11168
Kat.nr. 1

Fearnley, Thomas (1802-1842)

Fjordparti fra Bergens Stift

Olje på lerret, oppklebet på plate, 13,5x22
Signert, antagelig sekundært, risset inn i tørr maling, nede t.v.: TF
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fjordparti fra Bergens Stift

Forhåndsbud behandles konfidensielt og må være GWPA ihende senest dagen før auksjonen. Ved like bud på samme objekt prefereres det bud som ble innlevert først. Husk at 20% omkostninger kommer i tillegg til salgssummen.

Jeg bekrefter å ha lest og forplikter meg til GWPAs kjøpsvilkår

Dersom jeg får tilslaget ønsker jeg faktura til følgende adresse:

NB! Budet er ikke registrert før du har mottatt bekreftelse fra GWPA.

or Avbryt

11229
Kat.nr. 2

Bergslien, Knud (1827-1908)

På vei fra kirke 1865 (1865)

Olje på lerret, 38,5x48,5
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 65
Vurdering 170 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
På vei fra kirke 1865

or Avbryt

11128
Kat.nr. 3

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)

Badegjester på stranden, Rügen 1882 (1882)

Olje på lerret, oppklebet på plate, 19x32
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude Göhren Rügen 14 Aug 1882
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Badegjester på stranden, Rügen 1882

or Avbryt

11172
Kat.nr. 4

Thaulow, Frits (1847-1906)

Fransk landsby med folkeliv

Olje på lerret, 61x73
Signert nede t.v.: Frits Thaulow-
Vurdering 250 000–350 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fransk landsby med folkeliv

or Avbryt

11415
Kat.nr. 5

Thaulow, Frits (1847-1906)

Kanal i København (1904)

Olje på lerret, 65,5x82,5
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Vurdering 250 000–350 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kanal i København

or Avbryt

11380
Kat.nr. 6

Thaulow, Frits (1847-1906)

Seilbåt i kveldslys

Olje på lerret, 54x65
Vurdering 60 000–80 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Seilbåt i kveldslys

or Avbryt

11215
Kat.nr. 7

Thaulow, Frits (1847-1906)

Fransk gårdsinteriør

Olje på lerret, 46x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Vurdering 70 000–90 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fransk gårdsinteriør

or Avbryt

11379
Kat.nr. 8

Skredsvig, Christian (1854-1924)

Bondegård i Grez 1881 (1881)

Olje på lerret, 65x92
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig Grez 1881.
Vurdering 100 000–150 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Bondegård i Grez 1881

or Avbryt

11417
Kat.nr. 9

Budeie med kyr ved skogstjern

Olje på lerret, 60,5x95,5
Signert nede t.v.: Christian Skredsvig.
Vurdering 200 000–300 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Budeie med kyr ved skogstjern

or Avbryt

11407
Kat.nr. 10

Gammelen. Studie til Menneskens sønn 1890 (1890)

Olje på lerret, 130x68
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 90
Vurdering 50 000–70 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Gammelen. Studie til Menneskens sønn 1890

or Avbryt

11209
Kat.nr. 11

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Nymfe

Olje på lerret, 32x30
Signert nede t.h.: Hans Heyerdahl
Vurdering 70 000–90 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Nymfe

or Avbryt

11414
Kat.nr. 12

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Adam og Eva Utdrivelsen fra Paradis

Pastell på lerret, 100x73
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Vurdering 200 000–300 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11224
Kat.nr. 13

Werenskiold, Erik (1855-1938)

Werner med seilbåt (1893)

Olje på lerret, 70,5x50,5
Usignert Bevitnet på baksiden av lerretet av kunstnerens sønn: Malt av Erik Werenskiold. Bevidnes herved av Dagfin Werenskiold 18-2-1967.
Vurdering 400 000–600 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Werner med seilbåt

or Avbryt

11381
Kat.nr. 14

Krohg, Christian (1852-1925)

Utenfor Engebret Café

Olje på plate, 32x41
Signert nede t.h.: C. Krohg
Vurdering 50 000–70 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Utenfor Engebret Café

or Avbryt

11171
Kat.nr. 15

Krohg, Christian (1852-1925)

Kvinneportrett

Olje på papp, oppklebet på lerret, 60x49
Signert nede t.v.: C Krohg
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinneportrett

or Avbryt

11324
Kat.nr. 16

Krohg, Christian (1852-1925)

Velkommen

Olje på lerret, 81x54
Signert nede t.h.: C Krohg
Vurdering 35 000–45 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Velkommen

or Avbryt

11376
Kat.nr. 17

Ender, Axel (1853-1920)

Stående jente bærende på tiner

Olje på lerret, 70x50
Signert nede t.v.: Axel Ender -
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11317
Kat.nr. 18

Askevold, Anders (1834-1900)

Ved Utne i Hardanger 1877 (1877)

Olje på lerret, 35x46
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1877.
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Ved Utne i Hardanger 1877

or Avbryt

11300
Kat.nr. 19

Askevold, Anders (1834-1900)

Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1890 (1890)

Olje på lerret, 54x84
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1890.
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1890

or Avbryt

11265
Kat.nr. 20

Follestad, Dorothea (1855-1921)

Kvinneportrett 1885 (1885)

Olje på plate, 90x60
Signert og datert nede t.h.: Dorothea Follestad 1885
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinneportrett 1885

or Avbryt

11197
Kat.nr. 21

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)

Innover 1914 (1914)

Olje på lerret, 91x51
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1914
Vurdering 50 000–70 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Innover 1914

or Avbryt

11405
Kat.nr. 22

Haaland, Lauritz (1855-1938)

Seilskute i kystlandskap 1900 (1900)

Olje på lerret, 38x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1900.
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Seilskute i kystlandskap 1900

or Avbryt

11198
Kat.nr. 23

Haaland, Lauritz (1855-1938)

Innseilingen til Egersund 1908 (1908)

Olje på lerret, 97x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908.
Vurdering 50 000–70 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Innseilingen til Egersund 1908

or Avbryt

11246
Kat.nr. 24

Normann, Adelsteen (1848-1918)

Fjordlandskap med dampbåt

Olje på lerret, 112x150
Signert nede t.h.: A Normann
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fjordlandskap med dampbåt

or Avbryt

11306
Kat.nr. 25

Dahl, Hans (1849-1937)

Folkeliv i fjordlandskap

Olje på lerret, 49x66
Signert nede t.v.: Hans - Dahl.
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Folkeliv i fjordlandskap

or Avbryt

11179
Kat.nr. 26

Wentzel, Gustav (1859-1927)

Bondeinteriør

Olje på lerret, 50x60
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Bondeinteriør

or Avbryt

11406
Kat.nr. 27

Wentzel, Gustav (1859-1927)

Pike ved seter, Gudbrandsdalen

Olje på lerret, 50x79
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11210
Kat.nr. 28

Thurmann, Peder Cappelen (1839-1919)

Katolsk prosesjon i landsby 1875 (1875)

Olje på lerret, 64x103
Signert og datert nede t.h.: P. Thurmann 75
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Katolsk prosesjon i landsby 1875

or Avbryt

11330
Kat.nr. 29

Ulfsten, Nikolai (1854-1885)

Landskap fra Jæren 1878 (1878)

Olje på lerret, 50x101
Signert nede t.v.: N. Ulfsten Datert nede t.h.: Paris 1878.
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Landskap fra Jæren 1878

or Avbryt

11166
Kat.nr. 30

Ditten, Johannes von (1848-1924)

Fra Ure i Lofoten

Olje på lerret, 41x61,5
Signert nede t.v.: v Ditten.
Vurdering 4 000–6 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Ure i Lofoten

or Avbryt

11211
Kat.nr. 31

Jacobsen, August (1868-1955)

Kystlandskap med gårdsbruk

Olje på lerret, 81x91
Signert nede t.v.: A J.
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kystlandskap med gårdsbruk

or Avbryt

11255
Kat.nr. 32

Lundeby, Alf (1870-1961)

Ved lampelys - Lillehammer 1936 (1936)

Olje på lerret, 50x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1936
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Ved lampelys - Lillehammer 1936

or Avbryt

11254
Kat.nr. 33

Gleditsch, Rolf Juell (1892-1984)

Viadukt ved Meudon 1919 (1919)

Olje på lerret, 46x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Rolf Juell-Gleditsch Paris Meudon 1919.
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Viadukt ved Meudon 1919

or Avbryt

11189
Kat.nr. 34

Hagen, Else (1914-2010)

Sittende ballettdanser, akt

Olje på plate, 65x54
Signert nede t.h.: Else Hagen
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sittende ballettdanser, akt

or Avbryt

11177
Kat.nr. 35

Torsteinson, Torstein (1876-1966)

Høns på vagle

Olje på plate, 44,5x62
Signert nede t.v.: TT
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Høns på vagle

or Avbryt

11432
Kat.nr. 36

Heiberg, Astri Welhaven (1881-1967)

Sydlandsk hage

Olje på lerret, 90x100
Signert nede t.v.: Astri Welhaven
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sydlandsk hage

or Avbryt

11167
Kat.nr. 37

Krohg, Per (1889-1965)

Fra Hvaler 1944 (1944)

Olje på plate, 38x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 44
Vurdering 5 000–7 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Hvaler 1944

or Avbryt

11196
Kat.nr. 38

Eriksen, Sigurd (1884-1976)

Skjærgårdslandskap med figurer 1964 (1964)

Olje på lerret, 55x66
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1964
Vurdering 7 000–9 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Skjærgårdslandskap med figurer 1964

or Avbryt

11195
Kat.nr. 39

Hanno, Carl von (1901-1953)

Fiskere tørker garn

Olje på lerret, 32,5x40
Signert nede t.v.: Carl v Hanno.
Vurdering 5 000–7 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fiskere tørker garn

or Avbryt

11213
Kat.nr. 40

Krohg, Per (1889-1965)

Josef og Potifars hustru, fantasi

Olje på plate, 38x92
Signert nede t.h.: Per Krohg
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11212
Kat.nr. 41

Krohg, Per (1889-1965)

Olje på plate, 38x92
Signert nede t.h.: Per Krohg
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11176
Kat.nr. 42

Krohg, Per (1889-1965)

Tømmerhoggere rundt et bål

Olje på plate, 55x45,5
Signert nede t.h.: Per Krohg
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Tømmerhoggere rundt et bål

or Avbryt

11391
Kat.nr. 43

Gjemre, Per (1864-1928)

Fra Skudeneshavn, vinter 1925 (1925)

Olje på lerret, 70x70
Signert og datert nede t.v.: Per Gjemre 1925
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Skudeneshavn, vinter 1925

or Avbryt

11393
Kat.nr. 44

Gjemre, Per (1864-1928)

Fiskere på Jæren

Olje på lerret, 32x50
Signert nede t.v.: Per Gjemre
Vurdering 3 000–5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fiskere på Jæren

or Avbryt

11392
Kat.nr. 45

Gjemre, Per (1864-1928)

Notfiske 1925 (1925)

Olje på plate, 35x45,5
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1925
Vurdering 3 000–5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Notfiske 1925

or Avbryt

11394
Kat.nr. 46

Kavli, Arne (1878-1970)

Hus i landskap

Olje på lerret, 92x123
Signert nede t.v.: A. Kavli-
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Hus i landskap

or Avbryt

11252
Kat.nr. 47

Kavli, Arne (1878-1970)

Hageparti, Rønnes

Olje på lerret, 62x51
Signert nede t.v.: A-Kavli-
Vurdering 50 000–70 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Hageparti, Rønnes

or Avbryt

11145
Kat.nr. 48

Kavli, Arne (1878-1970)

Fra Rønnes

Olje på lerret, 29x31
Signert nede t.h.: A- Kavli
Vurdering 25 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Rønnes

or Avbryt

11018
Kat.nr. 49

Kavli, Arne (1878-1970)

Blomster og en mugge

Olje på lerret, 75x73
Signert nede t.h.: Arne Kavli
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Blomster og en mugge

or Avbryt

11285
Kat.nr. 50

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Ettermiddag ved Holmsbu

Olje på mahogniplate, 38x46
Signert nede t.h: HS
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Ettermiddag ved Holmsbu

or Avbryt

11268
Kat.nr. 51

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Hode 1957 (1957)

Olje på plate, 45x38
Signert og datert nede t.v.: HS 57 Datert nede t.h.: 1957
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Hode 1957

or Avbryt

11283
Kat.nr. 52

Heiberg, Jean (1884-1976)

Kystlandskap, Kragerø (1952)

Olje på plate, 46x55
Signert nede t.h: J H Heiberg
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kystlandskap, Kragerø

or Avbryt

11288
Kat.nr. 53

Erichsen, Thorvald (1868-1939)

Landskap 1924 (1924)

Olje på plate, 32x41
Signert og datert nede t.v: Thv. E. 24.
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Landskap 1924

or Avbryt

11286
Kat.nr. 54

Kystlandskap 1916 (1916)

Olje på plate, 41x55
Signert og datert nede t.h: Thv. Erichsen 1916
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kystlandskap 1916

or Avbryt

11280
Kat.nr. 55

Enger, Erling (1899-1990)

Landskap med løvtrær

Olje på plate, 38x46
Signert nede t.h: Erling Enger.
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Landskap med løvtrær

or Avbryt

11281
Kat.nr. 56

Enger, Erling (1899-1990)

Vinterlandskap 1957 (1957)

Olje på lerret, 40x45
Signert og datert nede t.h: Erling Enger -57.
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Vinterlandskap 1957

or Avbryt

11277
Kat.nr. 57

Enger, Erling (1899-1990)

Åkerlandskap 1954 (1954)

Olje på plate, 27x35
Signert og datert nede t.h: EE -54.
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Åkerlandskap 1954

or Avbryt

11327
Kat.nr. 58

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Skjærgårdslandskap med sjøboder

Olje på plate, 33x41
Signert nede t.v.: Weidemann.
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11158
Kat.nr. 59

Rian, Johs. (1891-1981)

De badende 1939 (1939)

Olje på plate, 42,5x50,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1939
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
De badende 1939

or Avbryt

11203
Kat.nr. 60

Johannessen, Erik Harry (1902-1980)

Betroelse 1955 (1955)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Erik Harry J. 55.
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Betroelse 1955

or Avbryt

11385
Kat.nr. 61

Wigdehl, Michaloff (1857-1921)

Gårdstun med stabbur

Olje på lerret, 37x40
Signert nede t.v.: MW.
Vurdering 2 000–3 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Gårdstun med stabbur

or Avbryt

11431
Kat.nr. 62

Nesjar, Carl (1920-2015)

Kystbilde (1982)

Akryl, sand og trekull på papir, 50x66
Signert nede t.h.: Nesjar
Vurdering 10 000–12 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kystbilde

or Avbryt

11420
Kat.nr. 63

Fjell, Kai (1907-1989)

To kvinner 1961 (1961)

Akvarell, lysmål, 23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -61 (69?)
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
To kvinner 1961

or Avbryt

11149
Kat.nr. 64

Fjell, Kai (1907-1989)

Tilbake til naturen

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 23x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Tilbake til naturen

or Avbryt

11147
Kat.nr. 65

Fjell, Kai (1907-1989)

Hvalpen Lady skifter eiger 1983 (1983)

Akvarell på papir, lysmål, 20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -83
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Hvalpen Lady skifter eiger 1983

or Avbryt

11148
Kat.nr. 66

Fjell, Kai (1907-1989)

Skuespillerinnen 1983 (1983)

Vurdering 10 000–12 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Skuespillerinnen 1983

or Avbryt

11378
Kat.nr. 67

Fjell, Kai (1907-1989)

Blå natt 1978 (1978)

Akvarell, lysmål, 28,5x40,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Blå natt 1978

or Avbryt

11269
Kat.nr. 68

Fjell, Kai (1907-1989)

Flammen 1978 (1978)

Akvarell på papir, lysmål, 20,5x28,5
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Flammen 1978

or Avbryt

11150
Kat.nr. 69

Fjell, Kai (1907-1989)

Sovende fløtere 1968 (1968)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 31x39
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -68
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sovende fløtere 1968

or Avbryt

11076
Kat.nr. 70

Opdahl, Ørnulf (1944)

Oktober 1984

Blandingsteknikk på papir, lysmål, 77x69
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Opdahl 1984
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Oktober 1984

or Avbryt

11245
Kat.nr. 71

Gullvåg, Håkon (1959)

Fuglunge og oksekranie 1988 (1988)

Akvarell og pastell på papir, lysmål, 18x15
Signert og datert nede t.h.: Gullvåg - 88
Vurdering 7 000–9 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fuglunge og oksekranie 1988

or Avbryt

11244
Kat.nr. 72

Johannessen, Jens (1934)

Fjell

Olje på lerret, 21x26
Signert nede t.h.: JJ
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fjell

or Avbryt

11401
Kat.nr. 73

Tiller, Lars (1924-1994)

Komposisjon med fugl

Olje på plate, 50x61
Usignert
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Komposisjon med fugl

or Avbryt

11289
Kat.nr. 74

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Komposisjon 1958 (1958)

Olje på plate, 18x16,5
Signert og datert nede t.h: Weidemann 58.
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Komposisjon 1958

or Avbryt

11191
Kat.nr. 75

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Kvinne i interiør

Olje på plate, 32x25
Signert nede t.v.: HS
Vurdering 3 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinne i interiør

or Avbryt

11296
Kat.nr. 76

Heramb, Thore (1916-2014)

Komposisjon 1969 (1969)

Olje på lerret, 46x41
Signert og datert nede t.v: Th. Heramb -69
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Komposisjon 1969

or Avbryt

11267
Kat.nr. 77

Heramb, Thore (1916-2014)

Løvbusker 1966 (1966)

Olje på lerret, 38x55
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 66
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Løvbusker 1966

or Avbryt

11400
Kat.nr. 78

Bleken, Håkon (1929)

Kvinne og mann i landskap 1974 og 1978 (1974 og 1978)

Olje på plate, 15x26
Signert og datert nede t.h.: H.B -74. Signert og datert nede t.v.: H. Bleken -78.
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinne og mann i landskap 1974 og 1978

or Avbryt

11192
Kat.nr. 79

Nerdrum, Odd (1944)

Hav

Olje på lerret, oppklebet på plate, 22x26,5
Signert nede t.h.: Nerdrum.
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Hav

or Avbryt

11165
Kat.nr. 80

Knoff, Anne-Lise (1937-2005)

Drotten min som skin der inne 1984 (1984)

Olje og bladgull på plate, 52x44
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 84
Vurdering 4 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Drotten min som skin der inne 1984

or Avbryt

11311
Kat.nr. 81

Schyberg Olsen, Sverre (1971)

Blå akt

Olje på lerret, 100x80
Signert nede t.h.: Sverre Schyberg Olsen
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Blå akt

or Avbryt

11342
Kat.nr. 82

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Reinsdyr Utkast til vignett

Penn på tynt gulhvitt papir, 14,2x12,5
Usignert
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Reinsdyr Utkast til vignett

or Avbryt

11341
Kat.nr. 83

Astrup, Nikolai (1880-1928)

To flyvende fugler Vignett-skisse

Penn på tynt gulhvitt papir, 12x17,5
Signert oppe t.v.: N. Astrup
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11343
Kat.nr. 84

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Liljekonvall Kapittel vignett

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir, 10,5x14
Usignert
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Liljekonvall Kapittel vignett

or Avbryt

11348
Kat.nr. 85

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Ex Libris

Blyant på tynt gulhvitt papir, 12x12,3
Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Ex Libris

or Avbryt

11346
Kat.nr. 86

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Stilisert blomst

Blyant på kladdepapir med linjer, 11,5x9
Signert nede på midten: N. A.
Vurdering 3 000–5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Stilisert blomst

or Avbryt

11347
Kat.nr. 87

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høst Plukke epler Ex Libris

Blyant og lavering på tynt gulhvitt papir, 15x10,2
Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Høst Plukke epler Ex Libris

or Avbryt

11349
Kat.nr. 88

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Rips-vin Vinetikett

Tusj og akvarell på tynt gulhvitt papir, 15,4x14,3
Signert nede t.h.: N. A.
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Rips-vin Vinetikett

or Avbryt

11350
Kat.nr. 89

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Engsmelle

Akvarell på tynt gulhvitt papir, 15,7-16x9,5 og 10x13
Den nederste signert nede t.h.: N A
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Engsmelle

or Avbryt

11351
Kat.nr. 90

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Gren med kirsebærblomster

Akvarell på tynt gulhvitt papir, 11,8x18,5
Usignert
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Gren med kirsebærblomster

or Avbryt

11352
Kat.nr. 91

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Heggeblomster

Tusj på kladdepapir med linjer, 21,2x13,1
Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Heggeblomster

or Avbryt

11353
Kat.nr. 92

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Rabarbra 1. utkast speilvendt

Penn og lavering på tynt papir, 11,4x15,2
Signert nede t.h.: N. A.
Vurdering 10 000–12 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Rabarbra 1. utkast speilvendt

or Avbryt

11344
Kat.nr. 93

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Blåveis Slutnings-vignett

Penn på tynt gulhvitt papir, 13,3x12,4
Usignert
Vurdering 6 000–8 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Blåveis Slutnings-vignett

or Avbryt

11355
Kat.nr. 94

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Landskaps-skisse

Kullstift på tykt beige papir, 14,2x23
Usignert
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Landskaps-skisse

or Avbryt

11354
Kat.nr. 95

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Fjellvann

Penn på tynt gulhvitt papir, 9,4x14
Usignert
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fjellvann

or Avbryt

11356
Kat.nr. 96

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Tyskebryggen, første utkast

Lavering på tynt gulhvitt papir, 11,2x15,2
Signert nede t.h.: N. A.
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Tyskebryggen, første utkast

or Avbryt

11357
Kat.nr. 97

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Vær og hare

Kullstift på tykt beige papir, 14,3x22,5
Usignert
Vurdering 4 000–6 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Vær og hare

or Avbryt

11358
Kat.nr. 98

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kråke og hare

Kullstift på tykt beige papir, 14,3x23
Usignert
Vurdering 5 000–7 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kråke og hare

or Avbryt

11359
Kat.nr. 99

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Ved naustveggen

Penn på tynt beige papir, 22,8x17,7
Usignert
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Ved naustveggen

or Avbryt

11345
Kat.nr. 100

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Svaner

Lavering på tynt gulhvitt papir, 10,5x12-12,5
Usignert
Vurdering 5 000–7 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Svaner

or Avbryt

11361
Kat.nr. 101

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kvinne i fjellbekk

Blyant og olje på papir, 22X14,2
Usignert
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinne i fjellbekk

or Avbryt

11360
Kat.nr. 102

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Jølsterkone i veven

Penn og akvarell på tykt gulhvitt papir, 17,5x14,7-16
Usignert
Vurdering 5 000–7 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Jølsterkone i veven

or Avbryt

11362
Kat.nr. 103

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Vedhugger

Penn på tykt beige papir, 14,1x12
Signert nede t.h.: N A
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Vedhugger

or Avbryt

11363
Kat.nr. 104

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Jente klapper hund

Penn på tykt beige papir, 14-15,3x12,2-13,2
Signert nede t.h.: N. Astrup.
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Jente klapper hund

or Avbryt

11367
Kat.nr. 105

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kystlandskap fra Karmøy

Penn på tykt beige papir, 15,4-15,8x23
Signert nede t.v.: N. A.
Vurdering 4 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kystlandskap fra Karmøy

or Avbryt

11364
Kat.nr. 106

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høner

Penn på tynt beige papir, 13,6x12,3
Signert nede t.h.: N. Astrup
Vurdering 4 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Høner

or Avbryt

11365
Kat.nr. 107

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høne og hane

Penn på tykt gulhvitt papir, 8x12,5
Signert nede t.h.: N. Astrup
Vurdering 4 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Høne og hane

or Avbryt

11366
Kat.nr. 108

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kråke og gris

Penn på tykt gulhvitt papir, 7,8x12,5
Signert nede t.h.: NA.
Vurdering 4 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kråke og gris

or Avbryt

11368
Kat.nr. 109

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Nå er bukken min

Penn på tykt beige papir, 31,5x17,7
Signert nede t.v.: N. A
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Nå er bukken min

or Avbryt

11369
Kat.nr. 110

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Broderiblomst

Blyant på tykt gulhvitt papir, 21x17,3-17,5
Signert nede t.h.: N. A.
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Broderiblomst

or Avbryt

11370
Kat.nr. 111

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Stoler, skisser

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir, 9,5-15x8,5-17,5
Usignert
Vurdering 6 000–8 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Stoler, skisser

or Avbryt

11371
Kat.nr. 112

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler I

Blyant på tykt gulhvitt papir, 14,3X23
Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Avtegning av portaler I

or Avbryt

11372
Kat.nr. 113

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler II

Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Avtegning av portaler II

or Avbryt

11373
Kat.nr. 114

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler III

Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Avtegning av portaler III

or Avbryt

11374
Kat.nr. 115

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Tegnebok for Kari Astrup og Nikolai Astrup 1917 (1917)

Blyant, akvarell og sjablonger/klistremerker i en skissebok, 22x14,5
Signert og datert på shertingforside: Nikolai Astrup 1917
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Tegnebok for Kari Astrup og Nikolai Astrup 1917

or Avbryt

11163
Kat.nr. 116

Deberitz, Per (1880-1945)

Halvakt

Pastell på papir, 62x46
Signert og datert oppe t.h.: Peder Deberitz 13 Mai
Vurdering 6 000–8 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Halvakt

or Avbryt

11190
Kat.nr. 117

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Akt

Kullstift på papir, 38x27
Signert med blyant nede t.h.: HS
Vurdering 2 000–3 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Akt

or Avbryt

11384
Kat.nr. 118

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Kvinneakt 1928 (1928)

Litografi, lysmål, 55x39
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sörensen 1928
Vurdering 2 000–3 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinneakt 1928

or Avbryt

11162
Kat.nr. 119

Kittelsen, Theodor (1857-1914)

Vårløsning, fra Skåtøy 1890 (1890)

Akvarell på papp, 31x44
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1890.
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Vårløsning, fra Skåtøy 1890

or Avbryt

11307
Kat.nr. 120

Sohlberg, Harald (1869-1935)

Midnatt 1914 (1914)

Etsning, Arket: 46,8x63,8 cm. Motivet: 46x63,5 cm.
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1914
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Midnatt 1914

or Avbryt

11387
Kat.nr. 121

Werenskiold, Erik (1855-1938)

Henrik Wergeland på Veslebrunen

Litografi, lysmål, 34x29
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold
Vurdering 2 000–3 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11156
Kat.nr. 122

Rian, Johs. (1891-1981)

Blå akt

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 24x18
Signert og noe utydelig påtegnet nede på midten: JR Sprö
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Blå akt

or Avbryt

11154
Kat.nr. 123

Rian, Johs. (1891-1981)

Kvinne ved piano 1947 (1947)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 15x18
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1947
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinne ved piano 1947

or Avbryt

11152
Kat.nr. 124

Rian, Johs. (1891-1981)

Stående jente med dukke 1958 (1958)

Blyant og akvarell på skissepapir, 26,5x18,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1958
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Stående jente med dukke 1958

or Avbryt

11157
Kat.nr. 125

Rian, Johs. (1891-1981)

Salome Utkast III 1939 (1939)

Blyant og olje på plate, 33x37
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Salome Utkast III 1939

or Avbryt

11077
Kat.nr. 126

Miró, Joan (1893-1983)

Litografi, 51x66,5
Signert nede t.h.: M.
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11208
Kat.nr. 127

Klee, Paul (1879-1940)

Mannsportrett 1925 (1925)

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir, 45x31,8
Signert, datert og påtegnet i platen nede t.v.: K 1925. R 4. Signert med blyant nede t.h.: Klee
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Mannsportrett 1925

or Avbryt

11421
Kat.nr. 128

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Fargelitografi, 88,5x58
Signert i platen nede t.v.: L Eikaas Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas
Vurdering 5 000–7 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11389
Kat.nr. 129

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Hesten hviler (1958)

Tresnitt, lysmål, 23x31
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Vurdering 4 000–6 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Hesten hviler

or Avbryt

11422
Kat.nr. 130

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Kvinnehode

Litografi, 38x36
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas
Vurdering 3 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinnehode

or Avbryt

11423
Kat.nr. 131

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Hode

Litografi, 50x31,5
Vurdering 3 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Hode

or Avbryt

11386
Kat.nr. 132

Savio, John (1902-1938)

Opp til viddene

Tresnitt, 26x37
Signert nede t.h.: John Savio
Vurdering 2 000–3 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Opp til viddene

or Avbryt

11161
Kat.nr. 133

Fra Hankø 25 Aug 1896 (1896)

Penn og akvarell på papir, 19x26
Dobbeltsignert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFGude 1896 HFG Hankö 25 Aug
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Hankø 25 Aug 1896

or Avbryt

11193
Kat.nr. 134

Gundersen, Gunnar S. (1921-1983)

Serigrafi, lysmål, 74x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11194
Kat.nr. 135

Serigrafi, lysmål, 43x55
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11312
Kat.nr. 136

Komposisjon 1970 (1970)

Serigrafi, lysmål, 61x79,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Komposisjon 1970

or Avbryt

11313
Kat.nr. 137

Serigrafi, lysmål, 74x61
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11314
Kat.nr. 138

Vasarely, Victor (1908-1997)

Serigrafi, lysmål, 70,5x68
Signert nede t.h.: Vasarely
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11323
Kat.nr. 139

Johannessen, Jens (1934)

Mappe: Henrik Ibsens Brand (1986)

Litografi, 73x53
Signert nede t.h.: Jens Johannesen. Nummerert nede t.v.: 144/160.
Vurdering 30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Mappe: Henrik Ibsens Brand

or Avbryt

11233
Kat.nr. 140

Widerberg, Frans (1934-2017)

Rytter (1984)

Litografi/offset, lysmål, 44,5x33,5x2
Signert nede t.h.: Frans
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Rytter

or Avbryt

11234
Kat.nr. 141

Widerberg, Frans (1934-2017)

Par Svevende (1984)

Litografi/offset, lysmål, 40x32x2
Signert nede t.v.: Frans W Påtegnet nede t.h.: Prøve
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Par Svevende

or Avbryt

11232
Kat.nr. 142

Widerberg, Frans (1934-2017)

Kentaur/Arcadia (1997)

Litografi, lysmål, 41x62
Signert nede t.v.: Frans W
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kentaur/Arcadia

or Avbryt

11174
Kat.nr. 143

Fjell, Kai (1907-1989)

Bruden (1970)

Serigrafi, lysmål, 54x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Bruden

or Avbryt

11204
Kat.nr. 144

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinnehode 1980 (1980)

Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell - 80 Påtegnet nede på arket: Med hilsen
Vurdering 10 000–12 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinnehode 1980

or Avbryt

11258
Kat.nr. 145

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11259
Kat.nr. 146

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11260
Kat.nr. 147

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11261
Kat.nr. 148

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11262
Kat.nr. 149

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11263
Kat.nr. 150

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

10899
Kat.nr. 151

Johnson, Kaare Espolin (1907-1994)

Grenselandet

Litografi, lysmål, 62x75
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Grenselandet

or Avbryt

11429
Kat.nr. 152

Juul, Ole (1852-1927)

Gårdsvei, vinter

Olje på lerret, 55x83
Signert nede t.h.: Ole Juul
Vurdering 5 000–7 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Gårdsvei, vinter

or Avbryt

11428
Kat.nr. 153

Holmboe, Thorolf (1866-1935)

Sjøfugler i kystlandskap

Olje på lerret, 36x54
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Vurdering 6 000–8 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sjøfugler i kystlandskap

or Avbryt

10924
Kat.nr. 154

Reusch, Helga Ring (1865-1944)

Barnehode i profil 1889

Olje på lerret, oppklebet på plate, 30x24
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1889
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Barnehode i profil 1889

or Avbryt

11242
Kat.nr. 155

Jørgensen, Knut (1937-1991)

Fantasilandskap med figurer 1976 (1976)

Akvarell på papir, lysmål, 17x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1976.
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fantasilandskap med figurer 1976

or Avbryt