Auksjon torsdag 22. november 2018 kl 18:00

Fokus 1900

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Karl Johan sett fra Slottsbakken
1
Frøysaa, Knut(1919-1987)Karl Johan sett fra Slottsbakken

Olje på lerret
90x117
Signert nede t.h.: Knut Frøysaa

Vurdering
NOK 30 000–50 000
Tilslag
NOK 52 000
Liten kornstaur
2
Astrup, Nikolai(1880-1928)Liten kornstaur(Ca. 1904)

Fargetresnitt med håndkolorering
Arket: 202x195 mm
Signert nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 270 000
Mannsportrett 1907
3
Heiberg, Jean(1884-1976)Mannsportrett 1907(1907)

Olje på lerret
100x79
Signert og datert nede t.v.: J Heiberg 07

Vurdering
Sittende, ryggvendt akt
4
Matisse, Henri(1869-1954)Sittende, ryggvendt akt(1913)

Litgrafi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
48,5x33
Signert med svart penn nede t.h.: Henri Matisse Stempelsignert nede t.h.: HM

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Portrett av Astri Welhaven 1915
5
Krag, Lul(1878-1956)Portrett av Astri Welhaven 1915(1915)

Olje på lerret
95x72
Signert og datert nede t.v.: Lul Krag 1915

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Portrett av Astri Welhaven
6
Deberitz, Per(1880-1945)Portrett av Astri Welhaven

Olje på lerret
54x46
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Pont Neuf, Paris 1924
7
Deberitz, Per(1880-1945)Pont Neuf, Paris 1924(1924)

Olje på plate
37x46
Signert og datert nede t.v.: P Deberitz 24

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Fra Paris 1924
8
Deberitz, Per(1880-1945)Fra Paris 1924(1924)

Olje på plate
38x46
Signert, stedsbestemt og datert samt påtegnet med dedikasjon oppe t.v.: Til Astri 7/4 -24 P. Deberitz. Paris. april 24

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fra Paris 1924
9

Olje på lerret
38x45
Signert og datert nede t.h.: P. D. 24.

Vurdering
NOK 9 000–15 000
Tilslag
NOK 9 000
Figurer på svaberg 1916
10
Kavli, Arne(1878-1970)Figurer på svaberg 1916(1916)

Olje på lerret
55x56
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli. 16

Vurdering
NOK 150 000–200 000
I solen
11
Kavli, Arne(1878-1970)I solen(1932)

Olje på lerret
59x48
Signert nede t.v.: A- Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Badende par 1943
12
Nesch, Rolf(1893-1975)Badende par 1943(1943)

Pastell på papir, oppklebet på papp
69x52
Signert og datert nede t.h.: Nesch 43.

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Lama
13
Nesch, Rolf(1893-1975)Lama

Pastell
Arket: 29,5x41,8
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Struts
14
Nesch, Rolf(1893-1975)Struts

Pastell
Arket: 29,2x41,3
Signert og påtegnet nede t.v.: Nesch til Frk. Lillemor. Jeg takker for "Straussmusikken"

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Snusende løve
15
Nesch, Rolf(1893-1975)Snusende løve

Pastell
Arket: 29,5x41,8
Signert og påtegnet nede t.h.: Nesch til Frk. Lillemor

Vurdering
Svaner, fra Esslingen
16
Nesch, Rolf(1893-1975)Svaner, fra Esslingen(1923)

Olje på lerret
38x52
Signert nede t.h.: Nesch

Vurdering
Trykkplate til Gud fader I
17
Nesch, Rolf(1893-1975)Trykkplate til Gud fader I

Trykkplate i metall med applikasjoner i metall
38,5x44
Usignert

Vurdering
Familie på stranden
18
Nesch, Rolf(1893-1975)Familie på stranden(1940)

Fargemetalltrykk
Arket: 50x65,5
Signert nede t.h.: Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Fiskere
19
Aulie, Reidar(1904-1977)Fiskere

Olje på lerret
80x85
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Fra Maridalen
20
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra Maridalen(1938)

Olje på plate
46x55
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Fiskehavn i Lofoten 1933
21
Aulie, Reidar(1904-1977)Fiskehavn i Lofoten 1933(1933)

Olje på lerret
84x100
Signert og datert nede t.v.: Aulie -33

Vurdering
Tilslag
NOK 95 000
Kavirondohøvdingen Apot
22
Sitje, Joronn(1897-1982)Kavirondohøvdingen Apot

Olje på plate
73x60
Signert nede t.h.: Joronn Sitje

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Kvinne og mann 1943
23
Weidemann, Jakob(1923-2001)Kvinne og mann 1943(1943)

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 43.

Vurdering
Tilslag
NOK 48 000
To figurer 1951
24
Weidemann, Jakob(1923-2001)To figurer 1951(1951)

Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 51.

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Høst
25
Weidemann, Jakob(1923-2001)Høst

Olje på plate
37x44,5
Signert nede t.v.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Byen 1955
26
Weidemann, Jakob(1923-2001)Byen 1955(1955)

Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 55.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Løvtrær 1955
27
Weidemann, Jakob(1923-2001)Løvtrær 1955(1955)

Olje på lerret
60x70
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 55.

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Akt ved telefon
28
Rian, Johs.(1891-1981)Akt ved telefon(ca 1950)

Olje på lerret
66x56
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Tilslag
NOK 220 000
Den blå Madonna
29
Rian, Johs.(1891-1981)Den blå Madonna(1954)

Olje på plate
41x33
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 180 000–200 000
Tilslag
NOK 520 000
Sittende kvinne i interiør
30
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende kvinne i interiør

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 75 000
Fra Tunis
31
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Tunis

Olje på plate
46x51,5
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Kvinne ved vindu
32
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved vindu

Olje på lerret
79x64
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 200 000–300 000USD 24 400–36 600EUR 21 000–31 400
Tilslag
NOK 310 000
Sort sol
33
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Sort sol

Serigrafi
Trykkmål: 79x64
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Vurdering
Tilslag
NOK 72 000
Komposisjon 1954
34
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1954(1950)

Blandingsteknikk på tykk gulhvit kartong
57x43
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Eline og Randi 1948
35
Heramb, Thore(1916-2014)Eline og Randi 1948(1948)

Olje på lerret
109x99
Signert og datert nede t.h:. Th. Heramb 48

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Landskap 1950
36
Heramb, Thore(1916-2014)Landskap 1950(1950)

Akvarell på papir, lysmål
36x58
Signert og datert nede t.v.: Th Heramb 50

Vurdering
Komposisjon 1954
37
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1954(1954)

Olje på lerret
51x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb -54

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Sne på trærne 1983
38
Heramb, Thore(1916-2014)Sne på trærne 1983(1983)

Olje på lerret
81x64
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb -83

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Kvinnehode 1957
39
Picasso, Pablo(1881-1973)Kvinnehode 1957(1957)

Fargelitografi
Arket: 65,2x50,5
Signert i blått nede t.v.: Picasso Signert og datert i platen nede t.h.: Picasso 28.6.57.

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
No 1 - 1957 Fjell
40
Bergman, Anna-Eva(1909-1987)No 1 - 1957 Fjell (1957)

Olje og metallfolie på lerret
89,5x115,5
Signert og datert nede t.v.: ae Bergman 1957.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 880 000
Kastevind
41
Hagen, Else(1914-2010)Kastevind

Olje på lerret
70x85
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 46 000
Komposisjon Hendelse i tre 1963
42
Slettemark, Kjartan(1932-2008)Komposisjon Hendelse i tre 1963(1963)

Akvarell, lysmål 63x48
Arket: 65x51
Signert og datert nede t.h.: K Slettemark 63

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Portrett av Edith Wahl
43
Riis, Bendik(1911-1988)Portrett av Edith Wahl

Olje på plate
44x35
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Portrett av Oskar
44
Riis, Bendik(1911-1988)Portrett av Oskar

Olje på plate
55,5x33
Signert nede på midten: Bendik Riis

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Portrett av Karl August Andreassen
45
Riis, Bendik(1911-1988)Portrett av Karl August Andreassen

Olje på plate
50,5x33

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Hr. redaktør 1971
46
Johannessen, Jens(1934-)Hr. redaktør 1971(1971)

Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.v.: Jens Johannessen 71.

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Vekst 1965
47
Johannessen, Jens(1934-)Vekst 1965(1965)

Olje på lerret
140x80
Signert og datert nede t.h.: JJ 65

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Rytter og svevende figur
48
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter og svevende figur

Akvarell på papir
57x76
Signert nede t.h.: FW

Vurdering
Tre figurer
49
Widerberg, Frans(1934-2017)Tre figurer

Serigrafi
200x199
Signert nede t.v.: Frans

Vurdering
Skyer vannspeil
50
Widerberg, Frans(1934-2017)Skyer vannspeil

Olje på lerret
88x104
Signert nede t.h.: FW

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Nattlandskap
51
Widerberg, Frans(1934-2017)Nattlandskap(1984)

Olje på lerret
118x164
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 180 000
Sving
52
Widerberg, Frans(1934-2017)Sving(1986)

Olje på lerret
145x106
Signert nede t.v.: Frans W

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Hjort
53
Waksvik, Skule(1927-2018)Hjort

Bronse
H: 52
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Pike 7 år
54
Kleppan, Svein-Tore(1953-)Pike 7 år

Bronse
H: 130 cm
Signert på plinten: Kleppan

Vurdering
Siste applaus 1980
55
Sparre, Victor(1919-2008)Siste applaus 1980(1980)

Olje på lerret
92x73
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -80

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Rimlys
56
Tveter, Kåre(1922-2012)Rimlys

Olje på lerret
73x92
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Blått og grønt, fra Rosendal
57
Debré, Olivier(1920-1999)Blått og grønt, fra Rosendal(1996)

Olje på lerret
101x100
Signert, datert og påtegnet med tittel på fransk av kunstneren på baksiden av lerretet: "O. Debré 96 Bleu et vert de Rosendal".

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 170 000
Monotype at Sidney Close III 1983
58
Dine, Jim(1935-)Monotype at Sidney Close III 1983(1983)

Akryl og emaljespray på papir
120x177
Signert og datert nede t.h.: Jim Dine 1983

Vurdering
NOK 120 000–150 000
45 Brooklyn Botanical Gardens (Strollers)
59
Brunner, Frank(1971-)45 Brooklyn Botanical Gardens (Strollers)(2005)

Olje på lerret
141,5x197,5
Signert og datert på baksiden av lerretet: Frank Brunner 2005 45

Vurdering
Tilslag
NOK 180 000
Tre figurer
60
Vikhagen, Håvard(1952-)Tre figurer(2008)

Olje på lerret
147x110
Dobbeltsignert og datert på baksiden, på blindrammen: Håvard Vikhagen 08

Vurdering
Uten tittel 1980
61
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel 1980(1980)

Silver gelatin print
Arket: 50,5x60,5 Motivet: 36x53,5
Noe utydelig signert og datert med tusjpenn nede t.h.: Tom Sandberg 1980

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Uten tittel 1980
62

Silver gelatin print
Noe utydelig signert og datert med fargetusj nede t.h.: Tom Sandberg 1980

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Uten tittel 1980
63

Silver gelatin print
Arket: 40,5x50,5 Motivet: 30x45

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Uten tittel (Hånd)
64
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Hånd)(2003)

Palladium print
Arket: 56,5x76 Motivet: 32,7x48,9
Signert med blyant nede på midten: Tom Sandberg

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Tilslag
NOK 20 000
Uten tittel (Asfalt/sirkel)
65
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Asfalt/sirkel)(1994-2001)

Palladium print
Arket: 57x76 Motivet: 25,4x38

Vurdering
NOK 25 000–35 000
Uten tittel (Akt) 2001
66
Sandberg, Tom(1953-2014)Uten tittel (Akt) 2001(2001)

Palladium print
Arket: 76x57 Motivet: 48,7x38,8
Signert og datert med blyant nede t.h.: Tom Sandberg 2001

Vurdering
NOK 35 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på