Fjell, Kai(1907-1989)
Kvinne med glassbolle 1945
Olje på lerret
75,5x85
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 45
Vurdering
NOK 400 000USD 48 100EUR 39 200
Auksjonert torsdag 27. mai 2021 kl 18:00
Tilslag NOK 500 000
Olje på lerret
75,5x85
Vurdering
Kai Fjell regnes som ekspresjonist og surrealist, men som forutsetning for hans kunst ligger også kubismen.