Kvinnehode (1907)
Radering trykket i brunlig på tykt gulhvitt papir
Arket: 200x135 mm, Motivet: 108x79 mm
Usignert
Trykket som originalradering i Gustav Schiefler: Verzeichnis des graphischen Werks Edvard Munchs bis 1906, i 400 eks. i 1907. Se Appendiks V, Woll s. 479.
Woll 288 b)
Proveniens:
Familien Munch-Ellingsen
Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 400–1 900EUR 1 300–1 700
Auksjonert lørdag 16. desember 2023 kl 15:00
Tilslag NOK 17 000