Auksjon lørdag 16. desember 2023 kl 15:00
Helge Rode (1908-09)

Litografi trykket i svart på tykt hvitt papir
Arket: 465x345 mm, Motivet: 355x210 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv Munch 24-12-08

Påtegnet på bakplaten: "Personlig gave til den berømte Nervelæge Professor Daniel Jacobsen, som i over et Aar var Læge for Edvard Munch. (Munch har senere søgt Professoren som Læge, har ogsaa malet ham)."
"Købt af Thiis for 700 Kr. Juni 4?."

Helge Rode (1870-1937), dansk dikter.

Woll 310 A

Proveniens:

Jens Thiis

Vurdering
NOK 50 000–70 000USD 4 700–6 500EUR 4 300–6 000

Auksjonert lørdag 16. desember 2023 kl 15:00

Tilslag NOK 50 000