Nils: Bergslien 1896

Vurdering
Fra Åsgårdstrand
36
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Fra Åsgårdstrand

Olje på mahogniplate
21x15,5
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Vurdering
Adam og Eva Utdrivelsen fra Paradis
37
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Adam og Eva Utdrivelsen fra Paradis

Pastell på lerret
100x73
Signert nede t.v.: Heyerdahl

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Karin skreller epler 1904
38
Larsson, Carl(1855-1919)Karin skreller epler 1904

Akvarell, gouache, pastell og blyant på papir
58x67,5
Signert innenfor en sirkel og datert nede t.h.: C. L. 1904.

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000USD 123 200–184 900EUR 105 800–158 600
Kveldsstemning 1900
39
Sømme, Jacob(1862-1940)Kveldsstemning 1900(1900)

Olje på lerret
91x82
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: Jacob Sömme 1 Juli 1900

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Sinnataggen
40
Vigeland, Gustav(1869-1943)Sinnataggen

Bronse
H: 34,5 cm.
Signert på plinten: G. Vigeland

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000USD 184 900–246 500EUR 158 600–211 500
Tilslag
NOK 1 600 000
Vinternatt 1895
41
Wentzel, Gustav(1859-1927)Vinternatt 1895(1895)

Olje på lerret
60x75
Signert og datert nede t.h.: Gustav. Wentzel 95

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Fjellgård med folkeliv, vinter
42
Wentzel, Gustav(1859-1927)Fjellgård med folkeliv, vinter

Olje på lerret
35x52
Signert nede t.h.: G. Wentzel

Vurdering
Kvinne og hund utenfor stakittgjerde 1887
43
Munthe, Gerhard(1849-1929)Kvinne og hund utenfor stakittgjerde 1887(1887)

Olje på lerret
32x41
Signert og datert nede t.v.: Gerh. Munthe. 1887.

Vurdering
Tilslag
NOK 34 000
Vinter, ettermiddag
44
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vinter, ettermiddag

Olje på lerret
28x44
Signert nede t.h.: G. Munthe.

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
En slåsskamp, Lofoten
45
Sinding, Otto(1842-1909)En slåsskamp, Lofoten

Olje på lerret
49x37
Signert nede t.h.: Otto Sinding.

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Kvinnelig skiløper i skjørt og vandrende mann med flosshatt 1905
46
Haaland, Lauritz(1855-1938)Kvinnelig skiløper i skjørt og vandrende mann med flosshatt 1905(1905)

Olje på lerret
55x39
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 05.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Fra Svolvær 1871
47
Berg, Hans Johan Frederik(1813-1874)Fra Svolvær 1871(1871)

Akvarell
24x41
Usignert

Vurdering
Fiskevær, Lofoten 1888
48
Berg, Gunnar(1863-1893)Fiskevær, Lofoten 1888(1888)

Olje på lerret, oppklebet på plate
30x58
Signert og datert nede t.h.: Gunnar Berg 10 Apr 88

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Fiskevær, Lofoten
49
Berg, Gunnar(1863-1893)Fiskevær, Lofoten

Blyant på skissepapir
10,5x16,8, Lysmål: 10x16,5
Usignert

Vurdering
NOK 1 500USD 200EUR 200
Fiskevær, Lofoten
50

Blyant på skissepapir
11x17, Lysmål: 9,5x15,5
Usignert

Vurdering
NOK 1 500USD 200EUR 200
Tilslag
NOK 1 500
Fiskevær, Lofoten
51

Blyant på skissepapir, lysmål
9,5x15,5 Arket: 11x17
Usignert

Vurdering
NOK 1 500USD 200EUR 200
Tilslag
NOK 1 500
Fisker fra Lofoten, brystbilde
52
Berg, Gunnar(1863-1893)Fisker fra Lofoten, brystbilde

Blyant på skissepapir
8,3x10,9, Lysmål: 8x10,5
Usignert

Vurdering
NOK 1 500USD 200EUR 200
Tilslag
NOK 1 200
Nordlandsjekt under seil
53
Berg, Gunnar(1863-1893)Nordlandsjekt under seil

Blyant og akvarell på skissepapir
8,3x11,3
Usignert

Vurdering
NOK 1 500USD 200EUR 200
Tilslag
NOK 1 200
Fiskevær i Lofoten med folkeliv
54
Berg, Gunnar(1863-1893)Fiskevær i Lofoten med folkeliv

Blyant på skissepapir
17x23, Lysmål: 16,5x22,5
Signert nede t.h.: G B.

Vurdering
NOK 3 000USD 400EUR 300
Tilslag
NOK 3 000
Stående jente bærende på tiner
55
Ender, Axel(1853-1920)Stående jente bærende på tiner

Olje på lerret
70x50
Signert nede t.v.: Axel Ender -

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Tiggende Schnauzer
56
Uchermann, Karl(1855-1940)Tiggende Schnauzer

Olje på lerret
71x53
Signert nede t.v.: Karl Uchermann

Vurdering
Havneparti
57
Krohn, Xan(1882-1959)Havneparti

Olje på lerret
80x67
Signert nede t. v.: Xan Krohn

Vurdering
Tilslag
NOK 33 000
Interiør med lesende pike
58
Sinding, Sigmund(1875-1936)Interiør med lesende pike

Olje på plate
61x49
Signert nede t.h.: Sigmund Sinding

Vurdering
NOK 10 000USD 1 200EUR 1 100
Tilslag
NOK 12 000
Søndagsandakt 1903
59
Dørnberger, Karl(1864-1940)Søndagsandakt 1903(1903)

Olje på lerret
100x80
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: C Dörnberger. 1903. Soon

Vurdering
En lærd 1885
60
Bouilly, Angèle(1861-1895)En lærd 1885(1885)

Olje på lerret
66x76
Signert og datert nede t.v.: Ange. Bouilly 1885

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Solnedgang, Hvaler 1896
61
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Solnedgang, Hvaler 1896(1896)

Olje på lerret, oppklebet på papp
17x30

Vurdering
Tilslag
NOK 65 000
Fra Langviken, Tjøme
62
Ulving, Even(1863-1952)Fra Langviken, Tjøme

Olje på lerret
42x57
Signert nede t.v.: E Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kystlandskap med losskøyte
63
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med losskøyte

Olje på lerret
80x98
Signert nede t.v.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Skjærgårdslandskap 1944
64
Deberitz, Per(1880-1945)Skjærgårdslandskap 1944(1944)

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -44.

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Hageparti
65
Kavli, Arne(1878-1970)Hageparti

Olje på lerret
70x81
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Oppstilling med blomster i mugge og kirsebær på stettfat
66
Kavli, Arne(1878-1970)Oppstilling med blomster i mugge og kirsebær på stettfat

Olje på lerret
44x51
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Fra Skåtøy 1936
67
Deberitz, Per(1880-1945)Fra Skåtøy 1936(1936)

Olje på plate
37x45,5
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 36.

Vurdering
NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–800
Tilslag
NOK 10 500
Strandmotiv i kveldslys, Justøy 1959
68
Storstein, Aage(1900-1983)Strandmotiv i kveldslys, Justøy 1959(1959)

Olje på plate
46x73
Signert og datert nede t.v.: Storstein - 59

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Utsikt mot Ransholmen, Justøy 1953
69
Storstein, Aage(1900-1983)Utsikt mot Ransholmen, Justøy 1953(1953)

Olje på plate
38x45,5
Signert og datert nede t.h.: Storstein -53

Vurdering
NOK 5 000–7 000USD 600–900EUR 500–700
Tilslag
NOK 6 000
Fra Skåtøy 1944
70
Heiberg, Jean(1884-1976)Fra Skåtøy 1944(1944)

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: J. Heiberg 1944

Vurdering
Åkerlandskap med hus 1919
71
Revold, Axel(1887-1962)Åkerlandskap med hus 1919(1919)

Olje på lerret
52x63
Signert nede t.h.: Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Vårregn, Drammensveien
72
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Vårregn, Drammensveien (1935)

Olje på lerret
54x65
Signert nede t.h.: Hj. Haalke

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Fjellgård 1944
73
Holbø, Halvdan(1907-1995)Fjellgård 1944(1944)

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbö 1944.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fars gamle klaffebord
74
Sandberg, Einar(1876-1947)Fars gamle klaffebord

Olje på lerret
55x70
Signert nede t.h.: Einar Sandberg.

Vurdering
NOK 4 000–6 000USD 500–700EUR 400–600
Blomster i potte
75
Sandberg, Einar(1876-1947)Blomster i potte

Olje på lerret
52x47

Vurdering
Tilslag
NOK 4 300
Fra mitt vindu, Skogstad, Valdres 1930
76
Jorde, Lars(1865-1939)Fra mitt vindu, Skogstad, Valdres 1930(1930)

Olje på plate
49x42
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde. 30

Vurdering
Landskap 1926
77
Jorde, Lars(1865-1939)Landskap 1926(1926)

Olje på plate
41x46
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 26

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Rognetre 1926
78
Holbø, Kristen(1869-1953)Rognetre 1926(1926)

Olje på lerret
50x40
Signert og datert nede t.v.: K Holbö 26

Vurdering
Tilslag
NOK 9 500
Fra Brakerøya industriområde i Drammen 1904
79
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Brakerøya industriområde i Drammen 1904

Olje på lerret
60x85
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1904

Vurdering
Vinter ved fjorden
80
Diriks, Edvard(1855-1930)Vinter ved fjorden

Olje på lerret
100x180
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Kystlandskap, utsikt fra byfjellet Aksla mot vest i Ålesund  1921
81
Lundeby, Alf(1870-1961)Kystlandskap, utsikt fra byfjellet Aksla mot vest i Ålesund 1921(1921)

27x35
Signert og datert nede t.h.: Alf Lundeby 1921

Vurdering
Landskap 1980
82
Heramb, Thore(1916-2014)Landskap 1980(1980)

Akvarell, lysmål
24x37,5
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 80

Vurdering
Sydlandsk landskap med hus
83
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sydlandsk landskap med hus

Olje på plate
27x35
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 7 000–9 000USD 900–1 100EUR 700–1 000
Tilslag
NOK 6 000
Jordklode, kirke, kors 1987
84
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Jordklode, kirke, kors 1987(1987)

Olje og bladgull på lerret
100x80
Signert og datert nede t.v.: Anne Knoff 87

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
Midnatt
85
Sohlberg, Harald(1869-1935)Midnatt(1914)

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
61x78, Lysmål: 51x67,5
Signert og datert i trykket nede t.h.: Sohlberg 1914. Signert nede t.h.: Sohlberg.

Vurdering
NOK 20 000–25 000USD 2 500–3 100EUR 2 100–2 600
Tilslag
NOK 20 000
Eremitten
86
Savio, John(1902-1938)Eremitten

Tresnitt trykket i svart på tynt japanpapir
27x26,5, Lysmål: 25x24
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Ridende kvinne og to menn
87
Vigeland, Gustav(1869-1943)Ridende kvinne og to menn(1931)

Tresnitt, lysmål
32x49,5
Signert nede t.h.: Gustav Vigeland

Vurdering
NOK 3 000–5 000USD 400–600EUR 300–500
Tilslag
NOK 10 000
Mann og kvinne, variant av Mann og kvinne under et tre
88
Vigeland, Gustav(1869-1943)Mann og kvinne, variant av Mann og kvinne under et tre(1915-17)

Tresnitt, lysmål
49,5x32

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Kvinne mellom to menn
89
Vigeland, Gustav(1869-1943)Kvinne mellom to menn(1924-28)

Tresnitt, lysmål
49,5x32 Arket: 50x32,5

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500
Gutt som forsvarer saueflokk
90
Vigeland, Gustav(1869-1943)Gutt som forsvarer saueflokk(Ca. 1932)

Tresnitt, lysmål
32x49,5

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Liggende
91
Widerberg, Frans(1934-2017)Liggende

Olje på lerret
50x54
Signert nede t.h.: Frans W

Vurdering
Vannet, øy, skyer 1977
92
Widerberg, Frans(1934-2017)Vannet, øy, skyer 1977(1977)

Akvarell på papir, lysmål
17x25
Signert og datert nede t.h.: F W 16 7 77

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Vann, vind 1977
93
Widerberg, Frans(1934-2017)Vann, vind 1977(1977)

Akvarell på papir, lysmål
25x17
Signert med blyant oppe t.v.: Frans W Signert noe utydelig nede t.h.: F W

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Fugl - La de små barn komme til meg
94
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Fugl - La de små barn komme til meg

Serigrafi, lysmål
63,5x48
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
NOK 3 000USD 400EUR 300
Tilslag
NOK 2 500
Kart over Nordmarken og Sørkedalen 1890
95
Kart over Nordmarken og Sørkedalen 1890Kart over Nordmarken og Sørkedalen 1890(1890)

Fargelitografi montert på lerret i segmenter for folding, originalt som utgitt
63x49
Utarbeidet og tegnet av Ing. E. Bjerknes

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Slanger med butt Klokke Chrystal
96
VinglassSlanger med butt Klokke Chrystal(Ca. 1750-1760)

Grålig glass
H: 16 cm.
Antagelig Nøstetangen.

Vurdering
Vinglass, ca. 1790
97
VinglassVinglass, ca. 1790(Ca. 1790)

Grålig glass
H: 16 cm.
Antagelig Hurdal.

Vurdering
Vinglass, ca. 1790
98

Grålig glass med gravyr
H: 17 cm.
Antagelig Hurdal 1779-1808.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Chrystal Desert med butt Klokke
99
VinglassChrystal Desert med butt Klokke(Ca. 1750-1760)

Grålig glass
H: 16 cm.
Nøstetangen.

Vurdering
NOK 11 000–13 000USD 1 400–1 600EUR 1 200–1 400
100

Manganfarget glass
H: 15,9 cm.
Nøstetangen.

Vurdering
Smørkopp med lokk, ca. 1825-1840
101
Smørkopp med lokkSmørkopp med lokk, ca. 1825-1840(Ca. 1825-1840.)

Lyseblått glass med hvit kant på koppens munningsrand og på lokknapp
H: 13,5 cm. Diam. kopp: 10,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Skål, ca. 1825-1840
102
SkålSkål, ca. 1825-1840(Ca. 1825-1840.)

Benhvitt/lyseblått glass med brun kant ved munningsrand
H: 4 cm. Diam.: 14,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Karaffel, ca. 1800-1840
103
KaraffelKaraffel, ca. 1800-1840(Ca. 1800-1840.)

Grålig glass med zirater og knopper
H: 19,5 cm.
Hurdal glassverk, 1779-1809/Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Klunkeflaske, ca. 1815-1840
104
KlunkeflaskeKlunkeflaske, ca. 1815-1840(Ca. 1815-1840.)

H: 22,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Karaffel, ca. 1820-1840
105
KaraffelKaraffel, ca. 1820-1840

Grønlig glass
H: 21 cm.

Vurdering
NOK 4 000–5 000USD 500–600EUR 400–500
Karaffel, ca. 1820-1840
106
KaraffelKaraffel, ca. 1820-1840(Ca. 1820-1840.)

H: 22,5 cm.
Gjøvik glassverk, 1807-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Vase
107
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase

Klart og hvitt glass med innslag av metalltråder
H: 16 cm.
Stemplet under: Plus BM Norway

Vurdering
NOK 1 000–2 000USD 100–200EUR 100–200
Tilslag
NOK 1 000
Vase 1971
108
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1971(1971)

Klart og blågrønt glass
H: 9 cm.
Signert og datert under: BM 71

Vurdering
NOK 2 000–3 000USD 200–400EUR 200–300
Vase 1969
109
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1969(1969)

Blågrått glass med luftbobler
H: 24,5 cm.
Signert og datert under: BM 69

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Vase 1982
110
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase 1982(1982)

Klart glass med en stripe av flerfarget glass i hvitt, blått, gult og brungrønt
H: 21 cm.
Signert og datert under: BM 82

Vurdering
Vase
111
Johansson, Willy(1921-1993)Vase

Klart glass med luftbobler
H: 22 cm.
Signert og påtegnet under: Hadeland. W. J.

Vurdering

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på