Auksjon torsdag 27. mai 2021 kl 18:00

Vårens Utvalgte

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Fra Kullen i Sverige 1818
1
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Fra Kullen i Sverige 1818(1818)

Olje på plate
28x44,5
Signert og datert nede t.h.: JDahl 1818.

Vurdering
NOK 300 000–400 000USD 36 100–48 100EUR 29 400–39 200
Skipsvrak ved kysten av Kullen 1829
2
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Skipsvrak ved kysten av Kullen 1829(1829)

Olje på lerret
22x29
Signert og datert nede t.v.: JDahl 1829

Vurdering
Landsbygate 1832
3
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Landsbygate 1832(1832)

Olje på papir, oppklebet på lerret
56x64
Signert og datert nede t.h.: JDahl Octbr. 6 1832.

Vurdering
NOK 400 000–600 000USD 48 100–72 200EUR 39 200–58 800
Gutt med strikkelue i profil
4
Krohg, Christian(1852-1925)Gutt med strikkelue i profil

Olje på lerret
40x33
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
NOK 100 000–150 000USD 12 000–18 000EUR 9 800–14 700
Tilslag
NOK 150 000
Modell
5
Krohg, Christian(1852-1925)Modell

Olje på lerret
66,5x34
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Gammel kone 1879
6
Krohg, Christian(1852-1925)Gammel kone 1879(1879)

Olje på lerret
23,5x20
Signert og datert nede t.h.: C. K. 17.5.79.

Vurdering
NOK 40 000–60 000USD 4 800–7 200EUR 3 900–5 900
Pike med eple
7
Krohg, Oda(1860-1935)Pike med eple

Olje på lerret
55x38
Signert oppe t.h.: Oda Krohg

Vurdering
NOK 60 000–80 000USD 7 200–9 600EUR 5 900–7 800
Tilslag
NOK 72 000
Gamle hus i Dordrecht
8
Thaulow, Frits(1847-1906)Gamle hus i Dordrecht

Olje på lerret
65x81
Sekundær signatur nede t.h.: Frits Thaulow

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 24 100–36 100EUR 19 600–29 400
Tilslag
NOK 200 000
Kystlandskap med folkeliv
9
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Kystlandskap med folkeliv

Olje på lerret
53x91
Signert nede t.v.: Smith-Hald

Vurdering
Hobdeheien ved Mandal 1922
10
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Hobdeheien ved Mandal 1922(1922)

Olje på lerret
63x108
Signert og datert nede t.v.: 1922 Amaldus Nielsen

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Kystlandskap med fiskere 1885
11
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Kystlandskap med fiskere 1885(1885)

Olje på lerret
36x54,5
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten. 1885

Vurdering
Tilslag
NOK 74 000
To sittende piker i en eng
12
Kielland, Kitty(1843-1914)To sittende piker i en eng

Olje på lerret
57x93
Signert nede t.v.: Kitty L Kielland.

Vurdering
NOK 80 000–100 000USD 9 600–12 000EUR 7 800–9 800
Tilslag
NOK 80 000
I døråpningen 1893
13
Kolstø, Fredrik(1860-1945)I døråpningen 1893(1893)

Olje på lerret
71x53
Signert og datert nede t.v.: Fredrik Kolstö. -93.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Geiter ros til nytt beite 1923
14
Peters, Wilhelm(1851-1935)Geiter ros til nytt beite 1923(1923)

Olje på lerret
65x94
Signert og datert nede t.h.: Wm Peters 23

Vurdering
Tilslag
NOK 38 000
Mødre med barn i interiør
15
Hauge, Marie(1864-1931)Mødre med barn i interiør

Olje på lerret
75x99
Signert nede t.v.: Marie Hauge.

Vurdering
NOK 30 000–50 000USD 3 600–6 000EUR 2 900–4 900
Tilslag
NOK 42 000
Interiør med pike ved vaskestamp 1921
16
Jorde, Lars(1865-1939)Interiør med pike ved vaskestamp 1921(1921)

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: Lars Jorde 21

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 600–4 800EUR 2 900–3 900
Tilslag
NOK 29 000
Fra Ula med Svenner fyr, morgenstemning
17
Ulving, Even(1863-1952)Fra Ula med Svenner fyr, morgenstemning

Olje på lerret
72x100
Signert nede t.v.: E. Ulving

Vurdering
NOK 40 000USD 4 800EUR 3 900
Tilslag
NOK 77 000
Stilleben, Jølster
18
Tunold, Bernt(1877-1946)Stilleben, Jølster(1934)

Olje på plate
62x55
Signert oppe t.v.: Bernt Tunold

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Fra Ørberga 1917
19
Prins, Eugen(1865-1947)Fra Ørberga 1917(1917)

Olje på plate
19x27
Signert nede t.h.: Eugen

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
20
UTGÅR
Vurdering
Fra Rønnes
21
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
56x66
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 6 000–8 400EUR 4 900–6 900
Tilslag
NOK 74 000
Fra Rønnes
22

Olje på lerret
50x39,5
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Dekorasjon 1928
23
Kavli, Arne(1878-1970)Dekorasjon 1928(1928)

Olje på lerret
105x84
Signert, datert og påtegnet med tittel nede t.v.: Dekoration - A-K-28

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Mor og barn
24
Durban, Arne(1912-1993)Mor og barn

Bronse
H: 34 cm
Signert: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Stående kvinneakt med armene korslagt
25
Durban, Arne(1912-1993)Stående kvinneakt med armene korslagt

Bronse
H: 46 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Stående kvinneakt med hendene mot brystet 1958
26
Durban, Arne(1912-1993)Stående kvinneakt med hendene mot brystet 1958(1958)

Bronse
H: 33 cm.
Signert og datert på plinten: Durban -58

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Stående kvinneakt med hendene bak hodet
27
Durban, Arne(1912-1993)Stående kvinneakt med hendene bak hodet

Bronse
H: 37,5 cm.
Signert på plinten: Durban

Vurdering
Stående kvinneakt med hendene på hodet
28
Grimeland, Joseph(1916-2002)Stående kvinneakt med hendene på hodet

Bronse
H: 37 cm
Signert på plinten: J.G.

Vurdering
Gutt og hund
29
Ung, Per(1933-2013)Gutt og hund(1961)

Bronse
H: 66 cm.
Signert på plinten: Per Ung

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Kjærlighetsgruppe
30
Ung, Per(1933-2013)Kjærlighetsgruppe(1978)

Bronse
H: 44 cm
Signert på plinten: Per Ung

Vurdering
NOK 100 000USD 12 000EUR 9 800
Selvportrett i collage 1931
31
Storstein, Aage(1900-1983)Selvportrett i collage 1931(1931)

Olje, papp og papir på plate
27x17
Signert og datert nede t.h.: Aa. S. 31

Vurdering
Tilslag
NOK 250 000
Den grønnkledde 1944
32
Storstein, Aage(1900-1983)Den grønnkledde 1944(1944)

Olje på plate
41x33
Signert og datert oppe t.v.: Storstein. -44

Vurdering
Tilslag
NOK 250 000
Hode 1945
33
Storstein, Aage(1900-1983)Hode 1945(1945)

Olje på plate
32x24,5
Signert nede t.v.: Storstein

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Steinkjøring II 1944
34
Storstein, Aage(1900-1983)Steinkjøring II 1944(1944)

Olje på plate
49x64
Signert og datert nede t.h.: Storstein. -44

Vurdering
NOK 70 000–90 000USD 8 400–10 800EUR 6 900–8 800
Tilslag
NOK 94 000
Piperøker 1948
35
Storstein, Aage(1900-1983)Piperøker 1948(1948)

Olje på plate
53x40
Signert og datert nede t.h.: Storstein -48

Vurdering
Tilslag
NOK 66 000
Trollet I Skisse til Oslo Rådhus
36
Storstein, Aage(1900-1983)Trollet I Skisse til Oslo Rådhus

Olje på plate
28x21
Signert nede t.h.: Storstein

Vurdering
NOK 20 000USD 2 400EUR 2 000
Tilslag
NOK 18 000
Lulu, liggende kvinneakt, Paris 1914
37
Lærum, Borghild Røed(1877-1959)Lulu, liggende kvinneakt, Paris 1914(1914)

Olje på lerret
64x99
Signert og datert nede t.h.: BRL. -14

Vurdering
Tilslag
NOK 230 000
Oppstilling med krukker og frukt 1952
38
Øgaard, Suzanne(1918-2003)Oppstilling med krukker og frukt 1952(1952)

Olje på lerret
51x61
Signert og datert nede t.h.: Suzanne Øgaard 52

Vurdering
Blond modell 1956
39
Lund, Liv(1923-1988)Blond modell 1956(1956)

Olje på lerret
67x40
Signert og datert nede t.v.: Liv Lund 1956.

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
40
Wankel-Maseng, Frida(1886-1982)Komposisjon

Olje på lerret
110x82
Usignert

Vurdering
Interiør med figur 1944-45
41
Engebret, Bjarne(1905-1985)Interiør med figur 1944-45(1944-45)

Olje på lerret
150x120
Signert og datert nede t.v.: Bjarne Engebret 44-45

Vurdering
NOK 150 000–200 000USD 18 000–24 100EUR 14 700–19 600
Landskap, Geiranger 1930
42
Krantz, Nils(1886-1954)Landskap, Geiranger 1930(1930)

Olje på lerret
66,5x86,5
Signert og datert nede t.h.: Krantz - 30

Vurdering
To figurer
43
Weidemann, Jakob(1923-2001)To figurer

Olje på plate
55x46
Signert nede t.v.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
44
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
54x65
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 65 000
Sydlandsk landskap med hus
45
Weidemann, Jakob(1923-2001)Sydlandsk landskap med hus

Olje på lerret
60x72
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Vinter ved Seinen 1952
46
Heramb, Thore(1916-2014)Vinter ved Seinen 1952(1952)

Olje på lerret
52x67,5
Signert og datert nede t.h.: Th Heramb 52

Vurdering
NOK 150 000USD 18 000EUR 14 700
Tilslag
NOK 150 000
Liggende modell 1977
47
Heramb, Thore(1916-2014)Liggende modell 1977(1977)

Olje på lerret
97x146
Signert og datert oppe t.h.: .Th. Heramb 77

Vurdering
Tilslag
NOK 640 000
Komposisjon 1991
48
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1991(1991)

Olje på lerret
97x154
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb -91

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Hjemkomst
49
Aulie, Reidar(1904-1977)Hjemkomst

Olje på plate
28x89
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 56 000
Kvinne med glassbolle 1945
50
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne med glassbolle 1945(1945)

Olje på lerret
75,5x85
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 45

Vurdering
NOK 400 000USD 48 100EUR 39 200
Tilslag
NOK 500 000
Susanna i badet 2012
51
Waksvik, Skule(1927-2018)Susanna i badet 2012(2012)

Bronse og bemalt bronse
H: 120, L: 45, D: 50
Signert og datert på plinten: Skule W 2012

Vurdering
Føll 2004
52
Waksvik, Skule(1927-2018)Føll 2004(2004)

Bronse
H: 110, L: 100, D: 58
Signert og datert på plinten: Skule W 2004

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Elg 2014
53
Waksvik, Skule(1927-2018)Elg 2014(2014)

Bronse
H: 42 cm.
Signert og datert på plinten: Skule W 2014

Vurdering
NOK 40 000USD 4 800EUR 3 900
Tilslag
NOK 30 000
Bjørn
54
Waksvik, Skule(1927-2018)Bjørn

Bronse
H: 29 cm.
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Fole
55
Bast, Ørnulf(1907-1974)Fole

Bronse
H: 37 cm.
Signert på plinten: Bast

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Bamse
56
Bast, Ørnulf(1907-1974)Bamse

Naturbetong og skifer
H: 64 cm.: 54+10 cm.
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Komposisjon 1969
57
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1969(1969)

Olje på lerret
70x86
Signert og datert nede t.v.: Knut Rumohr -69

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
No 10-1966 Mur de montagne
58
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)No 10-1966 Mur de montagne (1966)

Tempera og metallfolie på papir
Arket: 43,5x55
Signert og datert nede t.h.: AEB 1966

Vurdering
NOK 120 000–150 000USD 14 400–18 000EUR 11 800–14 700
Tilslag
NOK 330 000
Lek 1968
59
Sitter, Inger(1929-2015)Lek 1968(1968)

Olje på lerret
250x200
Signert og datert nede t.h.: Sitter 68

Vurdering
Tilslag
NOK 380 000
Rød sne 1991
60
Sitter, Inger(1929-2015)Rød sne 1991(1991)

Olje og akryl på lerret
162x129
Signert nede t.h.: Sitter

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Komposisjon 1964
61
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1964(1964)

Olje på lerret
60x71
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 64.

Vurdering
Fleurs des champs 1969
62
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fleurs des champs 1969(1969)

Olje på lerret
102x108
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 69

Vurdering
NOK 200 000USD 24 100EUR 19 600
Tilslag
NOK 175 000
Komposisjon 1981-82
63
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1981-82(1981-82)

Olje på lerret
180x200
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 81-82

Vurdering
Tilslag
NOK 380 000
64
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
120x153
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 300 000
Sommeren 1969
65
Kjær, Anders(1940-)Sommeren 1969(1969)

Akryl på lerret
130x190
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær 1969

Vurdering
NOK 100 000–120 000USD 12 000–14 400EUR 9 800–11 800
Tilslag
NOK 70 000
Komposisjon 1999
66
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon 1999(1999)

Olje på lerret
198x126
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Uten tittel 1990
67
Rose, Knut(1936-2002)Uten tittel 1990(1990)

Olje på lerret
85x115
Signert nede t.v.: Knut Rose

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Rekonvalesent 1989
68
Rose, Knut(1936-2002)Rekonvalesent 1989(1989)

Olje på lerret
90x116
Signert nede t.h.: Knut Rose

Vurdering
Maler
69
Gullvåg, Håkon(1959-)Maler

Olje på plate
Diam.: 120 cm
Signert nede t.v.: Gullvåg

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Jesu døde legeme bæres bort VI
70
Gullvåg, Håkon(1959-)Jesu døde legeme bæres bort VI

Olje på plate
100x100
Signert nede t.h.: Gullvåg

Vurdering
Geiranger brun 1971
71
Debré, Olivier(1920-1999)Geiranger brun 1971(1971)

Olje på lerret
100x100
Signert, datert og påtegnet med tittel på baksiden av lerretet: O. Debré Geiranger brun -71

Vurdering
NOK 160 000–200 000USD 19 200–24 100EUR 15 700–19 600
Komposisjon 2003
72
Ransve, Bjørn(1944-)Komposisjon 2003(2003)

Olje på plate
90x150
Signert og datert på baksiden av platen: Bjørn Ransve 2003

Vurdering
Tilslag
NOK 150 000
Claritas 1989
73
Jæger, Irma Salo(1928-)Claritas 1989(1989)

Olje på lerret
163x200
Signert og datert nede t.h.: Irma Salo Jæger -89

Vurdering
Tilslag
NOK 260 000
Rødt med sort
74
Wold, Roar(1926-2001)Rødt med sort(Ca. 1972)

Akryl på lerret
88x126
Signert på baksiden av lerretet: Roar Wold

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
N.Y. 2010
75
Slaattelid, Mari(1960-)N.Y. 2010(2010)

Olje på plate
120x101
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av platen: Mari Slaatelid 2010 "N.Y"

Vurdering
Tilslag
NOK 74 000
Uten tittel 1994
76
Osipow, Paul(1939-)Uten tittel 1994(1994)

Akryl på lerret
28x35
Alle signert og datert på baksiden av lerretet: P. Osipow -94

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Titantistler 2001
77
Pahr-Iversen, Kjell(1937-)Titantistler 2001(2001)

Olje på lerret
120x120
Signert og datert nede t.h.: Kjell Pahr-Iversen 01

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000
Shooting star 1998
78
Kokkin, Kirsten(1951-)Shooting star 1998(1998)

Bronse
H: 34+4 cm.
Signert, datert og nummerert på plinten: K. Kokkin 98 21/36

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Dafne 1999
79
Kokkin, Kirsten(1951-)Dafne 1999(1999)

Bronse og tre
H: 64+6 cm.
Signert og datert på plinten: K. Kokkin 99

Vurdering
Tilslag
NOK 84 000
Skip 2017
80
Widerberg, Nicolaus (Nico)(1960-)Skip 2017(2017)

Bronse montert på marmorplint
H: 61 cm.
Signert, påtegnet med tittel, datert og nummerert på plinten: Nico Widerberg Skip 2/10 2017

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Ballettdanser 1971
81
Sundbye, Nina(1944-)Ballettdanser 1971(1971)

Bronse
H: 83 cm
Signert og datert på plinten: Nina Sundbye 1971

Vurdering
NOK 70 000USD 8 400EUR 6 900
Tilslag
NOK 70 000
Speilet
82
Isern, Ramón(1914-1989)Speilet

Bronse og tre
H: 75+4 cm.
Signert på plinten: Isern

Vurdering
NOK 60 000USD 7 200EUR 5 900
Cecilie 1998
83
Finsrud, Reidar(1946-)Cecilie 1998(1998)

Cromitt
H: 90 cm
Signert og datert på plinten: R. Finsrud 98

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Sint hund
84
Ukjent, kunstnerSint hund

Bronse
H: 56 cm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på