Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)
Fra Svinør
Olje på papp, oppklebet på treplate
28x42
Signert nede t.v.: W Barth
Påtegnet på baksiden av treplaten: "Fra Svinöer". Svinør er en øy som ligger utenfor Åvik i Lindesnes kommune i Vest-Agder og er en gammel uthavn. Den ble i tidligere tider ofte brukt som le for uvær, da den ligger som nærmeste større havn øst for værharde Lindesnes. Wikipedia.
Vurdering
NOK 5 000
Auksjonert mandag 6. juni 2016 kl 20:00
Tilslag NOK 5 000