Auksjon lørdag 16. desember 2023 kl 15:00
Brosjen. Eva Mudocci (1903)

Litografi trykket i svart på japanpapir
Arket: 770x585 mm, Motivet: 610x470 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Evangeline Muddock (1883-1953), britisk fiolinistinne som tok kunstnernavnet Eva Mudocci. Jens Thiis skrev om Eva Mudocci og den danske pianistinnen Bella (Isabella) Edwards (1866-1974): "Jeg gjorde deres bekjentskap i Trondhjem før Munch under en konsertturnè, hvor vi laget en liten fest for dem i vårt hjem på Stavne. Broschen som Eva Mudocci bærer, er et norsk bondesmykke som jeg ved denne anledningen forærte henne." (Jens Thiis, 1933 "Edvard Munch", s. 252, fotnote).

Woll 244 I 2)

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000USD 74 400–93 000EUR 68 200–85 200

Auksjonert lørdag 16. desember 2023 kl 15:00

Tilslag NOK 1 650 000